Nejsem nemocná často. Tak jednou, maximálně dvakrát do roka si odležím chřipku nebo nachlazení. Ovšem letos v létě se na mě nalepila potvora, kterou jsem měla naposledy před 17ti lety na dětském táboře. Angína.

Zezačátku mě jen bolelo v krku. Říkala jsem si, že to mám z toho, že jsem den předtím rozehřátá od sluníčka narychlo vypila kolu s pořádnou dávkou ledu. Měla jsem za to, že to brzy přejde. Nepřešlo. Naopak se to začalo stupňovat a za dva dny už byla bolest tak nesnesitelná, že jsem nemohla ani polykat. Další noc už jsem se kvůli tomu ani nevyspala. A následující den jsem jela z práce s horečkou.

Poležela jsem si a hned ráno se vydala k doktorovi. Kouknul mi do krku a pravil, že je to jasná angína. Dostala jsem antibiotika a týdenní neschopenku, na kterou krásně navazovala od jara plánovaná dovolená. Modlila jsem se, abych za ten týden byla ok.

Když jsem pak šla na kontrolu, cítila jsem se už úplně v pohodě. Ale doktorovi jsem se nějak nelíbila. Nařídil odběry, výtěry z krku a dalších pár dní na ATB. Asi by nebyl nadšen, kdyby zjistil, že jsem se na jeho vykašlala a odjela na dovolenou. Jenže už to bylo zaplacené a mně bylo vážně dobře. Nic mi pak opravdu nebylo a nikoho jsem nenakazila. Kdyby ano, asi bych si teď musela sypat popel na hlavu.

Text nebyl redakcí upraven.

Ještě hodinku nám můžete psát své příspěvky na téma: Můj poslední bacil.

redakce@zena-in.cz

Reklama