Vztahy

Můj syn si našel jinou

 

Hned na úvod chci napsat, že se svojí snachou, ač to zní neuvěřitelně, vycházíme naprosto perfektně. Mám Aničku moc ráda a jsem ještě raději, že si syn vybral právě ji za ženu.

 

Je to velice milé, hodné a pracovité děvče.

A právě proto mě tolik trápí, co se stalo, co vím, že syn udělal.

 

Našel si totiž jinou ženu. Zjistila jsem to úplně náhodou, když jsem je potkala v městě. Neviděli mě, ale já i na tu dálku viděla, jak se líbají, jak se objímají jako zamilovaní puberťáci.

Na ten den nikdy nezapomenu. Stála jsem jak opařená a nemohla jsem z nich spustit oči. Ani si neumíte představit, jak hrozně mi bylo! Všechno se ve mně sevřelo a já myslela, že snad omdlím.

 

Hned druhý den jsem synovi volala a řekla mu, co jsem viděla. Chtěla jsem, aby mi to vysvětlil, aby mi řekl, co ho vede k takové ohavnosti. Jen se však smál a řekl, že bůh ví, co jsem viděla!

 

Znám však svého syna jako svoje boty a vím, že mi lhal, že tají přede mnou to, že někoho má. Ví totiž moc dobře, jak mám Aničku ráda.

 

Jsem bezradná, co s tím. Nosit v sobě to hrozné tajemství mě ubíjí a ničí. Když ke mně Anička přijde, mám co dělat, abych se před ní nerozplakala. A hrát divadýlko, jakože je vše v pořádku, mi nejde!

 

Vůbec nevím, co mám dělat....
Mám to Aničce říct?

Se synem jsem opakovaně o tom chtěla mluvit, reagoval však pokaždé stejně... Zatloukal, zatloukal a zatloukal. Ale já vím, co jsem viděla, a nenechám se od něj obalamutit.

 

Mám na něj takový vztek, že bych ho snad přetrhla vejpůl!

Příčí se mi dál mlčet a vlastně tak i tím Aničce lhát.... Jen se obávám, že pro svoji sobeckost ublížím Aničce... Dost na tom, jak hrozně se k ní zachoval můj vlastní syn!

 

Ráda bych proto znala váš názor. Myslíte, že bych to snaše měla říci? Nebo mám raději zavřít pusu na zámek a snažit se dál hrát divadlo?

Já totiž opravdu nevím, co je správné......

 

 

   
09.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [43] Jaštěrička [*]

  Nyotaimori: No,jako sudičky,které ví,jak probíhá manželství jiných,ač znají jen pohled z jedné strany,my spíš připadaly ty mladé děvenky.Zamilovat se do ženatýho se klidně může stát,ale že bych přes malé děti nikdy nešla,to vím celkem jistě.Nikoho neodsuzuju,jen mi připadá absurdní,kdy to ještě dámy prezentují téměř jako záslužný čin.Ona skutečnost nikdy takhle černobílá není.

  superkarma: 0 10.05.2005, 09:52:05
 2. avatar
  [39] Jaštěrička [*]

  Fiona: Řekla bych,že je to často trochu jinak - nemají odvahu odejít,když nemají v záloze novýho partnera.Pohled jedné strany je pořád jednostarný.

  superkarma: 0 09.05.2005, 18:40:50
 3. avatar
  [37] Jaštěrička [*]

  Fiona: Děvče, stejně jak psala berulinka,JAK můžeš vědět,že se předchozí manželství nevyvedlo,ty jsi s nima žila? Znáš jen pohled jedné strany.Dneska je děsná móda řešit problémy rozchodem a neohlížet se doleva doprava.Pokud nemají děti...čert to vem,dospělí se dokážou vyrovnat s ledasčím,ale ženatýmu chlapovi s dětma,byť by jsem byla zamilovaná sebevíc,bych řekla, ať si napřed vyřeší problémy doma - a beze mne,a pak ať přijde.Nechtěla bych pro nikloho být katalyzátor domácí krize.

  superkarma: 0 09.05.2005, 18:26:20
 4. avatar
  [35] Jaštěrička [*]

  Fiona: Hm,dovedeš si představit,že bys tohle musela vysvětlovat svým klukům,kdyby Shrekovi nedejbože ruplo v bedně? A myslím,že se dost často zaměňuje láska a zamilování...zamilování pomine.
  berulinka: Pro mě je dostatečný zadostiučinění,že bejvalej mě dnes hezky o všechno požádá,když něco potřebuje, chová se ke mě líp než kdysi, o dětech je schopný do telefonu se mnou mluvit hodinu, je u nás pomalu častěji než když tu bydlel a děcka si bere tak často, že to nové můze už ani nejde pod nos.Jo láska,mocná čarodějka...jenže ta je o něčem jiným,než podlomených kolenech a po pár letech už se ta "megera" jako megera ani nemusí jevit...páč zevšednění přijde časem do každýho vztahu a problémy jsou všude.

  superkarma: 0 09.05.2005, 18:06:02
 5. avatar
  [34] berulinka [*]

  Jaštěrička: jo,přesně tak,mluvíš mi z dušičky Nepřeju nikomu nic zlýho,opravdu nikomu,ale všem,co jsou takhle sobečtí,aby si to v životě taky jednou zkusili být na té druhé straně Ten můj bráchy neměl,ale někdy mám pocit,že jich má i tak na světě spoustu bohužel

  superkarma: 0 09.05.2005, 17:46:02
 6. avatar
  [32] Jaštěrička [*]

  berulinka: Neměla jsi bráchu toho mýho? No,přiznám se,nechtěla jsem to tu vířit,ale v okamžiku,kdy je v manželství dítě,je pro mě jakýkoli chlap TABU - a řeči o úděsných manželkách...jen abyste se děvenky za pár let nedivily,co vykládá o vásAsi jsem staromódní,ale zodpovědnost za dítka,který člověk přivede na svět pro mě není prázdný pojem a styděla bych se sama za sebe,kdybych odtáhla chlapa od rodiny s děckem - přes všecyn řeči,ajkou mádoma megeru.On totiž do manželství těch dvo nevidí nikdo jiný než t zúčastnění a některé věcis ejeví velmi odlišně - záleží na úhlu ohledu.

  superkarma: 0 09.05.2005, 17:38:40
 7. avatar
  [31] berulinka [*]

  Já teda fakt žasnu,když pročítám příběhy na dnešní téma "nevěra",jak vy jste skoro všechny úžasné,jak jste v podstatě vysvobodily chudáky chlapy z jejich "strašných" manželských svazků ,ale JAK!!!to víte,že jejich předchozí vztahy byly takový,jak on vám řekne?!?!?!Mně bývalej zahýbal po 20 letech manželství,a tvrdil jí,jak je chudáček neš´tastnej,a dokázal mi udělat dítě,který jsem si teda stejně musela nechat vzít...a milenka se z toho málem zhroutila,když se to dozvěděla.Došlo jí asi,že tak nespokojeně zase nežil...a k tomu tématu "tchyně"?Taky ze začátku stála při mně,ale pak jí chlapeček řekl,že s tou novou je mu moc "dobře",tak mě též po 20 letech přehodila přes palubu Ale nevadí,dneska jsem JÁ ta š´tastná,a spokojená,a s mým novým manželem je mi moc dobře,a oni?

  superkarma: 0 09.05.2005, 17:28:43
 8. avatar
  [30] Jaštěrička [*]

  Zatoukat,zatlokat,zatloukat,do ničeho se nemíchat.A to mluvím ze zkušenosti,kdy jsem byla v pozici Aničky.Co oči nevidí,srdce nebolí,ti dva si svoje problémy musí vyřešit sami.Co jí poznání pravdy přinese? Jen velkou bolest - tušit a stoprocentně vědět je obrovský rozdíl.A podržet ji,když to praskne, neotáčet se zády k nikomu - ani k synovi,ani k ní.Moje tchyně sice udělala kravál, když to všechno prasklo, jak jí to její hodný Mireček mohl udělat....ale když jsem mu nakonec po třech letech trápení sbalila kufry, akceptovala jeho přítelkyni a mě hodila přes palubu,ač jsem byla její snacha skoro 20 let.Je dobrý zachovat pěkný vztahy se všema zúčasněnýma a když se chce,jde to.

  superkarma: 0 09.05.2005, 16:39:26
 9. avatar
  [27] imma [*]

  Malu:tak to alespoň slyším z druhé strany. Mě totiž připadalo skoro směšné naše setkání úzkostlivě tajit, aby to snad tu "novou" neurazilo, když o nic nešlo. Ale je fakt, že to jsem věděla jenom já. "Ta nová" dost těžko.

  superkarma: 0 09.05.2005, 15:55:51
 10. avatar
  [25] imma [*]

  Malu: Ale zase proč by se neměly scházet, když si rozumněly. Já se se svojí bývalou skorotchýní taky občas sejdu. Jejího syna bych nechtěla zpátky ai za nic (rozešel se se mnou kvůli jiné asi po osmi letech a ona to také velmi špatně nesla). Se svojí snachou si sice moc nerozumí, ale mě jim nepřipomíná. Když se sejdeme bavíme se o úplně jiných věcech. Ona je šťastná, že já mám teď svojí rodinu, ve které jsem hrozně spokojená, klidně k nám přijde na návštěvu a o nic nejde. Jsme prostě dvě dobré známé.

  superkarma: 0 09.05.2005, 14:22:25
 11. [20] Rikina [*]

  Já bych to nechala být, anžto by mi do toho nic nebylo. Oba jsou dospělí a svéprávní jedinci, a jestli mají mezi sebou problémy, tak jsou to jejich problémy a moje zbytečná starost. Dospělým dětem se do života zasahovat nemá, ačkoliv si plno rodičů myslí, že to, že dítko přivedli na svět, jim dává automaticky právo řídit mu život. Jako by neměli lepšího na práci a svých starostí dost.

  superkarma: 0 09.05.2005, 12:58:10
 12. avatar
  [14] pajda [*]

  já bych o tom nemluvila ani s jedním...stejně to nepomůže, pokud chlap má jinou, bude si dávat tím větší pozor a tak jako tak se rozvede...možná až se Anička vzpamatuje z té pracovitosti a bude dbát o sebe - prostě až bude taky tak atraktivní jako ta druhá - tak se to spraví, možná taky, že ne.

  superkarma: 0 09.05.2005, 11:53:16
 13. avatar
  [9] *Kotě* [*]

  Snaše bych to rozhodně neříkala, ale synovi bych řádně vypucovala kožich

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:18:04
 14. avatar
  [8] *modrá [*]

  Aničce bych nic neříkala

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:17:03
 15. avatar
  [7] Markýza [*]

  Nepleť se jim do života - nakonec budeš špatná ty, tchýně. Je to jejich život a jejich problém.

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:14:10
 16. avatar
  [6] Žábina [*]

  určitě bych jí to neříkala, i když by mě to taky trápilo

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:11:42
 17. avatar
  [4] pajda [*]

  Nechala bych to všechno tak...pokud je to vážné, syn časem odejde sám, pokud jde o přechodnou známost, je lepší Aničku netrápit. Stejně to za ty dva nerozhodnete...něco podobného vyřešila naše sousedka "radikálně" - syna vyhodila z domu, bývalé snaše poskytla veškeré zázemí, vnoučata si bere k sobě, kdykoliv to jenom jde....výsledek? Kluci neví, čí jsou, syna nakonec stejně musela požádat o pomoc, když začali opravovat barák a ničemu to nepomohlo - jenom připravila dva bezvadné kluky o tátu.

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:08:53
 18. avatar
  [3] catcat [*]

  Aničce nic neříkejte, jen byste jí ublížila! Taky si myslím, že důležité je promluvit si se synáčkem

  superkarma: 0 09.05.2005, 10:08:45
 19. avatar
  [1] marcellina* [*]

  promluvte si se synem... at si vlastne uvedomi, co dela, mozna ze si to v te zamilovanosti ani neuvedomuje. Jinak bych zatim pred snachou radeji hrala divadlo . Do jejich vztahu byste asi nemela moc zasahovat

  superkarma: 0 09.05.2005, 09:50:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme