Tak takhle si posteskla dvaatřicetiletá Alena, i přes odpor k tomuto druhu spodního prádla moderní mladá žena, povoláním kadeřnice. Její přítel, se kterým žije čtyři roky, jí neustále kupuje kalhotky zvané tanga a vyžaduje, aby je co nejvíce nosila.

Tri niti v riti

Alena je moc pěkná ženská. Coby vyučená kadeřnice si dokáže na hlavě vykouzlit, co ji sluší, má také vytříbený vkus v oblékání.
Co však z duše nenávidí, to jsou kalhotky zvané tanga.
Měla je ale na sobě bohužel onen osudný večer, kdy se seznámila s Radkem, číšníkem v restauraci, kam si zašla s kamarádkou na dvojku vína.
Malinké, růžové, byly jí vidět zpoza kalhot, když si sedla, aniž by si to uvědomila. Vlastně ani neví, proč si je tehdy oblékla. Asi proto, že která je v té době nenosila, jako kdyby nebyla.

ilustrační foto

Ze strany Radka proběhlo na Aleniny tanga pár vtipných a obdivných poznámek, zakončených pozváním na další a další dvojku vína.
Neuběhl ani týden a následovalo pozvání na večeři. Alena byla v té době bez partnera, Radek už dva roky rozvedený, nic nebránilo dvěma mladým lidem, aby se sešli.
„Máš na sobě ta rajcovní růžová tanga?“ byla první Radkova otázka po uvítacím polibku.
„Jéé, to nemám. Já netušila, že tě tak zaujala,“ zasmála se Alena.
„Prosííím, že si je kvůli mně příště dáš,“ žadonil Radek.

A tak si je zamilovaná Alena na další schůzku dala a Radkovi pro radost si koupila ještě dvoje další s tím, že si je čas od času obleče.
Ovšem jen výjimečně. Jinak vztah k tomuto druhu spodního prádla rozhodně nenašla. Pokládala je za velmi nepraktické a nepohodlné.
Jak je trefně nazývala její maminka, „tri niti v riti“ jí vadily při sezení i při práci, nedejbože, když se jí chtělo na záchod, prostě nic praktického ani pohodlného v jejich nošení nenacházela. Upřednostňovala nohavičky nebo sportovní střih, nebo obyčejné vykrojené kalhotky. Tanga opravdu jen výjimečně a nejvýš na posezení někde na hodinu, na dvě.

To ovšem netušila, že na rozdíl od ní její přítel Radek tanga úplně miluje. Zásoboval jimi Alenu dostatečně a vždy se cítil dotčeně, když si je nevzala.
„Ali, tobě se nelíbí? Víš, jak jsem se těšil, až si je dáš na sebe?“
To raději naostro než tanga, pomyslela si Alena.
Jenže ani tím se Radkovi nezavděčila.

Ať si je dá sám

Alena s Radkem spolu bydlí už čtyři roky a on nestále vyžaduje, aby nosila tanga. Že ho to velmi rajcuje a že každá moderní žena nosí tanga.
Je to sice ve vztahu dvou lidí zdánlivě prkotina, ale i kvůli této prkotině vznikají mezi nimi hádky, tedy spíše výčitky ze strany Radka.
„Ty se mi už nechceš líbit, viď? Jinak bys nenosila takové bombarďáky!“
Těmi bombarďáky má na mysli všechno, co je vzadu širší než 1 cm.
Alena už neví, jak na něj.
„Zkus si v tom stát celý den v práci, zkus si v nich jít ven, když mrzne, zkus si je dát znovu, když jdeš ze záchodu. Mně jsou prostě nepohodlné, a už mi je nekupuj, škoda peněz.“
Ale Radek kupuje a přemlouvá a přemlouvá.

Alena už neví, kudy kam, a svěřila se s touto drobnou úchylkou svého přítele kamarádce. A ta jí poradila skvělou věc.
„Řekni mu, že budeš nosit tanga, když on je vydrží nosit celý týden. A ještě je udržovat čisté. To jsem zvědavá, jak se bude kroutit, když bude tu nit vytahovat.“ (smích)

A to je dobrý nápad.
Zda s ním Alena uspěla, to už nevíme, ale držíme jí palce. :)

Přečtěte si také:

Reklama