.

Můj syn propadl svému koníčku-kapele a chodí oblékaný jako bezdomovec

Vztahy

Můj syn propadl svému koníčku-kapele a chodí oblékaný jako bezdomovec

 

Milá redakce,

k vašemu dnešnímu tématu mě napadá jeden citát: „Malé děti  - malé starosti, velké děti – velké starosti“.

Vzpomínám, jak to bylo bezva když byly naše děti malé a marně přemýšlím, co vedlo našeho syna k tomu, že se tak změnil.

Vaše čtenářka

                                                                  Naše dítě

 

Byla jednou jedna moc šťastná maminka. Šťastná proto, že se jí narodil krásný chlapeček. Vychovávala ho společně s milujícím manželem a časem klukovi pořídili i sestřičku. S dětmi nebyly žádné velké problémy, byly hodné, rozuměly si, dobře se učily, prostě rodinka si žila docela hezky se všemi radostmi i starostmi, které běžný život přináší.

 

Dětem se rodiče věnovali, rodina byla vždy na prvním místě. Hoch ukončil základní školu, ukončil střední školu a zjistil, že by ho bavilo pomáhat a starat se o sociálně slabší jedince. Začal si tedy dělat příslušnou školu a začal také víc chodit s kamarády ven a hlavně na koncerty. Rodičům to ani nevadilo, byl vždy spolehlivý a  nedělal průšvihy, no a taky mu už bylo 18 pryč. Předtím ho žádné diskotéky nelákaly, byl spíš uzavřenější, ale kamarádů měl hodně.

 

Ovšem koncert jedné zahraniční skupiny na něho tak silně zapůsobil, že se začal o druh této hudby více zajímat, z peněz vydělaných na brigádě si zakoupil kytaru, naučil se na ní hrát a založil kapelu. Nástavbu úspěšně dokončil a začal pracovat jako kontaktní pracovník. Bavilo ho to a tak jeho život byla práce a kapela. Sám skládal texty,  s klukama začali jezdit po republice a později i do různých koutů světa. Sice nic nevydělali, jejich hudba se spíše týká užšího a specifického druhu publika – a to už rodiče mírně znepokojovalo. Hardcor není až tak v široké oblibě. Synek se podle toho také začal oblékat, přišel první piersing, druhý a další, první tetování, druhé a další . Nastaly domluvy, dlouhé debaty o stylu oblékání, o stylu života, o smyslu života a o všem možném, ale synek se časem odstěhoval se svou dívku a na názory rodičů moc nedal. Pořídil si další tetování.

 

Nezajímala ho tzv.  konzumní společnost, vše řešil hlavou proti zdi. Sice dokončil ještě bakalářské studium a svůj čas věnoval hlavně bezprizorním dětem, nakonec ale začal přicházet o iluze, když zjistil, že za svůj plat zaplatí sotva nájem a chod své skromné domácnosti, navíc měl pocit, že vše co pro děti dělá nemá žádný výrazný efekt. Začal se víc věnovat svému koníčku – kapele, a začal uvažovat o jiné práci. Sice dodělává  magisterské studium, ale vypadá to, že mu nebude vadit, když jej nedokončí. Tatínek rezignoval a maminka je velmi nešťastná.

 

Sice ví, že syn jí má rád, že je slušný,  ale také ví, jak těžké to se svým postojem k životu a se svou vizáží bude všude mít. Hodně lidí dá na první dojem, někdy je ta vizáž hodně důležitá. Dívka ho časem opustila, takže mu matka  občas vypomůže s domácností a také s financemi, protože ty jeho nestačí ani na základní vyžití.

 

A srdce ji krvácí, když vidí, jak chodí oblečený, poslední bezdomovec by se nemusel stydět. Když mu nabízí, že mu pořídí nové oblečení dle jeho vkusu, nechce ani slyšet – jeho odpověď je, vše mám, nic nepotřebuji. Chodí prostě rozdrbaný, neupravený a žije zřejmě v představách, že jejich kapela bude jednou slavná, přeslavná a snad i bohatá – to je možná jeho zatím nesplněný sen.  Kapelu upřednostňuje  před všemi povinnostmi. A maminka sní o tom, že její syn jednou přijde domů učesaný, vkusně oblečený, schopen vydělat si normální prací na normální živobytí. Že najde někoho, kdo mu zase vrátí ideály a radost ze života, že se mu prostě jednou „rozsvítí“. A tuší, že to nebude tak jednoduché, dokonce má strach, že to velké dítě prochází sebedestrukcí a pomoc odmítá. 

 

Kde je chyba, v kom je chyba, co se stalo špatně? Není to už zdaleka žádnej malej kluk a mamince čas taky letí.

 

Nejmenovaná

 


 

Naše milá čtenářko, velice děkujeme za váš příspěvek, který nás velice zaujal. Všichni máme děti, všichni víme, že největším posláním v životě matky je vychovat své potomky. A tak vycházíme z porodnice a v náručí si držíme ten ubrečený uzlíček a říkáme si: „ Z tebe já vychovám opravdového člověka. Ty budeš jiný, než dítě sousedky nebo kolegy z práce.“ A s hlavou plnou ambicí, jaké by zrovna toto děťátko mělo být, se vrháme do dalšího života a vychováváme a vychováváme. A přicházejí srážky, někdy menší, jindy se potomek natolik vzepře, že z toho nespíme, nejíme a trápíme se. Tohle je úděl nás matek.

I já přiznávám, že  malé děti jsou malé starosti a velké děti jsou velké starosti. Váš syn je už velký, chodí sice oblékaný jako bezdomovec(jak tvrdíte), ale pod neestetickým exteriérem se skrývá určitě citlivá duše, která je určitě velice empatická a dokáže se vcítit do bolesti druhých lidí. Berte svého syna takového jaký je, určitě vás jako matku obdivuje a miluje. Přijměte jeho vzhled a způsob života a určitě se vám to časem zúročí. Máte přece chytrého, zdravého syna a to je nejvíce důležité.

 

redakce@zena-in.cz

 

 

 Dnešní téma jsou naše děti. Jak je vychovávat, jak si s nimi hrát. Smutné i veselé příběhy čeká od vás naše redakce.

Pište.

   
17.10.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [92] mufly [*]

  ad článek:

  Vážená,
  nevěš hlavu.o) Kamarádky bratr byl sígr, piercing má snad všude, mále skončil v protialkoholní léčebně a pro nás děti byl odstrašující případ... To je minulost.
  Současnost?
  Otec rodiny (pravda rozvedený), abstinent, vegan. Vypadá stále tak jak popisuješ svého syna. Ze všech s*aček se dostal sám. Každoročně organizuje hardcorový fesťák (takže má manažerské schopnosti) a umí plynule tři jazyky (anglicky, polsky, německy) + česky. Vše dokázal sám... Vydrž, syn se také vzpamatuje.o)

  superkarma: 0 17.10.2005, 21:52:41
 2. avatar
  [90] mutina [*]

  Redakci: Řešením není donekonečna odmlouvat odfláknutou práci. Ať se jedná o pravopis nebo stylistiku. Bláboly o VÝCHOVĚ OPRAVDOVÉHO ČLOVĚKA už snad máme pár let za sebou. Ale jak praví klasik, potrefená husa nejvíc kejhá.

  superkarma: 0 17.10.2005, 20:50:19
 3. avatar
  [89] Markýza [*]

  Susina: asi ne

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:44:25

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [88] Susina [*]

  Markýza: nech zet169 být, tohle přece nemáš zapotřebí..

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:33:35
 2. avatar
  [86] Markýza [*]

  zet169 85: a co s tím, pod to se než podepíšu a ješte jednou - varuj mě, v jakém oboru děláš, ať vím, na co si dát pozor!

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:21:13
 3. avatar
  [82] Markýza [*]

  zet169: a teď co - už nemáš co říct, že, zjistila jsi, že neplácám do větru, že nevařím z vody a najednou došla řeč

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:10:35
 4. avatar
  [81] Markýza [*]

  zet169: já si rozhodně nemyslím, že redakční práce je sedět s nohama na stole a pít kafíčko, já dokonce vím, že redakční práce není jen sedět u kompu a psát články mně už totiž pár článků vyšlo - v tištěných novinách - a navíc studuju mediální studia a žurnalistiku takže se čílíš na nesprávném místě.

  superkarma: 0 17.10.2005, 16:05:34
 5. avatar
  [79] Susina [*]

  zet169: nepodceňuj nás, rozhodně si nemyslíme, že práce v redakci je to, co píšeš.. koneckonců můj manžel třeba pracoval kdysi v ekonomické redakci ČTK, a z jeho vyprávění moc dobře vím, co je to za makárnu... když jsem s ním rozebírala jazykovou úroveň ženy-in, tak se zhrozil, šel si pár redakčních článků z poslední doby přečíst a prohlásil - "vyházel bych je všechny, jestli něco redaktor musí umět, tak je to čeština!"""" takže asi tak od člověka, který s psaním do médií měl - a ještě někdy má - něco společného...

  superkarma: 0 17.10.2005, 15:54:00
 6. avatar
  [75] Markýza [*]

  a mám tam hrubku

  superkarma: 0 17.10.2005, 15:01:46
 7. avatar
  [74] Markýza [*]

  zet169: pokud je tolerance to, že někomu omlouváš odflinknutou práci a místo konstruktivního návrhu řešení křičíš - běžtte si to dělat sami, pak nevíš co je tolerance

  příměr se socialismem a zmetcích ve výrobě mě pak připadal jako logický závěr daných argumentů

  superkarma: 0 17.10.2005, 15:01:06
 8. avatar
  [71] Aja [*]

  radek.kriz: Tak to ti véna písk... To je krásná věta....ženu-in si děláte samy Bodejď by si ji samy nedělaly, když půlka článků je od žen, které sem chodí. Nejvíc jedou taky soukromá auditka a redakční se kor moc nechytají...Pokud ženskému časopisu dělá šéfa chlap, je to vždycky tak trochu pumprdetlich... Trochu sebekritiky by to od tebe chtělo, co říkáš...?

  superkarma: 0 17.10.2005, 14:26:03
 9. avatar
  [69] Radek Kříž [*]

  Hanela: vydal jsme clanek s nazorem Chanach - prosim tuto diskusi pod nej...

  superkarma: 0 17.10.2005, 14:19:44
 10. avatar
  [68] Hanela [*]

  Markýza:

  superkarma: 0 17.10.2005, 14:13:02
 11. avatar
  [67] Hanela [*]

  radek.kriz: a nebude ten nárůst čtenářek také malinko, ale jenom malinko, jinak je všechno přeci jen a jen vaše zásluha také souviset s rozšířením netu????

  To jen tak na okraj

  superkarma: 0 17.10.2005, 14:12:23
 12. avatar
  [65] Markýza [*]

  Sandy: já jsem sem začala chodit teprve loni v létě, strašně se mi tu líbilo, pěkné články, skvělá atmosféra - co na tom, že jsme se občas "do krve" pohádaly(i) pod článkama, člověk si tu připadal jako doma, redaktorky a čtenářky si tykaly, vládlo tu teplo rodiny, teď jsem se sem dostala po delší době, a najednou je to tu jiné, studené a odtažité, články jsou třeba i zajímavé, ale pro tu spoustu chyb se mnohdy nedají ani dočíst do konce.
  přiznávám, mám na ženě závislot, budu sem chodit i nadále - za holkama na auditka, na články mě dostanete jen ztěží.

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:56:38
 13. avatar
  [64] femme [*]

  no, pokud ho bude maminka pořád podporovat, tak ho nic nenutí, aby se konečně o sebe začal starat sám

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:56:09
 14. avatar
  [63] Radek Kříž [*]

  Sandy: ktera to je?
  Ta z doby kdy sefredaktorovala Johana a kdyz skoncila, tak jste vsechny rvaly, ze to jekonec zeny-in?

  Nebo ta, kdyz skoncila Ferdicka a vsechny psaly, ze to je konec Zena-in?

  Pravda, kdyz odesla Alena Hechtova, tak jste moc nervaly, ale po Merylce kricite opet.

  Ja chapu, ze vam prijde zena-in jina.

  Ale zenu-in si delate vy samy. A vzdy jste si ji delaly. Jen na zacatku vas bylo 50 a dnes vas je 80 000...

  A treba ted je mi velmi lito tohoto clanku.

  behem chvile sem hodim clanek od Channah, ktery jsem nasel v mejlu, tam si muzeme povidat na toto tema jak dlouho chcete...

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:54:53
 15. avatar
  [60] Susina [*]

  radek.kriz: já jsem si nikdy nevšimla, že by někdo kritizoval "neslušně".. co si pod tím mám představit?? že by někdo redakci nadával?? no to sotva..
  nic jsem si nevztáhla na sebe, i když taky kritizuju gramatickou a slohovou úroveň, vůbec se mi nelíbi.. nejde o nějaké vztahování nebo nevztahování na sebe - ale fakt, říkat čtenářkám, aby si našly jiný server - to je teda přehnaný, prostě si myslím, že tohle slušná redakce neudělá ....

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:41:30
 16. avatar
  [59] Radek Kříž [*]

  Susina: ja to smeroval jen na neslusne lidi - neslusne kritizujici redakci. Pokud jste si to vztahla na sebe, je mi lito. Kritiku pravopisu prijimam a jak jsem psal nize snazime se situaci resit, ale nic neni tak jednoduche jak se na prvni pohled zda.

  Ale tady uz mnohym nejde o to kritizovat, ale jen o urazky ... a o to, kdo dokáže více zaprudit.

  Redaktorka, ktera anonymne nadavala ctenarkam byla dnes z redakce propustena.
  Nejake dalsi otazky prosim?

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:36:16
 17. avatar
  [58] Boubel [*]

  radek.kriz: když už neopravujete v tom fofru chyby pisatelek /pro autentičnost/,beru.Ale nadpisy,který jak píšeš vymýšlíte v redakci, by snad mohly být bez chyb.Viz Mudr.To nebyla redakční práce?To bylo taky autentické?

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:34:08
 18. avatar
  [57] iljanka [*]

  Vždycky jsem si myslela, že být novinářkou něco znamená. Teď jsem na rozpacích. Jak je možné, že redakci projde tolik pravopisných a slohových chyb? Není snad znalost českého jazyka prvním předpokladem pro práci redaktorky?
  Reakce typu " komu se to nelíbí, ať nám .... políbí nebo ať jde jinam" mi nepřipadají hodné zodpovědného šéfa.

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:33:12
 19. avatar
  [56] Susina [*]

  radek.kriz: no já teda nevím, ale odjakživa jsem se setkávala ve spoustě časopisů i s kritikou, a nikdy, nikdy tam z redakce nikdo nepsal ve smyslu, že si teda maj najít jinej časopis... to se prostě nedělá.. ať si členové redakce myslí, co chtěj, čtenáři to napsat nesmí.. koneckonců jsou to čtenáři, kdo se vlastně "zaslouží" za to, že časopis - nebo virtuální žena-in žije, že jsou inzerenti, reklamy, atd...

  takže pokud vyzývá redakce k odchodu čtenářů jinam - je to jen obraz její vlastní ne redakční - ale lidské - ubohosti...

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:29:30
 20. avatar
  [55] Hanela [*]

  Meander: změna servru...to už asi docházejí argumenty

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:28:21
 21. avatar
  [53] Channah [*]

  radek.kriz: jestli tohle má být reakce i na mail, který jsem redakci zaslala, tak tedy zírám. A pokud moje kritika je "hrubé urážení lidí v redakci "... No, snad jsem zbytečně vztahovačná. Ad korektor: toho snad máte hledat sami, ne čekat, až se vám někdo nabídne, ne?

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:23:17
 22. avatar
  [52] Markýza [*]

  radek.kriz: doporučuji změnu serveru? trochu silné kafe!

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:21:21
 23. avatar
  [50] Meander [*]

  To snad ani nepotřebuje komentář, to se komentuje samo

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:19:03
 24. avatar
  [49] Radek Kříž [*]

  Meander: Jak jsem napsal, tak jsem to myslel. Já nejsem schovaný za anonymní nick.

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:17:37
 25. avatar
  [47] Meander [*]

  radek.kriz: Autentické chyby v příspěvcích čtenářů jsou nepříjemné, nicméně omluvitelné. Chyby v písemném projevu redaktorů - nebo editorů nebo jak jim říkáte - jsou naprosto neomluvitelné.
  Ovšem, doporučovat čtenářkám změnu serveru, to už je příliš silná káva...

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:12:25
 26. avatar
  [45] Radek Kříž [*]

  zet169: Holky se nabízely redakci v době, kdy chyby kupila dnes tolik vychvalovana redakce pod vedenim Merylky.

  Při denním vydání čítající 7 - 15 článků,( včetně komerčních) a cca 10 - 30 článků od čtenářek za den (kde text příliš neupravujeme, kvůli autenticitě projevu) a hlavně v časové tísni se velmi lehce stane, že projde chyba.

  Neomlouváme je (myslím chyby) a snažíme se vymyslet způsob jak jim předcházet, ale není to jednoduché.

  Na českém internetu nenajdete podobný projekt. Nejsme noviny, kde se zlomí strana a jde do tisku po korekturách.
  Přijde mail, přečíst , překopírovat, upravit obrázky, zkontrolovat, přidat redakční doušku, vymyslet upoutávku a nadpis. Vydat. Vyhodnotit došlé maily a tak dokola 20x denně.

  Všem těm, co hrubě urážejí lidi v redakci doporučuji přemístit se na jiný server. Tam je jazykový projev editorek, editorů, nebo úroveň čtenářek a čtenářů urážet snad nebude.

  Nebudu psát co si o nich myslím, ale o jejich "klikání" a šíření blbé nálady tady nestojím.

  P.S. Mne nikdy (pokud se pamatuji) zadna seriozni nabidka na korektury neprisla.

  A navic takova nabidka se myslim nikdy nedela pod clankem, nebo v diskusi, ale do e-mailu.

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:05:53
 27. avatar
  [43] Léňa [*]

  Krade? Fetuje? Vraždí? Ne? Tak potom nechápu co řešíte, myslim že to bude dost v pohodě člověk.

  superkarma: 0 17.10.2005, 12:35:46
 28. avatar
  [41] olafka [*]

  Na vlastní kůži (rozuměj život) jsem zažila podstatně horší trable se svou dcerou. A to jsem toho věděla jen málo a spíš jen tušila. Jo a protože jsem černá kronika, tak vždycky zjistím, že furt lepší polepšená feťačka, svobodná matka než kluk, co před diskotékou zabije kamarádky. Sorry, to bych si hodila mašli. Takhle si užívám srandu s vnučkou.

  superkarma: 0 17.10.2005, 12:21:54
 29. avatar
  [40] gerda [*]

  Nyotaimori: se nečil. Třeba myslela "my všichni v redakci"

  superkarma: 0 17.10.2005, 12:20:08
 30. avatar
  [39] Markýza [*]

  Manx: paradoxem je, že příspěvek od čtenářky je snad jediný článek, který v tomto vydání není s chybami

  superkarma: 0 17.10.2005, 12:12:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme