Další příspěvek poslala k dnešnímu tématu čtenářka Lenulazlubiny. Sní v něm o vafovači, který vyrabí vafle ve tvaru srdíček...

Óda na srdíčkový vaflovač přišla k dnešnímu tématu od čtenářky Lenulezlubiny...

Můj sen - srdíčkový vaflovač

Máme doma např. mikrovlnku, sendvičovač, toustovač, varnou konvici, parní hrnec, fritovací hrnec, elektrický robot, tyčový mixér........ Je toho moc. Ale poslední dobou toužíme po vaflovači. Místa je málo, vše všemu překáží. V kuchyni zakopáváme o psa, pleteme se jeden druhému do cesty. Ale všichni milujeme křupavoučké, a přitom nadýchané vafle. A když jsou ještě teplé, to je to pravé pošušňání. Zapomeneme klidně, že je spousta hodin, nazdobíme si vafličky ve tvaru srdíček marmeládou, šlehačkou, grankem i ovocem, upatláme ruce, talíře i stůl u televize, jak po slepu vkládáme do úst lahodné porce tohoto sladkého pokrmu a přitom sledujeme napínavou detektivku, pohádku, či jiný program, v závislosti na tom, kdo z nás právě sedí před televizní obrazovkou, nebo lépe řečeno, kdo z nás se ujal první ovladače. Jenže ty vafle nám peče teta. Přiveze je, zabalené v alobalu, a my je pak „oživujeme“ právě v mikrovlnce. Myslím si, že pro jeden jediný vaflovač je v naší kuchyni ještě místo. I děti souhlasí. A manžel? Ten se k nám jistě přidá. Tedy snad. A snad si nevzpomene, jak jsem řekla „ne“ pivní pípě, kterou chtěl v kuchyni umístit. My chceme vaflovač. A když manžel bude proti, musím mu připomenout, že se líbí hlavně dětem, a děti, ty jsou přece naše všechno. Už se vidím, jak budu lít palačinkové těsto do mřížkových srdíček. A budu určitě experimentovat. Udělám čokoládové, vanilkové i jiné těsto. Budu v tom mistr nad mistry.

No, snad to nedopadne jako jindy. Když jsme koupili mikrovlnku, tak jsme v ní ohřívali téměř všechno. Při koupi sendvičovače jsme denně měli snad stokrát sendviče. Pak přišel na řadu toustovač a křupavé tousty. Dokonce jsme pak, opět kvůli dětem, koupili takový, který dokázal na plátku chleba vyrobit krásného myšáka Micky. Varnou konvici jsme měli také rádi. Až do té doby, než jsem si přečetla, kolik žere a manžel přišel na to, že mu víc chutná káva z vody ohřáté na plynu. Jogurtovač jsme dávno darovali staré sousedce. Ta si v něm dělá jogurty často a ráda. My je teď kupujeme v hypermarketu a vzpomínáme, že ty naše byly přece jen lepší. Těsně po koupi friťáku jsme měli hranolkové hody. My jsme snad hranolky snídali, obědvali, večeřeli i svačili. Tehdy friťák nebyl běžným vybavením všech domácností a já si připadala jako pracovnice občerstvení nebo fast foodu. To, když k nám děti vodily kamarády, aby si taky dali u nás do nosu. A políčko, co dává brambor tolik, že nám vždycky zbude, ten rok nestačilo tolik brambor dát. Mít tolik rukou, jako jich má chobotnice, času, kolik ho mají flákači a chuti, kolik má malé dítě do života, mohla jsem začít podnikat. U nás na vesnici rychlé občerstvení nemáme a já bych tam byla první. Dnes ale na všechny ty vymoženosti padá prach. A já chodím a mimo běžného praní, uklízení, žehlení, vysávání, zašívání, učení se s dětmi a jiného gruntování, vyřizování a zařizování ty spotřebiče myji, utírám na nich prach a nadávám, že v kuchyni zavázejí. Tak myslíte, že je to dobrý nápad, vaflovač si pořídit?

Když já pořád vidím tu rodinnou idylku,
jak jíme sladká srdce a díváme se na telku.
Cítím vůni mé oblíbené marmelády,
a ovoce, co máme rádi.
Už vidím granko, jak na vafle se sype
a je pro mě téměř jisté,
že až zazvoní Ježíšek
bude tam i balíček.
V tom balíčku bude zcela jistě
to co píši na tomto místě
- Vaflovač, co srdíčka nám nadělá,
možná trochu práce přidělá
až z něj budu po čase
stírat prachu chuchvalce.

Ale určitě tam bude....:-)

Ps: A ta termo konvice, ta je víc než luxusní, po té každá hospodyňka sní. Kdybych měla tolik štěstí, i ta by se mi do kuchyně hodila, a celé rodině by se stoprocentně líbila.

Tak se mějte všichni v redakci moc pěkně

Lenulazlubiny

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama