Od šéfa se prostě očekává, že to bude idiot. Má to vlastně v popisu práce a je tu v zásadě proto, aby si zaměstnanec měl na koho stěžovat. A kdo jiný by mohl za zaměstnancovu nešikovnost, lenost, hloupost, když ne šéf? Ostatně, všichni zaměstnanci jsou vlastně naopak šikovní, pilní a chytří. Blb je nadřízený, protože neumí docenit všechny zaměstnancovy kvality.

Všechno tohle je v naprostém pořádku, dokud se nestane taková podivná věc.. Dokud není ze zaměstnance šéf. Naštěstí se nestává, že by se z člověka mýrnix týrnix stal generální ředitel nějaké společnosti, takže vždycky je nad vámi někdo, na koho si zase můžete zanadávat, jaký je to vůl. Jenže ouha…

Nějaký ten zaměstnanec pod vámi vám najednou dává znát, jaké to je být nadřízený, a tak najednou zjistíte, že váš šéf, který za nic nestál a jehož práci byste dělali o 100 % lépe, zas takový pablb nebyl, protože najednou jeho práci děláte. A není to zas taková sláva, protože i když přesně víte, jak by se to mělo dělat lépe a efektivněji, nejde to, protože podřízení si o vás myslí, že jste blbec, a rozhodně ani zdaleka nedělají přesně to, co po nich chcete.

Najednou to nadávání na ty nad vámi, kteří chtějí vidět výsledky, ztrácí na srdečnosti, a vy také zjišťujete starou známou pravdu, že velení je osamělé… To, co si člověk mohl dovolit jako řadový zaměstnanec, není možné, ať už je politika firmy jak chce volná a moderní a tvářící se, jako že je všechno v pohodě. Jsou věci, které vám už prostě nejsou určeny.

Ale ne, nechci vás děsit, jen jsem chtěl nějak uvést dnešní téma, které bude pojednávat o tom, jaký je váš šéf, popřípadě jací jsou vaši zaměstnanci. Já osobně zažil obě strany mince a každá má svoje pro i proti. Zodpovědnost, kterou má šéf, je většinou větší, než má zaměstnanec, ale zažil jsem i okamžiky, kdy šéf hodil všechno na svého zaměstnance a nechal ho pěkně vykoupat.

Zažil jsem však i šéfa, který si všechna jmenovaná označení zasloužil. Sám nic moc neuměl, jen ústa vždy plná řečí a kritiky, která většinou nebyla oprávněná, a svoje lidi vyloženě deptal a jen na ně házel svoji práci. Pak jsem zažil několik šéfů, kteří mě toho moc naučili a byla radost pod nimi pracovat a nikdy na ně nezapomenu…

Dost už ale bylo mých plků, pojďte mi povídat vy, jaký je váš šéf!


Jaký vztah máte k šéfovi?
Jakým způsobem spolu komunikujete?
Zvládáte všechno v klidu, nebo ne?
Jaký je vztah vašeho šéfa k vám? 

Na kterého šéfa vzpomínáte nejradši?
Jaké bylo vaše první šéfování?
Jaký máte vztah k podřízeným?

                               Napište nám o tom a nejlepší příspěvek
                               oceníme!
Redakce@zena-in.cz!

Reklama