Domácnost

Můj život v lidské směčce

Kdo to sem jde? Ahá, asi si budeme zase hrát s těmi tvory… Jak jen se jim říká… no jo, lidé! Ale tyhle jsem ještě neviděla. Nééé, berou do ruky moji ségru, tu né, já si chci hrát. Já jsem tady! Á, už si mě všimli. Jééé, no počkat, my si nebudeme hrát? Kam mě to nesete? A proč mě ten hodný pán, co se o mě a mé sourozence 8 týdnů staral, hladí a mává mi? Říká, že to jsou mí noví páníčci, že jsou hodní a že pro mě mají nějakou dobrůtku. Dobrůtku? Slyšela jsem dobře? Tak jo, já už nebudu kňučet. Vlastně, když to tak vezmu, tak nevypadají tak strašně. No, nechám se překvapit.

To je ale velká krabice, lidé tomu říkají domov, nebo taky baráček, ale mně to stejně připadá jako krabice. Tak mě nesou do té krabice (jako kdybych neuměla chodit sama) a konečně dostávám tu dobrůtku, piškoty… mňam, mňam. Musím to tady celé prozkoumat, hmm, támhle v tom rohu něco voní. No to jsou granule, ty já mám ráda, ale tyhle chutnají jinak, než ty, co jsme měli u maminky. Ale to nevadí, jsou dobré, tak je zbaštím.

Už je nějaká tma, tak si lehnu na tu deku, které moje nová panička říká Místo (a nebo pelíšek) a půjdu spát. Panička s páníčkem odešli do nějaké místnosti, kde jsem ještě nebyla.

Tak už je ráno. Panička s páníčkem konečně vylezli z té místnosti (zaslechla jsem, že tomu říkají ložnice) a nechápu proč, ale netvářili se zrovna nadšeně, když viděli, jaký jsem udělala krásný bobek, no, je pravda, že jich bylo trošku víc… asi mi ty granule moc nesedly.

Zase další krabice, ale tahle je na kolečkách. A je tady spousta lidí. Lidi – ty mám moc ráda! Je s nimi sranda,všichni si mě hladí, ale paničce se to moc nelíbí, říkala mi, že všichni nejsou hodní, tak si raději budu dávat pozor. Ta krabice na kolečkách je autobus a jedeme s ním k paničce do práce. Má to tady moc hezké. Hrajeme na schovávanou a tak, ale nechápu, proč se jí nelíbí, že čurám na koberec. Přece nepůjdu na dlaždičky, jsou strašně studené. Aspoň si teď hrajeme na honěnou, snaží se mě chytit, aby mi ukázala, že se to nesmí, ale já jí stejně uteču. No, tak jsem jí neutekla a panička mě vytahala za kůži za krkem, přesně tak, jak to dělala maminka, když jsem něco provedla.

Ještě jsem se ani nezmínila, že jsem Labradorský retrívr a panička s páníčkem mi říkají Stacey. Nejdřív jsem nevěděla, co to je, ale teď už chápu, že to je moje jméno.

Tak jsme chodily s paničkou do práce asi týden a pak mě už začala nechávat samotnou doma.

Moc se mi doma nelíbí, když jsem sama, tak je to nuda, ale zase se aspoň pořádně vyspinkám a pak mám dostatek energie, abych mohla celé odpoledne a večer dovádět s paničkou a pánečkem na zahradě a nebo venku na procházce.

Pořád mě krmí těmi granulemi, už mi ani moc nechutnají a mám po nich průjem. Paničce se to moc nelíbí, a tak mi koupila jiné. Moc nevoní, ale jsou strašně dobré a syté. Stačí mi jen třikrát denně a mám dost. A už tolik nekakám. Panička říká, že jsou sice drahé, ale že se to vyplatilo, že i pěkně rostu a jsem dobře stavěná (to ale asi není zásluha toho papání, to mám po tatínkovi).

Teď už mi jsou tři a půl měsíce a je ze mě pěkná rošťanda. Moje panička (jen tak mimochodem se jmenuje Ilča a páníček je Martin) mě vzala ke své mamince, která má doma taky pejska… Je to sice takový prcek, ale je s ním sranda. Hlavně, když ho koušu do zadku, to mě pak vždycky honí po celém dvoře a chce mě taky kousnout. Jenže já jsem rychlejší. On už taky není žádný mladík, už mu je 6 roků.

No a to jsem málem zapomněla, hned první týden jsem se naučila čurat a kakat na noviny a teď pomáhám Ilče s uklízením bot. Vždycky je v noci, když pánečci spí, posbírám a odnesu je k sobě do pelíšku, kde je pak celou noc hlídám. Nevím proč, ale z toho čurání na noviny měla Ilča větší radost.

Tak a teď si jdu na chvíli lehnout, začínám být pořádně unavená.

   
25.11.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [48] Luciš [*]

  naší sousedce, starší paní umřel hafák a naší pesině kamarád, hodný krásný dvanáctiletý kříženeček z útulku
  v pátek jsme ho vhtěli vzít na veterinu, něco s ním bylo, nechtěl ven, pak byl OK a hodinu po venčení v neděli umřel

  superkarma: 0 28.11.2005, 10:37:34
 2. avatar
  [47] kubalova [*]

  Labradora jsem kdysi také chtěla,ale pak jsem objevila hovawarta a ten vyhrál na celé čáře nad všemi ostatními.
  S tou novou kuchyní pozor,každá nová věc je příliš zajímavá na to,aby štěněčí pozornost dokonale upoutala. My jsme si pořídili nové vchodové dveře,11 měsíců se nic nedělo.Pak ovšem ty dveře naší psí slečně zachutnaly.... Psí puberta holt je puberta,jako každá jiná....Dnes jsou naší fence 3 roky,je to velice vyrovnaný a rozumný tvor,hlídá si nás skvěle a hlavně už žádné škody nevyrábí.Cvičíme agility,je to vynikající zábava a i velký pes to zvládá.Pak je krásně utahaná a nemá na lumpárny čas.

  superkarma: 0 27.11.2005, 08:43:05
 3. avatar
  [42] fialinka [*]

  pikolca: taky si mne ten můj podvraťák vybral, v útulku. No a teď ho střídavě proklínáme a milujeme, a doufáme, že nás taky někdy trochu chápe...

  superkarma: 0 25.11.2005, 22:08:08
 4. avatar
  [37] Boubel [*]

  Super počteníčko. Jestli opravdu ti pesánkové tak uvažují, tak tomu našemu se musí ta hlavička, tím vymýšlením lumpáren, přehřívat...

  superkarma: 0 25.11.2005, 14:40:30
 5. avatar
  [36] pikolca [*]

  To je krásnééééé, taky máme psici, sice už dost starou 13 let ale dodnes si vzpomínám jak jsme si po ni byli u její mámy. Tenkrát když jsem tam přišli tak tam byli ještě dvě štěňátka. Právě se vzbudili a měli u pelíšku okousanou šňuru od žehličky asi mě to mělo varovat, ale nevarovalo . Naše jezevčice Daisy šla přímo k nám a ten druhý pejsek si nás ani nevšimnul. Dosnes si myslím že si nás vybrala . Samozřejmě že jako štěně a i dospělák nám "zdemolovala" spoustu věci. Počínaje otrhanýma tapetama a konče nekončícím seriálem ty přilepíš lino, já ho othám dřív než příjdeš z práce . Byl to takový náš malý boj který skončil remízou: místo tapet malba a místo lina dlažba. Zažíváme za ty roky spolu dobré i zlé. Již několikrát byla nemocná ale vždy se z toho dostala. My jsme z toho byli vždycky úplně šílení, nedovedu si představit že by najednou nebyla s náme o když s jejím věkem se ta chvíle pomalu více a více blíží, i když vypadá dost mladě. Pravdou je že taky prospí celý den, a když jsme náhodou doma, tak stejně ve dne spí. To víš, věk je věk. Přeji tvému pejskovi šťasný život a šťasné páníčky , hlavně aby byla Stacey stále zdravá a žila svůj psí život jako na obláčku protože pro každého páníčka je jeho pejsek andílek s ďáblíkem v těle

  superkarma: 0 25.11.2005, 13:57:05
 6. avatar
  [35] lilithheta [*]

  moc hezky napsané. Po labradorovi už dlouho toužím, ale vždycky se to nějak zvrtne a místo labradora si vždycky "pořídíme" nějakou "směsku" . Ale nelituji. Všichni naši co jsme kdy měli, ač voříšci, byli nejchytřejší a nejnejnej ze všech .

  superkarma: 0 25.11.2005, 13:52:32
 7. avatar
  [34] Odemětobě [*]

  Pes prý prospí 2/3 života.Berte to tak,že pes je rád,když zmizíte do práce,neobtěžujete ho a necháte ho vyspat. A pak v té poslední 1/3 se mu musíte naplno věnovat,utahat vás je zase jeho práce.Jinak když vidím dveře od skříně u jejího pelíšku,tak být pes,okamžitě si na nich začnu trénovat zuby a obrušovat drápy.

  superkarma: 0 25.11.2005, 12:14:02
 8. avatar
  [33] Clerenc [*]

  My si dneska jedeme pro 3 mesicni stenatko Westika:-) Uz se tak strasne tesim, dva dny uz nespim a porad na toho malyho kuliferdu myslim:-)

  superkarma: 0 25.11.2005, 11:48:11
 9. avatar
  [30] Janulina [*]

  Je roztomiloučká .

  superkarma: 0 25.11.2005, 11:35:33
 10. avatar
  [29] Alenka0010 [*]

  My máme holčičku zlatého retrívra Sáru. Taky jsem chtěla nejdřív labradora, ale když jsem ji uviděla jako štěňátko, změkla jsem. Není úplně zlatá, je světlejší. Mám pocit, že strašně rychle vyrostla, 12. listopadu už měla první narozeniny. Má moc ráda děti a pořád vyžaduje společnost. Teď v zimě je to problém. Doma ji mít nemůžu, rekonstruujeme domek a ona je jak tajfun. Má velký výběh na zahradě a velkou zateplenou boudu, denně s ní děláme dvě dlouhé hodinové procházky. Jenže ona je k neutahání. Je mi jí líto, když je sama. Až dokončíme rekonstrukci, doufám, že to bude do vánoc, chci ji vzít domů, ať jsme všichni spolu.

  superkarma: 0 25.11.2005, 11:26:21
 11. avatar
  [26] Kelly [*]

  ... ta je krásná

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:53:33
 12. avatar
  [23] Maši [*]

  Ilonka007: Jo díky, ráda napíšu, protože se psí výchovou moc zkušeností nemám. Většinou všechno jenom rozmazlím a nemám to srdce je nějak trestat. Ale budu se to muset naučit, aby manžela neklklepla pepka. Děti budou štěně určitě jenom rozmazlovat...

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:45:46
 13. avatar
  [22] vládík [*]

  Ilonka007: musím ale uznat, že jsou to moc chytří pesani ... máme ji právě dnes 14 dní a už víc než týden vydrží celou noc bez loužiček, ví, co nesmí (postel a tak) a je to naše

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:43:08
 14. avatar
  [17] vládík [*]

  Ilonka007: no tak nám "akorát" nakousla jeden korkový čtverec, posypala jsem jí ho pepřem a od té doby je klid ... jen se trošku děsím, že za týden dovezou novou kuchyň, tak aby se jí moc nezalíbila

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:26:33
 15. avatar
  [14] vládík [*]

  jééé, hlásím se klubu, i my máme doma 2,5měsíční labradoří slečnu Majdu . Koukám podlaha v kuchyni vede , nám rozkousala korek

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:12:56
 16. avatar
  [11] Maši [*]

  Ilonka007:To bude mít manžel radost.Má doslova fobii z živých a neposedných psů. Jednoho takového jsme už měli,byl nezkrotný a nezvladatelný , sežral snad úplně všechno, na co přišel až nakonec málem sežral i souseda a museli jsme ho prodat.Přemlouváme ho na nového psa už 5 let.O labradorovi mi bylo řečeno, že je milý a poslušný.Tak nevím...

  superkarma: 0 25.11.2005, 10:03:56
 17. avatar
  [8] Maši [*]

  Moc pěkné. Taky plánujeme na jaro koupit labradora a taky bílého, tak se už moc těším.Ten na obrázku je moc krásný a roztomilý, to budou děti nadšené!!Je to pro ně překvapení, moc dlouho si ho přejí.

  superkarma: 0 25.11.2005, 09:21:55
 18. [3] r1911 [*]

  Zdravím dalšího pejskaře.

  superkarma: 0 25.11.2005, 08:00:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme