.

Můj první dinopark. Překvapivě hezký zážitek

Cestování

Můj první dinopark. Překvapivě hezký zážitek

Dinoparky jsem nikdy moc nechápal. Raději se chodím dívat na živá zvířata do zoo. Když už se ale ta příležitost naskytla, využil jsem ji a navštívil dinopark v rámci boskovického Westernového městečka. A byl jsem mile překvapen!

Neptejte se mě, co mají dinosauři společného s divokým západem. Pravda, hodně nalezišť je v Americe, ale to je tak jediné, co mě napadá. Proto mě překvapilo, že v rámci boskovického Westernového městečka je expozice Ztracený svět. Popravdě jsem byl vždy k dinoparkům skeptický, ale měli jsme s sebou bratrovy děti, tak jsme tam vyrazili.

Samotné (jindy krásné) městečko bylo smutné, ježto bylo zrovna deštivé počasí.

Za vstup do městečka se nic neplatí, ve směnárnách v bankách si tu můžete vyměnit koruny za místní dolary v příjemném a snadno počitatelném kurzu 1:1. Jednotlivé atrakce se pak platí zvlášť – třeba půjčení kozy na vodítku je za stovku.

Protože se v městečku nic moc nedělo, většina návštěvníků byla schovaná před deštěm v salonu, a tak se místní produkce také moc nesnažila – nebylo komu co předvádět. My jsme nasadili pláštěnky a vyrazili do Ztraceného světa.

Vstupné bylo (teď nevím přesně) tuším 120 dolarů na dospěláka a 80 na dítě nad tři roky.

Sešli jsme do malebného údolí, nejspíš bývalého lomu. A byl jsem vážně okouzlen! Překvapilo mě, že dinosauři jsou vymodelovaní velice hezky a působí jako živí. Udělal jsem tu spoustu krásných fotek, při kterých se (alespoň mně) tají dech. Schválně se na ně podívejte...

dino
Honem pryč!

dino

Někteří dinosauři jsou v lese docela nenápadní. Zajímavě to dotváří atmosféru...

dino

Růžový dicynodon je místní rarita. A ten následující chlupáč zase místní maskot...

dino

dino

Velikost býložravců je ohromující!

dino

Mají tu i naleziště. Jen škoda, že to není formou atrakce, ve které by v písku mohly děti hrabošit...

dino

Tenhle fešák číhal schovaný...

dino
Děje se něco?

A tenhle už svou kořist našel...

dino

Před predátory raději utečte!

dino

dino

dino

Jaké máte zážitky z dinoparků vy?

Co všechno můžete zažít ve Westernovém městečku v Boskovicích, zjistíte třeba zde:

Kam dál?

   
02.09.2013 - Doma - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [11] lenig [*]

  Anime Otaku — #9 tak nějak, bylo tam drahé vstupné (tuším, že kluk 50 a my s přítelem po 100 Kč a nic moc jsme neviděli a nelíbilo se nám to za 250 kč během chvilenky....takže od  té doby jde dino mimo mě...Sml68

  superkarma: 0 02.09.2013, 13:12:54
 2. avatar
  [10] Chica [*]

  Byli jsme v Dinioparku v Plzni a měl u dětí velký úspěch Sml22 Někteří ještěři i pohybují, hlavou, nohou, působí celkem přesvědčivě, kostra tam byla k hrabání na písku, navíc krátký film ve 3D (v rámci vstupného, nedoplácí se), velké hřiště pro děti, super Sml67 A vedle navíc pěkná ZOO..

  superkarma: 0 02.09.2013, 11:33:36
 3. [9] Anime Otaku [*]

  lenig — #6 to myslím byla výstava robotických exponátů, v Liberci byly dvě jedna s dinosaury, druhá s obrovskými hmyzáky.

  Jinak nový Liberecký dinopark v nákupním centru mě vyloženě zklamal, čekala jsem, že u každého exponátu bude hromada informací co o daném zvířeti vědí nebo se domnívají, ale bylo tam jen info o jméně a grafické srovnání velikosti dinosaura s člověkem. Pro malé děto moc strašidelné, pro ty starší místo poučení jen zábava typu "čum blbečku a kup si předražený suvenýr". Zoo je podle mě lepší.

  1. na komentář reaguje lenig — #11
  superkarma: 0 02.09.2013, 10:48:43
 4. avatar
  [8] amphora [*]

  Sml16 My jsme byli v Dinoparku Orlová- kousek od Ostravy-který je ,dle mého, ten největší a nejlépe udělaný.Je vytvořený na velmi rozsáhlém pozemku se spoustou dinosaurů, kinem,vláčkem.Všude je moc pěkné okolí, atrakce pro děti, občerstvení, WC- čisté, s papírem, tekoucí vodou, což také není všude samozřejmostí.Nádherná prohlídka v většinou v lese po udržovaných cestičkách,stále se rozšiřuje, ale velice vhodným způsobem tak, že vůbec nepřekáží v již hotovém.Naopak v Galerii Harfa je děsivě malý, k vidění jen pár dinosaurů, na betonové terase OC !! Nebyl to fakt dobrý nápad.Sml15

  superkarma: 0 02.09.2013, 10:42:23
 5. avatar
  [7] kobližka [*]

  Byla jsem před pár lety v Dinoparku Plzeň,ale příliš mě neuchvátil...zřejmě to bude tím,že už dávno nejsem dítě,nebo nevím,čím by to mohlo být Sml80

  superkarma: 0 02.09.2013, 09:10:18
 6. avatar
  [6] lenig [*]

  kdysi před hodně lety jsem byla se synem ještě v Liberci, ale nikomu se nám to  nelíbilo...Sml23, on se docela i bál Sml80 dneska je to možná už udělané lépe, tenkrát to byla jen výstava dino a učili se to u nás v Čechách teprve.. (je to tak 15 let)

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #9
  superkarma: 0 02.09.2013, 09:09:24
 7. [5] funnka [*]

  my chodíme do Vyškova.Je to zajímavé jen poprvé,teď tam chodíme jen kvůli 4D kinu

  superkarma: 0 02.09.2013, 08:57:02
 8. avatar
  [4] blesksoft [*]

  já byla s dětma minulý týden na Harfě v Praze a úspěch veliký

  superkarma: 0 02.09.2013, 08:31:17
 9. [3] lidicka [*]

  V Dinoparku jsem zatím nebylaSml23

  superkarma: 0 02.09.2013, 06:51:53
 10. [2] Rikina [*]

  Dinopark jsem viděla jenom ve stadiu budování. Když v Praze v galerii Harfa na střeše začali vytvářet dinopark, měli ty obludy zaparkované vedle O2 arény na parkovišti, a tam je vyzvedával vrtulník a dopravoval na tu střechu. Je vskutku zajímavé vyhlédnout z okna kanceláře a tam spatřit tyranosaura zavěšeného pod vrtulníkem. Sml57 Pár dinosaurů se taky vyskytuje v zoo v Ústí nad Labem, ale to není dinopark, to tam prostě jen tak postávají vedle cestiček. Nejsou ovšem tak úžasně barevní, jako tihle na fotkách, nýbrž pouze nudně dřevění. Sml80 Šla bych se podívat, kdyby někdo realizoval jurský park. Papundekloví mi nepřijdou zajímaví, ale kdyby to běhalo živé, to by bylo jiné kafe.

  superkarma: 0 02.09.2013, 01:04:49
 11. avatar
  [1] peetrax [*]

  Když jsem jela kolem dinoparku vlakem, najednou jsem se probudila a uvíděla oknem ty potvory pravěký. Fakt jsem nevěděla, jestli ještě spím nebo už bdím. To mi stačilo. Sml39

  superkarma: 0 02.09.2013, 00:34:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme