Mým největším vytáčečem je můj 18letý syn. Asi to známe všechny, kdo máme děti v tomto věku, manžel mi také neustále říká, ať jsem v pohodě, že je to všude stejný... ale přece jen..
Pár příkladů za všechny:
- příjdu z práce, ruce vytahaný od nákupních tašek a synáček sedí u počítače, popř. u televize, oblečení naházený na židli, boty v prostředku chodby, že s taškama málem letím až do kuchyně... na můj skromný dotaz, proč to tak je? se mi dostane stručné odpovědi: Hm.. popř. Nevím.. A já už teču!
nebo
- volám synovi na mobil a jeho NOO místo aspoň slova: Ahoj nebo aspoň co chceš? mě opět vytočí
nebo
- jsou prázdniny, já vím, ale je mu 18, chce být samostatnej, navíc dělá hotelovku, ale než by si cokoli připravil k obědu, tak si namaže rohlík a apetitem a ani ten nůž není schopen dát do myčky, natož umýt, jen ho hodí do umývadla. Přijdu z práce a zas jsem vytočená..
nebo
- neustále mu říkám, ať nechodí po bytě v bílých ponožkách. Absolutně zbytečně..
Jsou to možná maličkosti, ale mě už pomalu, ale jistě přestává tento stav bavit, a tak jsem vymyslela bodový systém, připíchla ho na ledničku a ejhle, ono to funguje!!
 
Jaký je to systém? Velice jednoduchý. Kluk v jeho věku má velice rád penízky - aby mohl pozvat slečnu do kina, na diskotéku apod. Takže na ledničce máme např.
 
- neustlání postele 5 Kč
- oblečení neuklizené 1 ks 2 Kč
- chození v bílých ponožkách 2 Kč
- sklenky povalující se po bytě 1 ks 2 Kč
- a pod.

Postupně doplňuji podle dalších hříchů. Teď už záleží na tom, jestli mu z brigád něco zůstane, nebo nee..
A já? Každý den po příchodu z práce proběhnu bytem, na ledničku napíšu trestné body..jenže ono jich nějak ubývá, chlapec se snaží.. Sakra, co mě bude vytáčet?
 
Zdenka 
 
Milá Zdenko, systém pokut se, koukám, osvědčil.... :o))) Ale víš..jeho budoucí žena ti jednou určitě poděkuje. :o))) Pozdravuj synka.
 
A čím točí kdo vás? Čím točíte vy své rodinné příslušníky? Pište pište... redakce@zena-in.cz
Reklama