Bulvár

Můj víkend na maltě

Na začátku chci jenom říct, že jako mladší (asi 17letá) jsem si deníček psala, a když jsem ho potom po letech našla, měla jsem záchvaty smíchu. Nejčastějším tématem (a vlastně jediným) bylo to, že Petr se na mě dnes ve škole nepodíval, na diskotéce byl Tomáš, ale chodit se mnou chce Honza. :o)

No ale k tématu - jak jsem strávila víkend.

V sobotu ráno jsem vstala v 8 hodin, abych stihla dojít pro čerstvé rohlíky a vyhnula se frontě důchodců, kteří si jdou do obchodu poklábosit a zdržují ostatní nakupující. Potom jsem připravila snídani pro sebe a manžela. Po snídani jsme vyrazili na stavbu - stavíme si svépomocí dům. V plánu byly příčky nahoře. Manžel zdil a já mu pomáhala. Potom jsem šla udělat oběd - krůtí maso se zeleninou a rýži. Když jsem se vrátila s obědem, přijel mezitím můj táta, který nám přišel pomoct. Takže manžel zdil, táta řezal cihly a já jsem dělala „holku pro všechno."
Večer manžel odvezl mého tátu domů a přivezl pro změnu tchyni, která u nás ze soboty na neděli spala (k mé velké radosti :o)).

V neděli ráno jsme se všichni tři po snídani vypravili opět na stavbu, kde jsme namíchali v míchačce maltu a opět zdili. A také nosili cihly - což není zrovna nejlehčí práce tahat je do patra, ale udělat se to musí. Ve 13 hodin manžel odvezl tchyni do práce a já jsem mezitím udělala oběd - no udělala - manželovi jsem dala to, co zbylo od včera, a sobě jsem si uvařila krupicovou kaši.

Odpoledne jsme pokračovali v práci na stavbě.

Domů jsme přišli asi v 18 hodin, navečeřeli jsme se (chléb se salámem a hromady okurek, které nám vyrostly na zahrádce), osprchovali a manžel po osmé hodině odjel do hospody na nejdůležitější zápas v historii fotbalu.

Já jsem se koukala na svůj oblíbený seriál Ztraceni. Kolem 23.30 hodin jsem manžela slyšela, jak přijel domů, ale hned jsem zase usnula.

 

Tak takhle nějak trávím poslední dobou všechny víkendy. Proto se těším na tento víkend, co bude, protože jedeme s manželem na Benátskou noc, takže si konečně odpočineme od práce! Bude to taková naše mini dovolená.

 

Zdraví Evikus


Zdravím jmenovkyni! :-) Tak to jste si teda mákla. Ale když děláte příčky, to už je konec v dohlednu, ne? Vánoce už možná budete trávit ve svém... nebo jsem moc naivní? :-)
   
23.07.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [8] Samík97 [*]

  Tohle všechno už mám, zaplať panbůh za sebou ,bohužel za totality, kdy k tomu přibylo i nekonečné shánění materiálu i melouchářů ! přesto vás nelituji, protože pocit , že bydlím ve vlastním domě je NADE VŠE .Dodnes mám v živé paměti to nekonečné ruční prosávání hromad písku i ze svitu lucerny a Měsíce....

  superkarma: 0 23.07.2007, 12:52:43
 2. avatar
  [7] Evikus [*]

  Eliana: hlavně poslední dobou se všechny ceny zvýšily o 30%, náš původní projekt byl na méně peněz, takže nám nestačí a musíme si půjčit ještě další. V dnešní době stavět pokud nemáš našetřen alespoň milion do začátku je sebevražda

  superkarma: 0 23.07.2007, 12:51:15
 3. avatar
  [6] Eliana [*]

  Evikus:to je desive :-), my mame jen radon, cekame az obec laskave dodela site, abychom mohli udelat obihacku na uradech. Meli jsme zacit v zari,ale to se vsema tema lhutama pak nemuzeme stihnout ani omylem....takze nas ceka jeste jeden rok bydleni jak sardinky bez teple vody, bleh....

  superkarma: 0 23.07.2007, 12:14:18
 4. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  V neděli jsme s manželem navštívili kamaráda,který zachraňuje ruinu venkovského stavení původními technologiemi do původní podoby.Neznám klidnějšího a pohodovějšího člověka.

  superkarma: 0 23.07.2007, 11:32:14
 5. avatar
  [4] Evikus [*]

  Eliana: Děkuju! Já vám držím taky. To s těmi úřady znám moc dobře, jsem ráda že tohle už máme za sebou.
  eva.jedelska: No já jsem si to myslela taky, ale před tím se musí udělat stropy (zateplení, sádrokarton), zavést elektřinu, vodu, plyn, koupit kotel, udělat topení, udělat betonové podlahy a pak teprve nahrubo nahodit, na čisto nahodit, vymalovat, udělat podlahy, a pak koupelna, kuchyň.....ani nevím jestli jsem na něco nezapomněla

  superkarma: 0 23.07.2007, 11:09:04
 6. avatar
  [2] Eliana [*]

  Jejda, moc vam drzim palce, uz teoreticky zaciname stavet od jara a budeme radi, kdyz se veci pohnou a zacneme vubec letos, site co uz mely hotove nikde, na uradech maji na vsechno dost casu, nejrychlejsi jsou na uverech, to uz jako vime, kolik mame kam posilat, s tim si makli....

  superkarma: 0 23.07.2007, 10:37:42
 7. avatar
  [1] Evikus [*]

  Editorka Eva: Bohužel jste naivní sice už máme dost práce za sebou, ale vevnitř to ještě opravdu obyvatelně nevypadá. Vidím to na příští léto, zadaříli-se tak na jaro.

  superkarma: 0 23.07.2007, 10:00:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme