Čtenářka Snany je teď s dětmi na mateřské, a proto dny moc nerozlišuje. Zavzpomínala ale na to, jak se dřív těšívala na pátek. A přidala jednu vtipnou historku.

Taky vzpomínám, jaká byla s dětmi doma pohoda. Žádná práce, vstávání, dobíhání vlaku... Užívejte si, milá Snany, hrozně rychle to uteče. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásné pondělí.


Dobrý den,

pondělí má zvláštní těžko popsatelné kouzlo nebo lépe řečeno atmosféru, stejně jako páteční odpoledne a nedělní večer.

Momentálně jsem doma na „dovolené“ s dětmi, takže příliš nerozlišuji dny v týdnu, víkend v pravém slova smyslu u nás neexistuje, neboť manžel slouží na směny a často pracuje v sobotu a neděli a ve všední dny má volno. Avšak mám ještě v živé paměti ten krásný pocit pátečního odpoledne, jednalo se o směsici úlevy, bezstarostnosti, vnitřního klidu. Všechny problémy celého týdne jsem hodila za hlavu a věnovala se jen věcem pro mě důležitým a příjemným -uklidila byt /získala jsem tak opravdu dva dny volna/, četla, jedla čokoládu, pila oblíbený čaj nebo víno, jedním slovem maximálně relaxovala. Sobotu jsem milovala, pozdní snídaně, pečivo koupené v pekárně, noviny, pohoda, na oběd jsme s mužem chodili do oblíbené restaurace nebo jsem něco rychlého zdravého uvařila, následovala procházka nebo výlet a večer kino nebo setkání s přáteli. Nedělní ráno již tak pohodové nebylo, pomalu se na mysl vkrádaly úkoly dalšího týdne, odpoledne příprava věcí a večer v televizi česky film a posléze nervozita a pocit, že v pondělí se mi rozhodně nebude chtít ráno vylézat s vyhřátého pelíšku. Pondělní ráno, klasika, stres, rychlá snídaně, dobíhání autobusu /bezvadná rozcvička/ a pak realita všedních dní. Pondělí bylo nejhorší, postupná adaptace až do pátku. A pořád dokola až do pozitivního těhotenského testu.

Když to po sobě čtu, zjišťuji, že moje paměť vytěsnila nepříjemné chvíle nejen víkendových dní. Myslím, že je to dobře, člověk má vzpomínat jen na to dobré a špatné hodit za hlavu.

V současnosti se můj život řídí podle dětí, moc mi chybí pocit úlevy pátečního odpoledne. Ale na druhou stranu, děti mi přinášejí daleko více radostných chvil a kuriózních zážitků, na které do smrti nezapomenu.

Vybavila se mi jedna příhoda, povídala jsem dceři, že její kamarádka už musí jít domů, protože zítra brzo ráno vstává do školky, slyšela nás její maminka, podívala se na mě a řekla: „Zítra mají volno“. Nekecám, opravdu minutu jsem přemýšlela o jakém volnu je řeč /státní svátek? Chce ji jen tak nechat doma? Mají výlet a ona nechce jet?/, další den byla sobota. Cítila jsem se trapně, ale okolí to přišlo zábavné.

Všem přeji jen pěkné dny, i pondělí může být příjemné, když vás pak po práci doma čeká milující manžel, návštěva kina, divadla, večeře, oblíbená kniha, setkání s kamarádkou... Jak se říká, jaký si to uděláš, takový to máš.

Snany

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Který den v týdnu máte nejradši?

  • Máte rády pondělí?
  • Je nějaký den, který nesnášíte?
  • Co si myslíte o pátku?
  • Co pro vás znamená víkend?
  • Máte nějaké pěkné příhody, které se týkají dnů?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá opět knížku, tentokrát se jmenuje Chatrč (WM. Paul Young, nakl. Knižní klub). Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je PONDĚLÍ. Předem děkuju!

kni

Reklama