Více než 80 tisíc korun putuje na pomoc Klubu nemocných cystickou fibrózou. Jde o výtěžek ze vstupného na Multižánrový festival Pozdní sběr. Ester Kočičková, Jablkoň, Dva a Petra Soukupová spojili své síly, aby pomohli lidem, kteří trpí touto nevyléčitelnou nemocí.

Vrozená nemoc zasahující dýchací a trávicí systém nedovolí svým nositelům žít o mnoho déle než do 32 let. Charitativní multižánrový festival Pozdní sběr už podruhé na tuto opomíjenou nemoc upozornil. A to v rámci jednodenní charitativní přehlídky převážně domácí nezávislé hudební scény, doplněné o divadlo, tanec, autorské čtení nebo festivalové tržiště.

pultik

trziste

Festival svými skromnými rozměry vytváří uvolněnou atmosféru a pro návštěvníky je nejen místem setkání při dramaturgicky zajímavém programu, ale i okamžikem, kdy svojí přítomností přispívají na užitečnou věc. Kromě 80 ti tisíc korun, které se v rámci akce vybraly, si Klub nemocných cystickou fibrózou odnesl také šek v hodnotě 500 tisíc korun od společnosti PROFI CREDIT. „Sponzorským darem chceme navázat na naši dlouhodobou pomoc dětem a mladým lidem, s nimiž se osud nemazlil. Věřím, že jim náš příspěvek alespoň trochu ulehčí život s touto těžkou nemocí.,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.

Klub nemocných cystickou fibrózou nabízí sociální a psychologické poradenství, přispívá nemocným na zdravotnické pomůcky a rekondiční pobyty, vybavuje nemocnice specializovanými přístroji. Snaží se také informovat veřejnost o této nemoci. „Velice si vážíme toho, že lidé na Pozdním sběru přispěli ať už prostřednictvím vstupného nebo do kasičky. Děkujeme společnosti PROFI CREDIT, že je tak štědrá a umožní nám financovat mimo jiné i provoz sociální a psychologické péče. Právě tato forma podpory je pro nemocné a jejich blízké nesmírně důležitá,“ říká ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou Lenka Eislerová.

I přes možnosti moderní medicíny cystická fibróza významně zkracuje život. V České republice má tuto nemoc okolo 600 pacientů.

sek

zdroj: tisková zpráva

Reklama