Drsný příběh k dnešnímu tématu napsala čtenářka Maje. Tvrdí, že přátelství mezi mužem a ženou existuje. Její nejlepší kamarád jí bohužel nedovolil, aby mu pomohla ve chvíli nejtěžší…

Nevěříte v přátelství muže a ženy? Přečtěte si příběh čtenářky Maje, třeba vás přesvědčí…


Krásný den všem čtenářkám.

Přiznám se, že jsem původně psát nechtěla. Ale některé názory mě přesvědčily.

Já jsem přesvědčená, že přátelství mezi mužem a ženou být může, aniž by jeden nebo druhý chtěl něco víc. Jde o to, jak si sednou „lidsky a názorově“.

Když mi bylo zhruba 18 let a šli jsme s kamarádkou na lov, měly jsme oblíbený jeden bar. Dělal tam kluk, se kterým byla neuvěřitelná sranda, měl šmrnc a jiskru a neskutečně krásné dlouhé vlasy. Vždycky jsme po něm pokukovaly a doufaly v něco víc. Střih. Uběhly 2 roky, já začala chodit se svým (dnes již) manželem a jaké bylo moje překvapení, že jeho nejlepší kamarád byl onen barman, který o mě do té doby ani pohledem nezavadil. V té době chodil s jednou holkou už několik let a z nás se pomalu stávala nerozlučná čtyřka. Jeho přítelkyně v té době ještě studovala, takže jsem měla „na starost“ nejen svého přítele, ale i tohohle kamaráda. Dokonce když chodil z práce, stavil se nejdříve u nás, najedl se, když měl starosti, tak se svěřoval. Když se s ním rozešla jeho přítelkyně den před Štědrým dnem, ihned jsem ho pozvala k nám. Byly to krásné a hlavně hrozně veselé Vánoce. Dokonce je i kmotrem mé dcery. Ani jednou mě ani jeho nenapadlo, že by z toho mohlo být něco jiného.

Pak mně začaly mateřské povinnosti, jeho útěk do Prahy a naše telefonáty se smrskly na SMS na narozeniny nebo svátek. Když jsem ho viděla naposledy, neměli jsme si najednou co říct. Jako kdyby on chtěl, ale zároveň to neudělal. Slíbil, že se přijde po 5ti letech podívat na kmotřenku. Ten samý víkend se zastřelil.

A když se nad tím zamyslím, jestli jsme byli opravdoví přátelé, tak si musím odpovědět, že ano. Věděl, že kdyby se mi svěřil, budu zklamaná, ale pomůžu mu, i kdyby nechtěl. Zvolil si svůj způsob řešení. A i když je mi to líto, musím to respektovat. I to patří k přátelství. A je jedno, jestli to je přátelství muže a ženy, nebo ne.

Maje

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama