Přečtěte si článek k dnešnímu dennímu tématu, které pro vás přichystala redaktorka Míša Kudláčková: bude o našich prvních láskách, fatálních mužích, malých chlapcích a nezapomenutelných spojeních. Kde svého prince potkala sama Míša? V dětské ozdravovně!

love

Jako dítě s velmi nízkou váhou, nápadně se podobající malému obyvateli Dachau, mi maminka zajistila dvouměsíční pobyt v ozdravovně Bukovany.

Nechtěla jsem. Na rozdíl od názoru zbytku světa jsem se cítila velice dobře a zdravě, byť má postava evokovala pohádku o Kostěji.

Představa, že budu dva měsíce pryč od mámy, od své andulky jménem Andy, od morčete, od těsně před odjezdem nasbíraných housenek, od kterých jsem očekávala zázračnou proměnu, u které jsem plánovala být, byla příšerná. Brečela jsem už u lékařského domu na Pavláku, odkud nemilosrdně odrážel autobus do „velkovýkrmny“.

Seděl tam také. Skleslý na kufru a nad ním rodiče. Honza Mařík! Byl to jediné, co se mi při odjezdu, při pobytu i při návratu líbilo.

Byl rovněž důvodem, proč jsem se uprostřed vykrmovací dvouměsíční kúry rozhodla k zoufalému útěku nazdařbůh někam. Snad denně jsem psala na koresponďáky zoufalé vzkazy, ať si pro mě někdo přijede. No, nepřijel.

Jedinou atrakcí i záchranou mé chatrné psychické výbavy byl Honza. Každý den po vyučování, které trvalo jen dvě hodiny, jsme zůstali spolu, povídali si o tom, jak je to tam nesnesitelné, což jsme prokládali amatérskými polibky. NA ÚSTA!!!

I domluvili jsme se, že utečeme a později se vezmeme. Nestihli jsme ani zásnuby. Za útěk jsme dostali trest. Zvýšený dohled a otevřené nepřátelství jedné z vychovatelek, která nám zbytek pobytu vskutku osladila.

Tento maminčin zběsilý nápad, který naštěstí již nezopakovala, mě málem stál poslední zbytky rozumu.

Dnes si myslím, že od bambuliny mě zachránila právě moje první láska, můj první druh opačného pohlaví, ke kterému jsem cítila onen pocit, jako když vám v břiše létají motýli. Bylo to žalostně málo, ale asi jsem se úplně nepoložila jen díky němu.

Po dobu mého pobytu tam mi navíc umřel andulák Andy a zakuklily se a pláchly všechny housenky. Zbylo mi morče a jediná pěkná vzpomínka, která dodnes nevyšuměla.

Můj Pišta Hufnágl se jmenoval Honza Mařík. Budiž mu díky, ať je kdekoli!


Dnešní denní téma je o našich prvních láskách, fatálních mužích, malých chlapcích a nezapomenutelných spojeních, na která nelze zapomenout.

  • Stalo se vám někdy v životě, že byste si například nechaly vymluvit muže, například rodiči, na kterého jste pak nikdy nezapomněly?
  • Nebo jste to byly třeba vy samy, kdo ho vymluvil sobě?
  • Daly jste někdy přednost někomu, kdo se později ukázal jako hrubý omyl, ale už nebyla cesta zpátky?
  • Litujete, že jste někoho opustily, nebo nechaly dojít k něčemu, co byste dnes hodnotily zcela jinak?
  • Nebo máte ve vzpomínce naopak zakódováno: „Ještěže jsem zavčasu dostala rozum?“

To je téma pro vaše dnešní příběhy, které mi pište na redakce@zena-in.cz

Hrajeme o kvalitní rtěnku a voňavou aviváž.

Reklama