Domácnost

Multikulturní ples na podporu Afriky

 

MULTIKULTURNÍ PLES AFRIKA v pražské Lucerně
na podporu projektů v Africe a Indii!

Další ročník známého multikulturního PLESU AFRIKA, který se stal již tradicí světa rozvojové spolupráce a výchovy v ČR a pravidelně ho v pražské Lucerně navštěvuje okolo 3 000 návštěvníků, se připravuje už na pátek 7. dubna 2006.

Tento ročník bude významný oslavou dosaženého počtu "adoptovaných dětí" v Africe díky dlouholetému projektu "Adopce afrických dětí", který  po čtyřech letech projektu dosáhl více než 3 000 „adoptovaných“ dětí díky českým a slovenským „adoptivním rodičům“!

Projekt „Adopce afrických dětí“ byl úspěšně zahájen právě na Plese Afrika v roce 2002.

Výtěžek PLESU AFRIKA 2006  bude opět věnován projektům Kampaně lidské podpory v Africe a Indii. Minulý ročník podpořil výstavbu sirotčinců  - "Ostrovů naděje" pro sirotky v Keni a Indii, které po pouhém roce po PLESU AFRIKA 2005 už stojí a zahájí svůj provoz v květnu 2006!

 
Věříme, že je velice důležité podporovat solidaritu směrem k rozvojovým zemím a zájem české veřejnosti o dění na poli rozvojové a humanitární pomoci. K podpoře tohoto zájmu jistě
může být velice prospěšné ukázat i zcela konkrétní projekty, fotky a videa z daných oblastí a umožnit lidem zpětnou vazbu.

Proto Vás srdečně zveme na PLES AFRIKA a upřímně žádáme o pomoc při informování české veřejnosti o podobných iniciativách. Každá zveřejněná pozvánka na Ples Afrika, článek, rozhovor, reportáž nebo jen krátká informace nám velmi pomůže pomáhat v Africe i Asii. Tím spíše, že všechny zmíněné projekty i samotný Ples Afrika jsou organizovány výhradně mezinárodní sítí neplacených dobrovolníků a všichni účinkující se vzdávají nároku na honorář!

Předem děkuji za pozornost této aktivitě i za jakoukoliv spolupráci a pomoc. Jsme ochotni poskytnout fotografie, videomateriál a samozřejmě veškeré informace, rozhovory… I možnost využít prostory pro inzerci za „symbolické“ ceny by pro nás bylo zajímavé.

Za Humanistické Hnutí

Dana Feminová
mluvčí Humanistického hnutí v ČR

mobil: 777 711 911
e-mail: dana.feminova@adopceafrika.cz

 

Přikládám pozvánku na ples afrika 2006konkrétnější informace o zmiňovaných sirotčincích „Ostrovech Naděje“, které už dnes existují – a to i díky PLESU AFRIKA!

 

1)      INDIE – městečko Virudunaghar (Tamil Nadu)

 

OSTROV NADĚJE pro sirotky z Indii
Cílovou skupinou projektu jsou sirotci v oblasti východního pobřeží Indie – ve státě Tamil Nadu, oblasti postižené zemětřesením a následnou vlnou tsunami. 

Součástí projektu je dokončení sirotčince se školou  - objekt je již ve fázi hrubé stavby dále vybavení a zajištění chodu školy a sirotčince v několika prvních měsících provozu.

Aby bylo možno projekt sirotčince nadále bez obtíží financovat a zajistit jeho dlouhodobou udržitelnost, v plánu je příprava projektu „Adopce indických dětí – projekt pomoci na dálku“. V rámci této přípravy budou probíhat další monitorovací práce, semináře  a kurzy pro dobrovolníky jak v Indii tak v České republice. Na nástup do sirotčince se připravuje 80 dětí a otevírat se bude už v květnu 2006!

Rozestavěná budova sirotčince „Ostrov Naděje“ v městečku Virudunaghar, ve státě Tamil Nadu

 

Koordinátory projektu z ČR při své dobrovolnické činnosti ve Virudunagharu -  říjen 2005


        
 2)      KEŇA – Rusinga Island

 
OSTROV NADĚJE pro sirotky z Rusinga Island
Rusinga Island je malý ostrůvek v keňské části Viktoriina jezera s 17 tisíci obyvateli, z nichž zhruba polovinu tvoří děti do 15 let. Mnohé ze současných 250 „adoptovaných dětí“ jsou úplní či částeční sirotci. Choroby jako malárie, AIDS, žlutá zimnice, parazitická onemocnění, podvýživa spolu s nedostatečnou zdravotní péčí způsobují, že počet sirotků neustále vzrůstá
a ne všichni mají to štěstí, že najdou svého opatrovníka či adoptivního rodiče.

Proto po konzultaci s keňskými humanisty přicházíme s projektem nazvaným „Ostrov Naděje“. Náplní stavebního projektu je komplex zařízení, který bude obsahovat následující objekty: sirotčinec, mateřská škola, zdravotní středisko, kuchyně a jídelna, centrum pro osvětu s knihovnou, ubytovací zařízení pro stálý personál a dobrovolníky, malá farma s obchodem. Pozemky darovala místní komunita a architektonické návrhy připravili studenti pražské architektury. Veškeré práce jsou prováděny dobrovolnicky místní komunitou a finance na stavební materiál a odborný dohled  pocházejí  z Plesu Afrika 2005 a od soukromých malých dárců z ČR! Stavba byla zahájena v listopadu 2005 a provoz bude zahájen už v květnu 2006!

Další sbírky pokračují, aby bylo možno vybudovat a vybavit i zdravotní středisko!

 

Pozemek s rozběhlou stavbou ubytoven pro děti, mateřské školky a jídelny – leden 2006

 

Tisková zpráva Humanistického hnutí – 13. 3. 2006 

   
06.04.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] femme [*]

  myslím si, že máme v naší republice dost bezprizorních dětí, které strádají v dětských domovech

  superkarma: 0 06.04.2006, 20:41:47
 2. avatar
  [14] Vivian [*]

  david.lister: když adoptuješ dítě z rozvojové země, neznamená to, že se to dítě přestěhuje k tobě do Čech Akorát finančně přispíváš na jeho vzdělávání a dostáváš zprávy o jeho prospěchu (stručně řečeno), to dítě žije dál ve své zemi a u svých rodičů, kteří jsou nemajetní a nemohlo by si dovolit ho posílat do školy, takže to dítě může díky tvým penězům vystudovat a mít se líp než jeho rodiče Souhlasím s tím, že rozvojovým zemím nepomůžeme tím, když do nich jen budeme donekonečna lít peníze, ale myslím si, že umožnit těm dětem vzdělání určitě smysl má

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:26:06
 3. avatar
  [13] Amélie [*]

  david.lister:Máš bohužel recht . Znala jsem jednoho Afričana osobně (resp. korespondenčně) a za těch pár let jsem zjistila, že oni umí jen škemrat, ale vůbec nedokáží myslet do budoucna. Já je vážně lituju (hlavně děti), ale nevím, zda jim je tak úplně pomoci.

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:24:44
 4. avatar
  [12] Tanzi [*]

  Bóbika: zase jsem se zapomněla "převléknout" to měla napsat Afrika

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:08:51
 5. avatar
  [9] Tanzi [*]

  Bóbika: kuš ..ty také nejsi krasavec

  superkarma: 0 06.04.2006, 15:02:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme