Zajímá vás, proč ten titulek? A co znamená Hermionina kabelka? Kdo zná Harryho Pottera, asi tuší, a vy ostatní si přečtěte příspěvek čtenářky Eliany, dozvíte se, proč její muž používá takový název.

To jsem se zasmála, milá Eliano, děkuju za vtipný příspěvek. Taky mám v kabelce leccos. :-) Přeju krásný den!


Krásný, smogem zastřený, den!

Můj muž, když hledá doklady k autu a je odeslán rozšafně do mé kabelky, neúměrně tomuto jednoduchému úkonu hlasitě a dramaticky vzdychá. Mé, jakékoliv, kabelce říká Hermionina kabelka. Kdo zná Harry Pottera, bude vědět, že to je bezedná kabelka, kde najdete úplně všechno. Sice chvilku trvá šátrání, ale nic se v ní neztratí. A zde je příčina! Nosím v ní sbírku talismanů... několik „magických“ kamenů od svých báječných kamarádek... což bude bratru půl kilo materiálu. Následně druhé půlkilo talismanů od přátel tvoří ozdobu mých klíčů. Ty jednoznačně slouží i jako zbraň. Ohnat se tou sbírkou přívěsků po případném neřádovi, mám na krku jistojistě mord! Nedávno jsem měnila látkovou kabelku na zimní vodě odolné provedení... nevím, kde se tam vzala baterka, dokonce svítí! Nechala jsem ji tam, co kdyby... mrknu do poloprázdné peněženky a tam mám od jedné milé paní z nemocnice obrázek anděla strážného, starou známku s králíkem a od manžela vylisovanou první jarní sedmikrásku..

Doufám, že až se někde oženu svým příručním zavazadlem nikoho nezamorduju... ledaže by měl dotyčný také svoji sbírku talismanů..... :-D

Eliana

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jako vždy jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je TALISMAN. Předem děkuju!

sver

Reklama