Fotografii jako důkaz o svém nejlepším přátelství zaslala čtenářka Dessy. Celý život se s chlapy přátelí a stále víc poznává, že vlastně není vůbec jisté, zda to „čisté“ přátelství mezi mužem a ženou bez sexuálního podtextu vůbec existuje...

Moc hezký a zajímavý příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Dessy. V závěru se můžete podívat i na její v fotku s nej přítelem.


S kluky kamarádím od raného dětství, takže ani nevím proč. Ne že by u nás děvčata nebyla, patrně mi nějak líp vyhovovali a já jim též. Jiné vysvětlení nevidím.

Zůstalo mi to. I když jsme kamarádila s dívkami také, některé zůstaly po léta dodnes, kluci nikdy nechyběli.

Ovšem mám jeden zvláštní případ, ten se trochu vymkl. Do školy jsem chodila s chlapcem, byli jsme 2 roky ve stejné třídě, dokonce seděli ve stejné lavici. Když přišla devátá třída, rozloučila jsem se s ním jako s každým, nějaké silnější pouto tu zdaleka nebylo.

No a tak nějak od té doby jsem tvrdila, že přátelství mezi ženou a mužem existuje, protože jsem v to, nevím proč, vždy pevně věřila.

Šli jsme si každý svou cestou, on studovat na druhý konec republiky, já zůstala v rodném domě. Ale... jednou mne napadlo jen tak mu napsat.
A tím to začalo - psali jsme si tak 2-3 dopisy týdně !!! Ještě mám pytel dopisů ve sklepě! A že to byly dopisy! Rekord (můj) tvoří 14ti listový - ne stránky, listy!, jak jsem se musela vypsat...

Slíbili jsme si věrné přátelství až do smrti, radili si s partnery - kdo lépe rozumí holkám jak holka, a kluk zase klukům? To jsme to měli vymakané.
Občas přijel, někam jsme spolu vyrazili, ale nikdy nic důvěrného mezi námi nebylo. Ani jeden jsme se druhému jako partner nelíbili. Trochu to po škole - kdy jsme oba doznali dost rapidní změnu vzhledu - i chování, to se ví, to bylo trochu jiné, ale kdepak, žádná láska ani omylem.
Měl různé známosti, já spíš tak party, známost jen jednu a to velmi vážnou a jelikož jsme se rozešli těsně před svatbou, zapřisáhla jsem se, že to hadí pokolení už nechci ani vidět a žádné vdavky! Šmytec.

 

Ale s tím kamarádem se to táhlo 10 let. Po deseti letech jsem potřebovala od něho radu (týkala se jeho oboru a byla dost vážná - pro mne). Neodpověděl.
A to mne naštvalo. Napsala jsem znovu, ostřeji a tímto rozsekla naše přátelství v jubilejním desátém roce, s tím, že chci za vším tečku a takto ji činím.
Odpovědí mi byl za týden ne dopis, leč rovnou příjezd... kdepak radu, když jsem ho uviděla (předtím jsme se neviděli hodně dlouho) ani bych to z pusy nedostala, to v žádném případě, stejně jsem mu to později ale vykvákala.

Jenže nejen dopisy, ale i návštěvy byly častější a už ne tak nevinné.
Nebudu to protahovat. Vše skončilo či začalo? za půl roku na radnici a já jsem své přesvědčení musela trochu pozměnit.

PŘÁTELSTVÍ MEZI MUŽEM A ŽENOU BÝT MŮŽE, ALE NESMÍ PŘESÁHNOUT 10 LET ! :-))))))))))

A možná právě proto, že jsme o sobě věděli vše, znali se tak dlouho a rozuměli si, naše manželství trvá již 30 let, máme děti a nepamatuji si, že bychom se pohádali....výměna názorů ano, ale bez hádek a „tichou domácnost“ taky neznám.
Máme stejný vkus - co se týče věcí, byt se nám vždy tudíž skvěle zařizoval, oba jsme kreativní typy. Jediné co nás hodně dělí, je že já jsem matematicky nemožná a nesoběstačná, leč choť proti mně přímo geniální, opak byl v češtině, ale on to nějak dohnal, já ne, navíc má skvělou orientaci, já zabloudím úplně všude.
Možná se to někomu zdá nudné manželství, ale opak je pravdou, jsme hodně vytíženi, takže na nudu nemáme čas, manžel hodně služebně cestuje a jsme si vzácní jako na samém počátku. Máme hodně koníčků, společných i každý jiné, spíš se nám nedostává času. A neumím si představit, že nás čekají vbrzku vnoučata....

Aby to nebylo tak jednoduché, i v manželství se dále více přátelím s muži, než ženami, ale dávám si raději větší pozor, už nejsem tak skálopevně přesvědčená a tak jednoznačně na tuto otázku odpovědět nikdy nebudu moci.
Trvám na tom, že přátelství mezi dvěma pohlavími být může, ale trochu sexuálního podtextu tu bude - toť můj letitý závěr - už ho vyslovil dr. Plzák kdysi a já nadávala.....

Mám bývalého kolegu, voláme si čas od času, jednou za rok či dva (bydlíme daleko) se i sejdeme na oběd, teď je to trochu z ruky, ač jsme spolu pracovali 5 let.
Náš přátelský vztah trvá 15 let, vím o jeho rodině hodně, on o mé také, máme stejně staré děti a věřím, při jeho mírné a optimistické povaze (a je s ním strašná legrace), že naše přátelství zůstane dlouho, pokud nebude násilně něčím přetrženo.
Takže - pokud je v manželství se vším člověk spokojen, není důvod k nevěře - což jsme s mužem asi neyli ani jeden, mohu mluvit za sebe, ale za něho dám ruku do ohně, a klidně se přátelím s muži dál.
Krom tohoto, pro mně nejspolehlivějšího člověka mimo rodinu, mám ještě několik dlouholetých přátel - mužů, nyní se hodně setkáváme na FB.
Podotýkám, že ale jsem i jista, že pravé přátelství naruší sebekratší milostný vztah, to už asi nikdy nejde vrátit.

No a já - odmala zastánkyně přátelství mezi mužem a ženou - na stará klena vlastně vůbec nevím, je možné či není možné.
Snad dá odpověď někdo jiný.

Dessy

Přikládám důkaz - fotku se „svým nejlepším přítelem“

svatebni

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama