Mohou být názory nebezpečné? Nad tím uvažuje slečna Mirka, která se zamilovala do kluka a po čase, když se vzájemně víc poznali, zjistila, že její milý inklinuje k Hitlerovi. Teď neví, jestli se s ním rozejít, nebo ne...

Hitler

Chodit s extremistou může být potíž. Sedmnáctiletá slečna Mirka žije na malém městě, a tak v životě moc příležitostí k seznámení zatím neměla. Se svým klukem se seznámila na zábavě a přátelství záhy přerostlo ve vztah..

Příběh slečny Mirky

Začala jsem chodit s moc milým a hodným klukem. Seznámili jsme se na zábavě a dobře si rozumíme, je nám spolu prostě fajn. Při debatách jsem ale zjistila, že je nácek. Tím myslím, že má rád Hitlera, čte Mein Kampf a podobné věci, má i takové názory...

Nevadí mi to, nikdy jsem to nečetla a každý si může číst a myslet, co chce, ale nevím, jestli s toho nemůžu mít problémy do budoucna. Bojím se, že mě lidé budou odsuzovat, že chodím s klukem, který je nácek?

Na druhou stranu mi přijde nefér se s ním jenom pro takovou blbost rozejit, když si ve všem jinak rozumíme. Může to být přeci jen klukovina, znám ze svého okolí pár lidí, kteří si takovým obdobím prošli a dnes jsou to normální otcové od rodin. Ale jedna kamarádka, která chodila také s náckem, mi říkala, že to bylo zezačátku fajn, byl milý a starostlivý. Pak ji ale z ničeho nic začal urážet. Tak se s ním rozešla a dodnes z toho má problémy, protože to on nějak nedokáže překousnout, že to ukončila první.

Tak nevím, co s tím... mám ho opravdu hodně ráda...

Mirka

Co byste Mirce poradily? Poprosím vás, vzhledem k citlivosti tématu, abyste se v diskuzi vyhnuly neetickým a rasově zabarveným narážkám. Takové příspěvky budou bez milosti mazány.

Kam dál?

Reklama