Magie

Můj paralelní svět

Věta ze známé písničky se dá použít i pro náš „noční život“, tedy ten snový. Zvláště jedná-li se o sny extrémně živé.

Ty pronikají až do světa reálného, denního a často velmi intenzivně. Znáte to? Nebo jsem tak trošku extrémně senzitivní?

Intenzivní živé sny nemá každý

Třeba můj partner, přestože pracuje hodně ve stresu, říká, že když se mu možná něco zdá, že si to vůbec nepamatuje. Zatímco já „žiju snem“ každou noc i dnem.

Nejvíce sníme před probuzením

Mě ale „noční můry“ trápí často i těsně po půlnoci. Probudím se vyděšená, je mi špatně psychicky a často i fyzicky. Leckdy zůstává ze snu i pach či negativní chuť něčeho odporného, takže nejednou musím sen doslova spláchnout hltem něčeho ostřejšího.

Odborník vám sdělí, že špatnými sny „čistíme“ psychiku od denních stresů, ale proč se mi zážitek ze snu promítá dobrou polovinu dne, jako by se přihodil doopravdy?

Co když je to naopak - neškodí stres prožívaný i ve stavu nebdělosti?

Jediným pozitivem probuzení do reálu bývá obrovská úleva, že vše je jinak. Pokud vás potkají živé sny krásné, tak je tomu naopak.

Dříve jsem extrémně prožitým snem trpívala průměrně jednou za dva měsíce, poslední roky téměř denně.

Jelikož jsem zvyklá své problémy řešit okamžitě, zašla jsem před dvěma lety do spánkové poradny, abych se dozvěděla, že pokud dám výpověď v práci, lékařka garantuje, že noční můry zmizí.

Mým snem je aspoň jedna jediná bezesná noc!

Už rok pracuji jen doma a zkouším homeopatii, bylinky, jógu, relax... NIC! Dokonce i na dovolené se potýkám v noci „s draky“, někdy i doslova. A naopak nádherných zážitků (třeba úžasná krajina či létání) je jak šafránu. Pozitivní na všech snech vidím fakt, že v nich nevnímám svůj věk - zadrhla jsem se někdy ve čtyřiceti.

Ptáte se na sny erotické?

Jasně, vzácně se objeví - ale to bych nemohla být zase já, kdybych se neprobudila těsně před tím, než vůbec k něčemu dojde. Vystupují v nich občas i lidé, které jsem nikdy neviděla, někdy i kompilát mého exmilence a současného partnera, takže nerozeznám, který z nich mě to vlastně zas opustil.

Před spaní sleduji české seriály či romantické filmy

Žádné akční filmy, krváky, trillery... Co když to není dobře? Co kdybych je měla vzít na milost místo oblíbené „Růžovky“?

Před 15 lety jsem totiž zašla do kina na film Den nezávislosti

Zírala jsem na ztvárnění scénáře jedno ze svých nejděsivějších snů. A najedou zmizeli lstiví všemocní mimozemšťané a útoky z vesmíru. Když jsem se vloni hodně zabývala TV dokumenty na téma konce světa, který měl před rokem údajně nastat, zmizely i sny na dané téma.

Máte to taky tak? Trápí některou z vás stejný problém? Jaké se vám zdají sny? Pamatujete si je? Dokonce tak konkrétní a dějové, že by se podle nich dal natočit film?

   
04.12.2013 - Magie - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] átéčko [*]

  Anai, s těmi erotickými sny jsem na tom stejně!!

  Ale mám sny krásné! Létám v nich!

  superkarma: 0 30.12.2013, 15:14:48
 2. [11] juvla [*]

  sny mám ráda,když jsou hezkéSml16

  superkarma: 0 04.12.2013, 14:05:52
 3. avatar
  [10] vitulka [*]

  Dříve jsem sny mívala často, nyní i když bych chtěla, se mi nezdá skoro nic...

  superkarma: 0 03.12.2013, 22:39:33
 4. [9] Anai [*]

  MartinaN — #1 MartinaN: Marná sláva, na něčem člověk být závislý musí... pro mě je Růžovka pohádka na dobrou noc. Takový třetí "paralelní svět". Ačkoliv nesnáším krev, vím, že ta seriálová je vepřová... Už už jsem pracovala na tom, abych dostala slíbenou roličku v ní, leč nevyšlo... asi jsem se nehodila. No, možná je to při natáčení přesto natur, tak je to asi dobře...

  superkarma: 0 03.12.2013, 20:20:20
 5. avatar
  [8] denkas [*]

  Sny mám hodněSml80a nevadí mi

  superkarma: 1 03.12.2013, 14:54:24
 6. avatar
  [7] wich [*]

  Rikina — #5 Mi se jednou zdál vyloženě akční film. A bylo to parádní Sml67

  superkarma: 1 03.12.2013, 14:11:46
 7. avatar
  [6] Pentlička [*]

  Na Růžovku se dívám a zlé sny po ní teda nemám. Jinak se mi zdá všecko možné. Někdy to jsou sny pěkné, někdy ne. Často se mi zdá, že se ke mně vrátil můj ex, a to už jsme 8 let od sebe. Z toho mám vždycky smutnou náladu nejmíň půl dne. Pořád ho prostě nosím v podvědomí.

  superkarma: 1 03.12.2013, 09:45:45
 8. [5] Rikina [*]

  Většinou spím jak pařez, a sny si nepamatuju. Když už náhodou jo, tak si to užívám, i pokud jsou to příšernosti. To si pak říkám "šmarjá, co se mi to zase zdá" a už několikrát se mi povedlo, že jsem se vzbudila, a rozhodla jsem se, že to teda ne, protože chci vědět, jak to dopadlo. Tak znova usnu a "dosním" si to. Možná ten konec je potom jinej, než kdybych se neprobudila, ale to je fuk, hlavně že je to nějak dobrodružné a zajímavé. Sml57 Mě to baví, ty snové příběhy, i když jsou to leckdy naprosté ptákoviny. Sml80

  1. na komentář reaguje wich — #7
  superkarma: 1 03.12.2013, 09:25:03
 9. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  Pro mně jsou nepříjemné sny, kdy padám z velké výšky, nebo někde tam balancuji... blbý pocit

  superkarma: 1 03.12.2013, 09:09:58
 10. [3] zzandaa [*]

  Já mívám zvláštní sny. Někdy, když se v nich něco stane, tak si v něm říkám, že je to jen sen, že to není pravda, štípnu se, nic necítím, tak vím, že je to fakt sen. Divné, že? A pak se mi i stává, že někdy přes den si na něco vzpomenu a nejsem si jistá, jestli se mi o tom jenom zdálo, nebo to byla skutečnost.

  superkarma: 1 03.12.2013, 08:51:02
 11. [2] murc [*]

  Vyloženě noční můry nemám,ale živé sny ano. Někdy uprostřed noci, mnohdy ráno těsně před probuzením. Osobně je pro mě nejhorší násilné vytrhnutí ze snu, to jsem pak velkou část dne jako praštěná a sen mi straší v hlavě. Docela často mívám sen, že mám rozdrcené sklo v puse a nemůžu se ho zbavit,pořád cítím ty kousíčky všude v puse. Když se pak probudím, cítím v puse trnutí.

  superkarma: 1 03.12.2013, 07:41:37
 12. avatar
  [1] MartinaN [*]

  Mívám často zlé sny a po probuzení je divný pocit, kterého se nemůžu někdy dlouho zbavit a myslím na to, jak to bylo strašný. Ale, jestli sledujete Růžovku, tak to se vůbec nedivím, že máte tak zlé sny :D i nejstrašnější horor je proti tomuto seriálu NIC :D Pěkný den

  1. na komentář reaguje Anai — #9
  superkarma: 0 03.12.2013, 07:28:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme