Jak vnímá přítelovy kamarádky čtenářka Malinke-kote, o tom si můžete přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu. Tvrdí, že je výhoda, mít více přátel opačného pohlaví...

Mít více přátel opačného pohlaví, je výhoda. Tvrdí to ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Malinke-kote. Souhlasíte?


Přeji všem pěkný den,

podle mě mže opravdové přátelství mezi mužem a ženou fungovat aniž by jeden z nich v tom viděl něco více. Já osobně mám dost přátel ať už se kamarádím se ženy či s muži i když jsem je zanechala ve svém rodném městě, ale přesto je občas navštívím, když mám cestu. Tady, kde jsem se přestěhovala, mám pouze jednu opravdovou kamarádku. Moc lidí tady zatím neznám, ale vůbec mi to nevadí. Také si myslím, že je to i někdy lepší mít více přátel opačného pohlaví. Třeba můj přítel má převážně kamarádky než kamarády a proč také ne. Mě to vůbec nevadí. Jedna z jeho opravdových kamarádek je vlastně i moje opravdová kamarádka. Takže máme vlastně jednu společnou pravou kamarádku a ne jen jednu. Další sice bydlí trošku dál než my, ale to nevadí i tak se občas také navštívíme. Poznala jsem jí právě díky mému příteli a vzala jsem jí mezi své přátelé. Vím, že oni jsou opravdu jen přátelé, a nic víc v tom ani jeden nehledá. Ona je zadaná, on je zadaný a vím že ona by s ním ani chtít mít nic nechtěla. Bere ho prostě jen jako opravdového kamaráda. Tak jako tu co bydlí pár metrů od nás. Takže můj názor na to zda může být opravdové přátelství mezi ženou a mužem, se mi přesvědčilo, že ano.

Já také jednoho opravdového kamaráda mám i když teď už se bohužel moc nevýdáme. Asi tak před 10 lety to bylo jiné. Měli jsme všichni čas a tak jsme se vídali každý den. Scházeli jsme se jako parta. On, jeho přítelkyně a dalších pár lidí, ale většinou jsme byli venku jen mi tři. Teď už je to jiné. Já se odstěhovala a oni dva mají svojí vlastní rodinu. Pořád jsme ale spolu v kontaktu. Takže vlastně naše přátelství drží pěkných 10 let i když už je to méně vidět. Je tedy pravda, že jejich dcerku jsem viděla pouze jednou a to jen náhodně, ale přesto jsou stále pro mě mými opravdovými přáteli a já doufám že i já. Vždy jsem se na ně mohla spolehnout a stále mohu. Dokonce jeho jsem brala jako svého staršího bráchu a on mě zase jako mladší sestru. Běžně jsem mu říkala brácho a nikomu to nevadilo. Vždy mi ve všem pomohl. Na ty časy opravdu ráda vzpomínám.

Užijte si dnešní den a redakci bych chtěla poděkovat za dnešní téma, protože jsem si alespoň trošku zavzpomínala jaké to bylo dříve před několika lety a alespoň jsem si uvědomila, že jsem opravdu na tyto dva skvělé lidičky ještě nezapomněla a doufám že ani nezapomenu a že se s nimi brzy zase někdy potkám a pokecáme. Byl to pro mě opravdu dlouholetý a dobrý kamarád. Ani jeden jsme nepociťovali nic víc než přátelství nebo spíše „sourozenectví“. Také jsem ráda že jejich vztah drží už snad krásných 10 let. Nato že to byla dětská láska jsem nečekala že to bude také snad doživotní :-)

Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama