Bulvár

Müller připravuje nové album

 

Oblíbený slovenský zpěvák Richard Müller podepsal s agenturou Live Production s.r.o. smlouvu o výhradním koncertním zastoupení pro Českou republiku od 1. září 2005.

Richard Müller už brzy potěší své fanoušky novým, v pořadí již jedenáctým, albem, kterým se po roce vrací na hudební scénu. Deska by měla vyjít v září, kdy zpěvák oslaví své čtyřiačtyřicáté narozeniny. Proto ponese symbolický název „44“ – stejně jako koncertní turné sestávající ze tří vystoupení, která proběhnou v prosinci. Dvakrát se Müller představí publiku v Bratislavě, jednou v Praze.

 

Album „44“ vznikalo, stejně jako předchozí Monogamný vzťah z roku 2004, v newyorském studiu Monster Island. Opět se spoustou exkluzivních hostů, kteří spolupracovali nebo stále spolupracují na písních největších hvězd světové hudby. Například kytarista Hiram Bullock (Miles Davis, Eric Clapton, Sting), bubeník Omar Hakim (Madonna, Sting, Bruce Springsteen, David Bowie), basisté Antony Jackson a Will Lee. Tři z nich - Omar Hakim, Will Lee a Hiram Bullock – předběžně potvrdili účast i na zpěvákově zimním turné.

Po jedenácti letech se také  Richard Müller spojil s Henrichem Leškem, se kterým spolupracoval na svých prvních albech Neuč vtáka lietať a 33.

 

Nová deska „44“ je teď ve fázi finálních prací a podle Müllerových slov bude oproti předchozímu albu méně komornější a pestřejší. Z devadesáti procent si hudbu i text složil Müller sám, o zbytek se postarali Henrich Leško a Gabo Dusík a jedna skladba je od Ivy Bittové. Deska vyjde pod křídly vydavatelství Sony BMG Music Entertainment s. r. o.

 

Na pražském koncertě v T-Mobile aréně, který je plánován na pátek 9. prosince 2005, zazní však nejen písničky z nového alba, ale i výběr těch největších Richardových hitů, jakési „best of“ celé jeho kariéry. Propojení Richardova nezaměnitelného pěveckého charisma s instrumentálními světovými hvězdami slibuje skutečně výjimečný hudební zážitek.

 


 

 

***SOUTĚŽ O PĚT TŘIČEK A KNÍŽKY NA DOVOLENOU VYPUKNE V DALŠÍ NOVINCE***

 


   
01.07.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme