Čtenářka Secret nám po delší odmlce poslala příspěvek, ve kterém se nám svěřuje se smutnou událostí, a také nám věnuje své nejosvědčenější recepty. Díky Vám Secret za příspěvek!

Hezký dobrý den, posílám po dlouhé době také příspěvek.

K pečení chleba jsem se dostala teprve nedávno.
Dohnalo mě kváskové šílenství na internetu a vyrobila jsem si vlastní kvásek.
Podle rad ostatních měl taky jméno: Pepík :-)

Sice jsem na něj dnem i nocí nesvítila a neměla nastavený budík dnem i nocí abych ho včas nakrmila jako mnozí „přeháněči“, ale dařilo se mu myslím skvěle.

1
Podařilo se mi s ním opravdu spoustu výborných a velmi jedlých výrobků: chleba, bagety, přidávala jsem do buchet, loupáků... v podstatě všude tak kam patří kvasnice.
Bohužel mi ale Pepík po nějaké době skonal :-). Od té doby se nějak k založení nového nemám. Peču z kvasnic a můžu říct, že ani takový chleba není špatný.

Chleba samozřejmě i kupuju, ale vím pro který mám sáhnout. „Drtinové“ supermarkeťáky kupuju v nouzi nejvyšší, pokud můžu sáhnu po výrobku z menší pekárny nedaleko od nás. Ten se s tím domácím může směle rovnat.
2

Moje nejosvědčenější recepty jsou: 

Chléb: 350ml vody, 2,5 lžičky soli, 1lžička cukru, 2 lžíce oleje ( olivový ), 1 lžíce octa ( nejlépe vinný, jablečný ), 200g chlebové žitné mouky, 300g hladké mouky, 2 lžičky suš.droždí, 2 lžičky kmínu. Pokud použiju kvásek, upravím množství mouky a vody. Pokud mám přidám semínka, někdy i olivy, sušená rajčata, provensálské koření, je možné přidat i česnek a osmaženou cibulku, nastrouhanou vařenou bramboru...fantazii se meze nekladou...
Podle toho co použiju nechám kynout v ošatce ( s kvasnicemi cca 30 minut )

Před pečením potřu slanou vodou. Peču v hodně předehřáté troubě ( cca 220°C ) do které vložím hrnek s vodou, 15 min. peču i s hrnkem uvnitř, poté snížím teplotu na 180°C a hrnek vyndám. Dopeču cca 45minut. Chleba občas lehce pokropím vodou.

3

Bagety: 100ml mléka, 150ml vody, 400g hl. mouky, 50g chlebové mouky, 1 lžíce oliv.oleje, 1 lžička octa, 2 lžičky soli, 1 lžička cukru, 1,5 lžičky suš.droždí. S kváskem upravím podle konzistence. Udělám 4 bagety. Potírám vejcem, nebo jen olejem, posypu semínky, pokud je mám, peču na 200°C cca 15-20min. Stejně jako u chleba můžu přidat nakrájené olivy, přidat koření podle chuti...

Nejlepší jsou samotné, třeba jen s mlékem, někdy vytvořím různé domácí pomazánky. Největší úspěch mají s domácí budapešťskou a pažitkovo-česnekovou.

4

Některé fotky přikládám.

Secret


Můj vztah k chlebu

  • Pečete si vlastní chléb? Prozradíte recept?
  • Nedáte dopustit na bochník šumavy?
  • Nebo dáváte přednost rohlíkům, nebo bagetám?
  • Milujte černé chleby se semínky?
  • S čím si chleba nejraději mažete?
  • Vyrábíte si vlastní kvásek?
  • Pořídila jste si pekárnu na chleba? Používáte ji?
  • Vítáte hosty chlebem a solí?
  • Co pro vás znamená chléb?

Vaše úvahy, recepty, příběhy, fotky, videa, prostě vše, co vás k tomuto tématu napadne, posílejte na známý redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes na konci editace odměním jednu z vás, co přispějete, dvěma krásnými knihami.  První je k tématu: Chléb v hlavní roli od Mileny Volfové a druhá je z edice Hubneme s rozumem od Ivy Málkové a Jany Dostálové a jmenuje se: Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Reklama