Vztahy

Můj šéf a já - to je téma!

Od šéfa se prostě očekává, že to bude idiot. Má to vlastně v popisu práce a je tu v zásadě proto, aby si zaměstnanec měl na koho stěžovat. A kdo jiný by mohl za zaměstnancovu nešikovnost, lenost, hloupost, když ne šéf? Ostatně, všichni zaměstnanci jsou vlastně naopak šikovní, pilní a chytří. Blb je nadřízený, protože neumí docenit všechny zaměstnancovy kvality.

Všechno tohle je v naprostém pořádku, dokud se nestane taková podivná věc.. Dokud není ze zaměstnance šéf. Naštěstí se nestává, že by se z člověka mýrnix týrnix stal generální ředitel nějaké společnosti, takže vždycky je nad vámi někdo, na koho si zase můžete zanadávat, jaký je to vůl. Jenže ouha…

Nějaký ten zaměstnanec pod vámi vám najednou dává znát, jaké to je být nadřízený, a tak najednou zjistíte, že váš šéf, který za nic nestál a jehož práci byste dělali o 100 % lépe, zas takový pablb nebyl, protože najednou jeho práci děláte. A není to zas taková sláva, protože i když přesně víte, jak by se to mělo dělat lépe a efektivněji, nejde to, protože podřízení si o vás myslí, že jste blbec, a rozhodně ani zdaleka nedělají přesně to, co po nich chcete.

Najednou to nadávání na ty nad vámi, kteří chtějí vidět výsledky, ztrácí na srdečnosti, a vy také zjišťujete starou známou pravdu, že velení je osamělé… To, co si člověk mohl dovolit jako řadový zaměstnanec, není možné, ať už je politika firmy jak chce volná a moderní a tvářící se, jako že je všechno v pohodě. Jsou věci, které vám už prostě nejsou určeny.

Ale ne, nechci vás děsit, jen jsem chtěl nějak uvést dnešní téma, které bude pojednávat o tom, jaký je váš šéf, popřípadě jací jsou vaši zaměstnanci. Já osobně zažil obě strany mince a každá má svoje pro i proti. Zodpovědnost, kterou má šéf, je většinou větší, než má zaměstnanec, ale zažil jsem i okamžiky, kdy šéf hodil všechno na svého zaměstnance a nechal ho pěkně vykoupat.

Zažil jsem však i šéfa, který si všechna jmenovaná označení zasloužil. Sám nic moc neuměl, jen ústa vždy plná řečí a kritiky, která většinou nebyla oprávněná, a svoje lidi vyloženě deptal a jen na ně házel svoji práci. Pak jsem zažil několik šéfů, kteří mě toho moc naučili a byla radost pod nimi pracovat a nikdy na ně nezapomenu…

Dost už ale bylo mých plků, pojďte mi povídat vy, jaký je váš šéf!


Jaký vztah máte k šéfovi?
Jakým způsobem spolu komunikujete?
Zvládáte všechno v klidu, nebo ne?
Jaký je vztah vašeho šéfa k vám? 

Na kterého šéfa vzpomínáte nejradši?
Jaké bylo vaše první šéfování?
Jaký máte vztah k podřízeným?

                               Napište nám o tom a nejlepší příspěvek
                               oceníme!
Redakce@zena-in.cz!

   
13.06.2007 - Láska a vztahy - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Irad [*]

  Zajímavé téma, ale mě se ještě netýká :-) někdy si říkám, že naštěstí, když slýchám ty soudy kolem, nelichotivé hodnocení šéfů a šéfových, kteří stejně nic neumí a dostali se tam jen tlačenkou .. jindy si říkám, že bohužel, když zrovna marně scháním brigádu.. Já mít snad jednou tak docela šéfa nebudu..chtěla bych soudcovat a soudci jsou nezávislí :-)

  superkarma: 0 14.06.2007, 19:32:05
 2. avatar
  [26] wich [*]

  Jsem sama sobě šéfkou a asi už bych neměnila. Doufám, že jsem i dobrou šéfovou pro své zaměstnance

  superkarma: 0 13.06.2007, 18:26:40
 3. avatar
  [24] Odemětobě [*]

  Můj šéf je úplně bombastický.Tolerantní,chápavý,když se mi nechce pracovat,tak mě nechá v klidu u ženy-in. Moc dobře ví,že práce nemá nožičky a neuteče,stačí mu dodržovat termíny.Z pusy mu nesmrdí,nechrchle,nemluví sprostě a neošahává mě.Už 5 let si totiž šéfuji sama.

  superkarma: 0 13.06.2007, 16:04:05
 4. avatar
  [23] Meander [*]

  Můj šéf je blázen na svobodě, ale jiného bych nechěla.

  superkarma: 0 13.06.2007, 14:01:39
 5. avatar
  [22] Hanula [*]

  Vždycky jsem měla výborné šéfy, ale tenhle poslední je opravdu jednička. Každému bych přála, takového šéfa co mám já.

  superkarma: 0 13.06.2007, 13:54:25
 6. [21] Yvaine [*]

  Na šéfy jsem měla štěstí, většinou. Ale můj současný šéf je prostě jednička. Profík ve svém oboru, k podřízeným slušný, vstřícný, se všemi komunikuje na lidské úrovni - žádné zbytečné řvaní, je přirozená autorita. A umí přijít a říct "dobrá práce". Což je super.

  superkarma: 0 13.06.2007, 13:22:55
 7. avatar
  [20] kačinka [*]

  Mám celý život jednoho šéfa. Mezi jednotlivýma školama (s mým kádrovým profilem jsem za totáče měla dost problémy se studiem) jsem se uchylovala do jedné firmy. Po VŠ a mateřské jsem před pár lety našla v novinách inzerát s nabídkou práce v mém oboru, zavolala tam a ozval se můj bývalý šéf. Jsem u něj dodnes, jen se ta firma jinak jmenuje.

  superkarma: 0 13.06.2007, 13:22:03
 8. avatar
  [16] Kelly [*]

  Můj šéf je kamarád. A vůbec celý náš tým si uvědomuje, že pluje na stejném voru ... prostě parta.

  superkarma: 0 13.06.2007, 10:59:49
 9. avatar
  [15] Modré z nebe [*]

  Já mám bezvadnýho šéfa. Je schopnej a přitom hodnej, vtipnej, chápavej člověk! Mám malé dítě, které občas stůně, potřebuju ho vyzvedávat ze školky, takže někdy v práci nejsem, někdy odcházím dřív a vše bez výhružek nebo nepříjemných poznámek. Prostě jsem narazila na člověka, se kterým se dá rozumně domluvit. Jsem zaměstnaná u jeho firmy už 11 let.

  superkarma: 0 13.06.2007, 10:47:54
 10. avatar
  [14] Ťapina [*]

  Já jsem měla šéfa jen jednoho a pak jsem usoudila, že líp udělám, když si budu šéfovat sama Šéf nebyl špatný, ale vadil mi u něho velmi ten nešvar, že vždycky prohlásil, že se něco tak a tak udělá a pak se třeba půl roku nedělo nic, když já jsem byla teda připravená na změnu, a pak to, že mě přijal jako samostatnou pracovnici, ale vlastně chtěl spíš asistentku.

  superkarma: 0 13.06.2007, 10:31:15
 11. avatar
  [11] Florencie [*]

  Můj šéf je fajn, inteligentní a své práci rozumí. Ale umí být taky docela cholerik, to tu pak pobíhá, mává rukama a ječí .
  Ale má dvě chybičky, který mě vytáčejí do nepříčetnosti:
  1. na všechno má pořád dost času a pak se to řeší na poslední chvíli a vůbec nebere v potaz, že tu vážně nechci být o x hodin dýl jenom proto, že on si po obídku musel dát hodinovou siestu
  2. při zadávání úkolů mi dost často řekne jen poloviční informace a jak debil pak vypadám já

  superkarma: 0 13.06.2007, 09:52:55
 12. avatar
  [10] Amálie [*]

  Když jsem nastoupila do prvního zaměstnání, měla jsem na šéfa kliku, neuvěřitelnou. Pak to šlo z kopce. Teď jsem už několik let sama sobě šéfem a neměnila bych.

  superkarma: 0 13.06.2007, 09:17:07
 13. [9] Rikina [*]

  Mně vyhovuje šéf, co mě nechá samostatně pracovat. Zadá úkol, a pak už do toho nekafrá. Pokud zadá úkol natolik jasně a srozumitelně, že není třeba dalších konzultací, je to ideální stav. Pokud mi hodí na krk něco, do čeho se mu nechce, říkám si, jak by to bylo fajn, být šéf. Ale pak si vzpomenu, jak mi to nešlo, vést kolektiv, a jak jsem byla zoufalá ze všech čtyř podřízených v té době, kdy jsem si to "být šéf" mohla vyzkoušet vlastnoručně, a jsem ráda, že už nemusím. Asi nejsem dost velitelský typ.

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:52:43
 14. avatar
  [8] Žábina [*]

  můj první šéf po škole byl mladý kluk, ze kterého jsem měla akorát bžundu
  pak jsem měla šéfovou, to bylo ve škole, p.ředitelka byla opravdu fajn
  teď mám zase šéfovou, je taky fajn, vstřícná, nemůžu si stěžovat

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:48:29
 15. avatar
  [7] Kadla [*]

  Taky mám bezva šéfa, absolutně si nemohu stěžovat.

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:46:31
 16. avatar
  [6] veet [*]

  Já mám super šéfa.nedám na něj dopustit.Inteligentní, tolerantní vstřícný.Pokud člověk jedná na rovinu s ním, tak výjde vstříc i on se vším.Nedej bože,kdyby náhodou ho chtěl někdo podvést ,to by bylo asi zle.
  Mě toleruje zatím naprosto vše , dokonce i moji mizernou pracovní dobu . fakt si nemám na co stěžovat

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:39:47
 17. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Můj šéf je dnes služebně mimo, takže můžu být chvíli na ž-in bez obav, že mě u toho nachytá a bude nadávat.
  Jinak mě na něm štve, že je děsný puntičkář, všechny dopisy předělává, opravuje formulace, nebo mi přehodí odstavce apod. Každou blbost zkoumá ze všech stran a pak nic nestíhá - dopisy na schválení tam má týden až zapomenu, co a zda jsem vlastně psala. V ostatních úkonech se taky neskutečně rejpá, ve smlouvách mi opravuje, aby nebylo a na konci řádku a podobné pitominy. Pak tam sedává do půl 10 večer a nic nemá hotový. A to se těch našich šéfů sešlo podobného typu několik. Potom se všichni diví, proč u nás všechno tak dlouho trvá.

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:31:41
 18. avatar
  [3] kareta [*]

  Nemohu ji respektovat
  Věcně
  já ano, ona ne
  ambivalentní
  žádný- ale měla jsem skvělého kolegu, co mě zaučoval
  Měla jsem skvělé podřízené, které jsem si sama vybrala

  superkarma: 0 13.06.2007, 08:16:08
 19. avatar
  [2] Kačena1 [*]

  Můj šéf nikdy nekřičí. Když udělám chybu, nelamentuje, ale v případě časové, nebo mojí mentální nouze mi ji pomůže napravit. Bavíme se jako kamarádi. Je velmi, opravdu velmi inteligentní a sečtělý.
  Je bordelář, že většího není a dodržování času dohodnutých jdnání mu nic neříká

  superkarma: 0 13.06.2007, 07:47:25
 20. avatar
  [1] Ch.Z. Kochanská [*]

  Poprvé, za dvacetilatou praxi, o svém šéfovi mohu prohlásit, že není blb ani idiot.
  Dosud ale všichni byli

  superkarma: 0 13.06.2007, 07:30:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme