Domácnost

Museli jsme utratit naší kočku

 

Přeji krásný den!

Tento příběh není vůbec hezký, ale proč pořád číst jen příběhy se šťastnými konci? Příběh částečně naznačuje chování některých lidí vůči zvířatům.


Asi před pěti lety jsem měla doma kočičku. Jmenovala se Lilinka. Byla to náš miláček, vydržela u nás nejdéle, sice jenom 4 roky, ale stálo to za to.


Už jako koťátko si nějakým způsobem vypíchla oko, takže nám byla hodně vděčná zato, že jsme jí pomohli a odvezli k doktorovi. Od té doby se vzdálila od domu jen na pár hodin.


Měla ve zvyku chodit domů na chodbu oknem. Bylo to asi metr na zemi, kam vyskakovala. Jednou ráno jsme ji nemohli najít, slyšeli jsme jenom její strašné mňoukání, až to bolelo. Našli jsme ji celou od krve schovanou na zahradě. Okamžitě jsme ji vzali k veterinářce, která sice neměla pohotovost, ale byla moc hodná a na Lilinku se nám podívala. Řekla nám, že se chytla do pasti na zvířata, které jsou zakázané, a musela by jí amputovat tři nožky. Pověděla nám, že by byla úplný mrzák a že by jen moc trpěla! Ač jsme opravdu nechtěli a dívali jsme se do těch jejich smutných očiček, museli jsme to udělat. Doktorka jí dala eutanázii, aby tak moc netrpěla.


Tohle všechno se stalo jen kvůli bezohledným lidem, kteří si na zahrady dávají všelijaké věci, aby jim tam náhodou nevlítl kos nebo nevběhla veverka! Nemají na to právo, tyhle věci jsou už dávno zakázané. Nikdy přeci nemůžeme vědět, kdo nebo co vběhne nebo se protáhne plotem na cizí zahradu, příště to může být třeba i dítě!

Thamilka


Milá Thamilko, příběh nás vzal za srdce. Je opravdu hrozné, co bezohlední lidé dokážou. Nedávno jsem musela nechat utratit svého třináctiletého psa - dalmatina. Byl už starý a bylo to jeho vysvobození. Ten stav, kdy jsem odcházela z ordinace a v ruce držela jen jeho obojek, nezapomenu. Váš příběh mi to připomněl. Možná mi i nahnal slzy do očí. Je to opravdu smutná zkušenost.

Za příspěvek zasíláme malý dáreček v podobě kabelky. Přejeme vám krásný podzimní den.

redakce@zena-in.cz

Zažily jste také něco opravdu nepřijemného se svým mazlíčkem jako naše čtenářka? Napište nám svůj článek.

   
11.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [19] Susina [*]

  superkarma: 0 11.10.2005, 14:08:28
 2. avatar
  [14] brůča [*]

  Trinii: ... ale když má někdo zahradu a je jeho, tak si na ni může dát co chce, ne? ... to ano ale ne věci, které ohrožují okolí, co si tam takhle dát nášlapnou minu? Představ si že někdo má na zahradě nastražená železa, vedle zahrady si hrají děti a spadne jim do zahrady míč, nikdo v zahradě není, aby jim míč hodil nazpátek, tak se rozhodnou že přelezou plot a míč si vezmou. Co když náhodou šlápnou do nastražených želez? No a jak pak majitel bude vysvětlovat rodičům zraněného dítěte, že zahrada je jeho a může si tam proto dávat co chce a dělat do chce.

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:55:34
 3. avatar
  [13] grice [*]

  Moc smutné,taky jsme museli nechat utratit pejska. Byla to už 13ti letá fenka a veterinář jí zjistil rozsáhlou rakovinu v břiše,neměli jsme na výběr,bylo to hrozné. To je ale život a člověk s tím musí počítat. To co se stalo vám je mnohem horší,protože to způsobil nějakej pitomec,kterej by zasloužil aby se chytil do pasti na medvěda aby si to zkusil!

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:50:51
 4. avatar
  [12] Ivana. [*]

  sisinka: tohle se mi stalo loni s kocourem. byli mu teprve tři roky a někde snědl něco otráveného nebo ho otrávili sousedi. Nevím. týden jsem s ním každý den jezdila k veterináři na injekce a pak stejně umřel teď máme jiného kocourka a toho už ven nepouštíme a hlavně taky protože je hluchý

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:49:40
 5. avatar
  [11] Odemětobě [*]

  Na letošní Velikonoce jsme nechali utratit psa.Bolelo nás to dlouho.Ale na očích mu bylo vidět,že rezignoval,že ho život netěší.Byl s námi 13 let.

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:49:35
 6. avatar
  [6] Trinii [*]

  to je opravdu smutné

  ale když má někdo zahradu a je jeho, tak si na ni může dát co chce, ne? a cizí tam nemají co chodit, i když to se kočkám asi vysvětlit nedá

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:41:16
 7. avatar
  [1] Křeček [*]

  superkarma: 0 11.10.2005, 13:33:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme