Tématem jsou dnes vánoční dárky. I když se to každoročně pod stromečkem krásnými drobnostmi jen hemží, každý z vás si jistě dokáže vzpomenout, co mu udělalo úplně největší radost. Můj nejlepší vánoční dárek byl malý, ušatý a vrtěl ocáskem...

stene

Když se mě nedávno má čtyřletá neteř Karolínka zeptala: „A co byl tvůj nejhezčí dáreček, strejdo?", vybavil jsem si Vánoce v osmdesátém šestém. To mi bylo devět a zoufale jsem toužil po pejskovi. Na podzim nám totiž zesnula naše milovaná buldinka a mně bylo po jejím chrochtání, funění, slintání, oblizování a čumáčkování strašně smutno. Ale mamka rezolutně prohlásila: „Další pejsek nebude, něco se mu stane a ty ho zas obrečíš!“

Na truc jsem vyrobil asi dvacet dopisů Ježíškovi, které jsem každý večer dával za okno, a na každém z nich stálo jediné přání: ŠTĚNÁTKO. Rodiče se ale tvářili neoblomně.

Když nadešel den D a hodina H, běžel jsem ke stromečku s očekáváním, že si mamka s taťkou na tvrďáky jen hráli, a pejsek tam přece jen bude, ale... NEBYL. Vážně tam nebyl! Jen nějaké hračky, svetr a sada ponožek. Míru mého zklamání ani nedokážu vypovědět. Dokonce mě i přešla chuť na cukroví (a to se mi nikdy předtím ani potom nestalo). Šel jsem spát brzy, slzičky na krajíčku.

Jaké ale bylo mé překvapení, když mě ráno probudil vlhký pocit u nohou. Odhrnul jsem peřinu spatřil jsem to nejkrásnější buldočí štěňátko, kterak mi olizuje paty. Ve dveřích stála mamka s taťkou, usmívali se a já se radostí málem zbláznil.

Dodnes si vzpomínám na první oblíznutí toho krásného placatého čumáčku!

Téma dne: Co jste našly pod stromečkem?

Pochlubte se svými dárky!
Napište, jaký jste měly letos Štědrý den!

Vyfoťte a pošlete mi k dnešnímu tématu dárky, které jste letos našly pod stromečkem, milé čtenářky. A napište k nim i krátký text (dlouhý alespoň jako tento odstavec) o tom, jak u vás letos proběhl Štědrý den. Za svůj příspěvek k dnešnímu „chlubícímu se" tématu můžete získat dárek od redakce: knížku Sherryl Woodsové: Nové začátky z nakladatelství Metafora a čaj PICKWICK: Tropická směs bylin a ovoce. Vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu (viz níže).

woodsova

Reklama