Dinoparky jsem nikdy moc nechápal. Raději se chodím dívat na živá zvířata do zoo. Když už se ale ta příležitost naskytla, využil jsem ji a navštívil dinopark v rámci boskovického Westernového městečka. A byl jsem mile překvapen!

Neptejte se mě, co mají dinosauři společného s divokým západem. Pravda, hodně nalezišť je v Americe, ale to je tak jediné, co mě napadá. Proto mě překvapilo, že v rámci boskovického Westernového městečka je expozice Ztracený svět. Popravdě jsem byl vždy k dinoparkům skeptický, ale měli jsme s sebou bratrovy děti, tak jsme tam vyrazili.

Samotné (jindy krásné) městečko bylo smutné, ježto bylo zrovna deštivé počasí.

Za vstup do městečka se nic neplatí, ve směnárnách v bankách si tu můžete vyměnit koruny za místní dolary v příjemném a snadno počitatelném kurzu 1:1. Jednotlivé atrakce se pak platí zvlášť – třeba půjčení kozy na vodítku je za stovku.

Protože se v městečku nic moc nedělo, většina návštěvníků byla schovaná před deštěm v salonu, a tak se místní produkce také moc nesnažila – nebylo komu co předvádět. My jsme nasadili pláštěnky a vyrazili do Ztraceného světa.

Vstupné bylo (teď nevím přesně) tuším 120 dolarů na dospěláka a 80 na dítě nad tři roky.

Sešli jsme do malebného údolí, nejspíš bývalého lomu. A byl jsem vážně okouzlen! Překvapilo mě, že dinosauři jsou vymodelovaní velice hezky a působí jako živí. Udělal jsem tu spoustu krásných fotek, při kterých se (alespoň mně) tají dech. Schválně se na ně podívejte...

dino
Honem pryč!

dino

Někteří dinosauři jsou v lese docela nenápadní. Zajímavě to dotváří atmosféru...

dino

Růžový dicynodon je místní rarita. A ten následující chlupáč zase místní maskot...

dino

dino

Velikost býložravců je ohromující!

dino

Mají tu i naleziště. Jen škoda, že to není formou atrakce, ve které by v písku mohly děti hrabošit...

dino

Tenhle fešák číhal schovaný...

dino
Děje se něco?

A tenhle už svou kořist našel...

dino

Před predátory raději utečte!

dino

dino

dino

Jaké máte zážitky z dinoparků vy?

Co všechno můžete zažít ve Westernovém městečku v Boskovicích, zjistíte třeba zde:

Kam dál?

Reklama