Bulvár

Můj muž má dvě tváře

Je nám s manželem 36 let, jsme spolu 15 let a vychováváme jedno dítě.
Celé naše manželství je jako jedna velká houpačka.

Můj muž je  pozorný,  pohledný,  pracovitý, milý, výborný otec i manžel, zábavný společník, skvělý milenec - to je však jedna jeho tvář.

Ta druhá - můj muž mě dokáže uhodit, kopat do mě, když ležím na zemi (stalo se to párkrát, ale stalo se!), šílet - vygruntovaný byt ze vzteku polít kečupem a posypat moukou, vyhodit vysavač z balkonu (to vše jako reakce na hádku, nepatrnou záminku), měsíce se se mnou nemilovat, nemluvit se mnou, přehlížet mě...
Posmívat se mi, jak vypadám  (ano, mám pár kilo navíc, ale jinak si myslím, že jsem docela pohledná ženská; ve svém okolí vidím desítky hůř vypadajících a žijících tak nějak "normálně", kterých si jejich muži váží, dokáží se s nimi zasmát...).

Ano, ani já nejsem bez chyby. Jsem dost tvrdohlavá, dokážu se za svou pravdu "rvát", vyžaduji, abychom se řídili podle určitých pravidel. Jakých? Myslím, že nijak mimořádných: jen, když se někde někdo z nás zdrží, alespoň se ozvat, ať ten druhý nešílí strachy (nemluvím o pár minutách, ale o hodinách až dnech); o střídmém pití alkoholu (neřeknu - být ovíněný jednou za čas. To ale neznamená několikrát do měsíce!) atd.

Já si při zaměstnání dodělala vysokou školu, několik let zastávala významnou funkci v jednom velkém podniku. Dnes pracuji jako zaměstnanec jisté agentury.

Můj muž si při zaměstnání dodělal střední školu a pracuje jako vedoucí kolektivu šesti lidí - za podprůměrný plat. To píši jen pro dokreslení; ne proto, že toto je předmětem našich sporů.

Když nasadil tu horší, druhou tvář, myslela jsem si, že je to proto, že má jistý komplex méněcennosti...

Když nasadí tvář první, chodíme do společnosti, zajdeme si na kafe,  za známými, je u nás pohoda, dobrá rodinná atmosféra. Pak se něco stane (obvykle to bývá, když si vyhodí z kopýtka a já mu dám - slovně - najevo, že  mě naštval, protože...) A hned vyletí jak čertík z krabičky: Co že si o sobě myslím? Kdo že jsem? Ať se na sebe podívám!!!

Proč si asi vypije, proč nepřijde včas? Ať se podívám do zrcadla! Jsem hrozná, hrozná, hrozná! Jak vypadám? Kdo by mě chtěl? Kdo by se mnou někam šel, aniž by se za mě nestyděl? Jsem chuděra! A on už mě má dost!!! A že dobré časy skončily! A bude si dělat, co bude chtít, a já mu do ničeho nebudu kafrat!
...
A nastane čas mlčení. Já mlčím proto, že mě urazil, naštval, pošlapal...
On asi proto, že  pro něj nastala pohoda. Nemluvím na něj, tudíž nic nemusí dělat. Leží u TV, zajde si, kdy chce na ryby, do hospody, za kamarády. Přitom má doma dokonalý servis, postaráno o dítě. Komu by se to nelíbilo, že?

A přitom MLČÍME. Úplně. Hodiny, týdny, MĚSÍCE. A v té době se samozřejmě ani nemilujeme.

Cítím se pošlapaná, k ničemu, zbytečná, neženská. Mladá na takový život.

Je mi hrozně. Pak zpravidla nastane čas, kdy uzná, že to asi vyšumělo (ten prapůvodní, zcela nicotný důvod naší hádky);  je zameteno (POD KOBEREC), tak se pomalounku začne bavit, jakoby se nikdy nic nestalo. A já, šťastná, že to začíná být ten známý muž s první tváří, ze strachu raději ani nevzpomínám, nepřipomínám, že jsme se pohádali kvůli..., a neřeším to.

A pod kobercem se to kupí a kupí... Teď to zase bouchlo!

A já si pomalu přestávám vážit sama sebe. Proto, že nejsem schopna třísknout do stolu, říct radikálně, že TAKHLE UŽ PROSTĚ NE!!!

Cítím se mladá na to, abych větší  polovinu manželství promlčela. A taky, abych žila měsíce v celibátu, s mužem, který se mnou zachází jako s onucí, nemá pro mě vlídný pohled...

Proč s ním jsem? Miluji tu jeho první tvář, kdy je někdo úplně jiný! Ale současně se bojím, kdy se to pod námi zhoupne a budu zase na dně! Nechci promlčet další polovinu svého života. Nechci, aby naše dítě bralo takový model rodiny jako běžný, aby se to jednou nepromítlo i v jeho budoucím životě!

Co mám dělat? Jak z toho ven? Poradíte mi někdo?

Tamara

   
22.11.2005 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [84] murena [*]

  Tak nevím,kdybych vše svému muži odpustila,tak nikde ne aby na mě vztáhl ruku,natož do mě kopal.Záleží na pisatelce jestli tohle všechno co popsala chce snášet,ale myslím si,že tak proměna k lepšímu,nemívá dlouhé trvání...

  superkarma: 0 22.11.2005, 22:48:32
 2. avatar
  [83] Suzanne [*]

  superkarma: 0 22.11.2005, 22:09:28
 3. [82] Vanesa.G [*]

  Taky mám s tímhle druhem chlapů zkušennost. Vím, že to člověku musí docvaknout samo, rady ostatních nezabíraj. Jen nechápu jak to může vydržet 15 let. Mě to docvaklo po půl roce.

  superkarma: 0 22.11.2005, 19:49:55
 4. avatar
  [81] kemy [*]

  nevim, co říct. nechápu

  superkarma: 0 22.11.2005, 17:09:00
 5. avatar
  [80] tomáš [*]

  Pisatelka si problém umí střízlivě a výstižně popsat,ví "wo co go" ale nechce takového partnera zřejmě opustit - a chce čekat na zázrak, až on "zmoudří"??? Čekala bych to u nějaké chudinky zaslepené, která sebe bude obviňovat a nebude mít žádné řešení...Tady je jen jediné - PRYČ!!

  superkarma: 0 22.11.2005, 17:07:59
 6. avatar
  [78] aha [*]

  Vivian: Jo, ale aby on náhodou po takovém výstupu manželky nepřistoupil k něčemu mnohem radikálnějšímu a neskončilo to špatně...

  superkarma: 0 22.11.2005, 16:17:59
 7. avatar
  [77] aha [*]

  Ten článek je pěkně napsaný , dobře se to četlo, ale k problému. Tamaro, řešit to musíte chtít oba, to nestačí, že se to někam zamete pod koberec a jede se dál a je pěkný, že to chceš řešit ty, ale měl by to chtít řešit i tvůj muž a uznat, že tohle není normální. A pak, pomoc třeba čeká u psychologa atd., ale to je až druhý krok.

  superkarma: 0 22.11.2005, 16:16:10
 8. avatar
  [76] Meander [*]

  Nenacházím slov... Pro boha živýho, co všechno si ženská nechá líbit!

  superkarma: 0 22.11.2005, 15:57:27
 9. [75] Tobbi [*]

  Tamara po nás nechce radu, jak se z problému dostat. Ona chce slyšet, jak to má udělat, aby ten její psychopat zůstával jen na té "světlé" stránce své nemoci. Leč to bohužel nejde... Možná by pomohlo, kdyby si promluvila s ženami, které to taky zažily, aby jí i ony řekly, že se takový chlap nezmění. A nebo taky ne... Třeba jí to vážně vyhovuje.

  superkarma: 0 22.11.2005, 15:52:39
 10. [74] xenie [*]

  bylo tu dost článků o domácím násilí, pročti si je (ano, toto je domácí násilí, pokud o tom pochybuješ). Je tam také dost tel.linek a údajů, kam se obrátit... za živého boha nepochopím, proč toto někdo snáší

  superkarma: 0 22.11.2005, 14:34:20
 11. [72] Hanule [*]

  Nyotaimori: naprostý souhlas. Nechce se mi věřit, že to trvá 15 let. Doporučuji ROSA !!

  superkarma: 0 22.11.2005, 14:25:53
 12. avatar
  [70] Kelly [*]

  Nyotaimori: moje řeč ...

  Milá Tamaro, tak si ty pěkné niterné chvilky schovávej, ať máš na co vzpomínat, až Ti jednou ve svém pominutí smyslů rozkopne ledvinu a zmaluje obličej a budeš ležet v nemocnici.
  Tvůj manžel je nemocný ... a nebezpečný.

  superkarma: 0 22.11.2005, 14:13:29
 13. avatar
  [69] Vivian [*]

  A co si třeba najít chlapa, který má jen tu pěknou tvář?
  Vím, že takhle žít nechceš, ale pokud neodejdeš /nebo ho nevykopneš), pak takhle ŽÍT budeš Člověk se může změnit, ale je to ta nejtěžší věc na světě (změnit sebe sama), takže to většina lidí nikdy neudělá. A tenhle pán stoprocentně ne .
  Je to těžký, ale jeho nezměníš, změnit můžeš jedině sama sebe. Neposlouchej jeho řeči, kterýma ti chce jen pošlapat sebevědomí, važ si sama sebe a nenech ho se sebou zacházet jako s hadrem na podlahu. Polej mu tím kečupem něco, na čem mu moc záleží, nakopej mu kuliska, vyhoď mu z okna počítač nebo cokoliv, ale hlavně něco dělej Snad mu docvakne, že se takhle žít nedá... A když ne, tak jdi od toho .

  superkarma: 0 22.11.2005, 13:57:10
 14. avatar
  [66] Eva_CZ [*]

  Galadriel: no to by si mohl zkusit. Kreten.

  superkarma: 0 22.11.2005, 13:25:17
 15. avatar
  [64] Janinas [*]

  V něčem podobném jsem žila 10 let, takže Tamaru plně chápu. Má velký strach udělat ten první krok a odejít od něj. Já jsem už měla vyplněné rozvodové papíry. Jenže pak najednou manžel přišel o svoji firmu a naše rodina mu začala být dobrá. Začal se starat o děti i domácnost. Do té doby všechno leželo na mě. Násilí už zmizelo, ale já na to nikdy nezapomenu. Vím, že se na něj můžu teď v určitých věcech spolehnout, ale stejně mu nemůžu důvěřovat na 100 %. Je to velmi těžké, protože hodných a nesobeckých chlapů je málo. Člověk nechce žit sám a pořád doufá, že to tomu chlapovi dojde. Jenže jak narůstá jeho sebevědomí, tak tvoje se hroutí.

  superkarma: 0 22.11.2005, 12:49:56
 16. avatar
  [57] Mylady [*]

  Já nevím, ale když spolu dokážete nemluvit měsíce, tak jste jak dva cizí lidé, kteří žijí jen vedle sebe. Pak se ptám, jaký smysl má zůstávat v takové atmosféře. Nehledě na to, že dítě to vnímá a určitě to není nic příjemného. Buď o sebe navzájem stojíte a je potřeba si to vyříkat, třeba se pohádat, jinak mi opravdu uniká smysl takového manželství.

  superkarma: 0 22.11.2005, 11:45:55
 17. [56] Rikina [*]

  Je tohle vůbec možné - 15 let žít s tím, že nevím, co tomu druhému kdy přeletí přes nos ? Nechat se sebou takhle zacházet ? Pochopím, že po tak dlouhé době takového soužití asi nemá Tamara k sobě špetku sebeúcty, ale to ji neměla ani na začátku, že to nechala dojít tak daleko a důrazně se neohradila okamžitě, jak by si dovolil ji byť jednou jedinkrát uhodit ?

  superkarma: 0 22.11.2005, 11:41:06
 18. [55] Mechurova [*]

  A co takhle říct manželovi, že už tak nechceš žít? Že Tě to nebaví, nejsi tak strašná ani hrozná. Být připravena na odchod (tzn. nějaké jiné zázemí). Nepíšeš nic o rodičích nebo známých, kteří by se Tě v případě potřeby zastali. Myslím, že to chce radikální řez.

  superkarma: 0 22.11.2005, 11:36:33
 19. avatar
  [53] olafka [*]

  já dokázala odejít až když jsem se zamilovala do jíného ten mě vytáhl z nejhoršího a sám na to doplácel můj ex byl slaboch a slabochem zůstal jenže já ho milovala

  superkarma: 0 22.11.2005, 11:14:30
 20. [51] karkule [*]

  About: Já ale stejně pořád nemůžu pochopit, že by někdo neměl ani jednoho příbuzného nebo kamarádku. To jsou všechny týrané ženy sirotci bez přátel? A co se týká Tamary - je VŠ, plat má asi slušný a dítě už bude zřejmě větší, když jsou spolu 15 let, takže když by opravdu nikoho neměla, mohla by si pronájem dovolit. I kdyby se musela hodně uskromnit, pořád lepší než být jednou zraněná nebo zmrzačená.

  superkarma: 0 22.11.2005, 10:50:58
 21. avatar
  [46] Syrael [*]

  Na tohle je jediná rada: chovej se stejně, jako on. Tzn., když se pohádáte a on začne mlčet, tak ty při tom mlčení taky jen lež u televize, nevař, neper, neuklízej, případně jdi sama ven (kamkoli), přijď namazaná :-) Tvůj muž je výstavní voňavý vysportovaný krasavec se spoustou vlasů?? Jestli ne, vpal mu jeho pupek, pleš, ramena jako uzenáč, případně smrduté nohy. Když tě praští, vrať mu to pánví. To vše ale jen v případě,že s ním chceš o něco bojovat (třeba o jeho procitnutí....). Protože "normální" by bylo se na něj vykašlat. Jestli tohle OPAKOVANĚ snášíš = necháváš si líbit, tak promiň, ale jsi blbá a zasloužíš si to.

  superkarma: 0 22.11.2005, 10:22:24
 22. [45] xenie [*]

  V případě, že jste obětí domácího násilí nebo víte o takovém případě ve svém okolí, obraťte se na některou z následujících linek: tel. 241 432 466 (ROSA, o. s., centrum pro týrané a osamělé ženy), tel. 251 511 313 (linka DONA).
  Bližší informace o problematice domácího násilí naleznete také na webových stránkách: www.domacinasili.cz a www.stopnasili.cz.

  superkarma: 0 22.11.2005, 10:07:13
 23. avatar
  [43] Kekka [*]

  Tamato tohle si přece nemůžeš nechat líbit. Navíc jen kvůli pár okamžikům, kdy je normální. Já mám taky ráda temperamntní lidi, ale tohle je spíš problém, nemoc, nebo co. Být tebou, asi bych přemýšlela o odchodu. Chce to ale dost síly.

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:56:15
 24. avatar
  [42] About [*]

  a....: Třeba ten, že mne už nemlátí... ale jinak je hůř - nevšímá si ani dětí ani domácnosti..
  tchýně mu koupila byt - nový a není ještě hotový... tak bydlí tam.. v podstatě mne vydírá, protože když ho tam nenechám - byt mi nevrátí (bojím se, že mi ho stejně nevrátí - ale co kdyby)
  jelikož má ale už asi 50. ženskou - tak se stejně doma moc nezdržuje... A nejhorší je, že jede po těch už jednou "týraných" - já jen nechápu, jak mohou znovu naletět?

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:55:04
 25. [41] a.... [*]

  About: prosím tě, jaký to má význam být rozvedená,když spolu furt bydlíte???Tohleto nechápu-mám to naopak-rozvedená nejsem, ale přinutila jsem ho odstěhovat se.

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:37:49
 26. [40] xenie [*]

  tyto články na téma dom.násilí tu byly, stačí dohledat... poradit těžko, nejlépe vyhnout se takovému člověku obloukem, ale když už spolu žijete... odejít asi není kam...? co příbuzní, kamarádi...?

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:33:44
 27. avatar
  [39] About [*]

  Na článek mne upozornila kolegyně a ptala se, zda jsem ho nepsala já... nepsala, ale jako by to byly mé věty - můj osud.
  Mám za sebou 17 let s úplně stejným chlapem a navlas stejné zážitky... jen místo jednoho dítěte mám dva kluky.
  Je to už rok můj Ex, ale stále s námi bydlí... hádky trvají, ale naštěstí už mi neubližuje fyzicky.. V lednu se naštěstí odstěhuje..

  Vaše rady na okamžitý odchod jsou milé, ale zkuste se do toho vžít... Odejít - to je dobrá rada, ale kam? Nejhorší bylo, když kluci byli malí - byla jsem na manželovi závislá především finančně, ale odkázaná i na jeho pomoc třeba s vyzvedáváním dětí.. Neměla jsem kam odejít - hledat si podnájem se dvěma dětmi? To bych neutáhla... Teď jsme rozvedení, ale stejně žijeme v jednom malém bytě, protože je "náš" (i když kdysi byl můj).
  Když člověk nemá rodiče, příbuzné nebo přátele, kteří by pomohli - je to těžké...

  Přesto všechno Ti Tamaro radím - pokud to jen trochu jde, zkus odejít a podobného chlapa si už nikdy nevšímej. Říká se, že si ženy vybírají ty samé... Já mám teď skvělého a věřím, že můj život už bude jenom šťastný...

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:28:45
 28. [37] apina [*]

  Víte co je na tom všem nejhorší? Že ji tady všichni řekneme odejdi, nevystavuj tomu sebe a ni dítě. Ale tenhle typ ženskejch je divnej!! Postěžujou si, ale stejně nikdy neodejdou! A je jim jedno, že to musí trpět i děti a okolí...
  Tamaro neptej se nás co dělat!! Víš to moc dobče sama! A kort když jsou spolu tak dlouho . Tahle ženská nikdy neodejde ani kdyby ji skopal tak, že nebude chodit

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:25:51

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [36] Markýza [*]

  a proč s ním jsi?

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:22:13
 2. avatar
  [35] marcellina* [*]

  Tamaro, tak do toho stolu bouchni a odejdi a uz se nikdy nevracej... ale tohle reseni asi nechces slyset ze?

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:21:26
 3. avatar
  [34] vládík [*]

  Z medicínského hlediska by to mohla být počínající schizofrenie, zvl. pokud se to stále zhoršuje. Co vyšetření na psychiatrii??

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:20:55
 4. avatar
  [33] Zuzyk [*]

  Já jsem nikdy v podobné situaci naštěstí nebyla, ale jedno vím jistě, kdybych nebyla se svým manželem šťastná, o nějakým bití a nadávání a ponižování ani nemluvím, nikdy bych s ním nebyla!!!! Tamaro, vzpamatuj se a pryč! Víš, já moc takový příběhy nemám ráda, mám pocit, že si někdo jen postěžuje a litujte mě. Ne, musíš něco udělat, vyhodit buď jeho nebo jít sama! Přece nebudeš měsíce čekat, až pán dostane lepší náladu? Nechápu to!

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:19:00
 5. avatar
  [32] Boruv.ka [*]

  Aja: komu by se to nelíbilo, viď ????

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:18:37
 6. avatar
  [31] Boruv.ka [*]

  Kytara: ano, životy týraných žen ( vyjímečně mužů, ale těch se to taky týká ) za to skutečně stojí ! Už, aby to prošlo

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:18:05
 7. avatar
  [30] Aja [*]

  Měla bys ho vyměnit
  Ty mu dodáváš sebevědomí tím, že tě spacifikuje...a ještě jsi ráda a obskakuješ ho, když ho to milostivě přejde?! On si to teda umí zařídit! Prober se...

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:17:44
 8. [28] Kytara [*]

  http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A051122_071654_krimi_mr

  akorát nevím, jestli to, že manžela na několik dní vykážou z domu nečemu pomůže. ale stačí to na to, aby se žena v klidu zbalila a zdrhla

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:07:30
 9. [27] Kytara [*]

  Panebože! Jestli máš kam jít, aspoň k rodičům, tak jdi. A na něho se vys...!

  superkarma: 0 22.11.2005, 09:01:19
 10. avatar
  [26] Maldová [*]

  Proboha vem nohy na ramena. Copak nevidíš, že je tvůj muž . Chlapi co mlátí ženské jsou největší slaboši. Sbal sebe, dítě a prchni dokud ti zůstává ještě nějaká hrdost. Hodně štěstí

  superkarma: 0 22.11.2005, 08:49:18
 11. avatar
  [25] Májík [*]

  Jednou jedinkrát by na mě chlap šáhnul a bylo by to poprvé a taky naposledy, šla bych buď já anebo on. Uhodit ženu, to je ta největší ubohost, jaké je chlap schopen. Tamaro, pryč od něj a to hodně rychle, takovýhle člověk se nezmění, mluvím ze zkušenosti dítěte,kde otec mlátil mámu, mě i ségru.

  superkarma: 0 22.11.2005, 08:46:46
 12. [24] Anai [*]

  modroocka: zajímavý názor, nicméně jsem si jista, že nepomůže, ani těch "pár facek" od kamarádků, pomůže skutečně jen ten odchod.... a než to uděláš, pokud s ním do zařízení rozvodu a odstěhování budeš muset bydlet, řiď se radou modroočky! Počítej ovšem s tím, že bude záludný a zlý, on Tě potřebuje jako svou obět! Jaký každý manipulátor....

  superkarma: 0 22.11.2005, 08:40:14
 13. avatar
  [23] pajda [*]

  Rozvést se...naděje na změnu, je bohužel, nulová. Jakmile na tebe chlap jednou sáhne ve zlém, už se to nikdy nezmění.

  superkarma: 0 22.11.2005, 08:36:58
 14. [22] Anai [*]

  Ještě jsem nečetla příspěvky, ale poradím: PRYČ a to co nejdříve! Jasnej manipulátor, já to vydržela 20 let, bohužel, odchod odkládala a o to větší byly ztráty (děti). Přečti si odb. literaturu a tenhle problém se tu řešil už pár let a často, tak si to najdi.... Ano, Jekyl a Hyde - to přesně byl můj muž, také jsem to říkala, akorát ty nálady se střídaly z hodiny na hodinu a jelikož byl sex. abnorm. založený, znásilňoval mě...

  superkarma: 0 22.11.2005, 08:36:30
 15. avatar
  [21] Alenka0010 [*]

  Podle popisu chování tvého manžela bych to tipla na schizofrenii. Potřebuje rozhodně psychiatra. A tobě radím, běž okamžitě od něho, on se nikdy nezmění! A přece nechceš celý život takhle prožít! Mysli na dítě. Hodně štěstí!

  superkarma: 0 22.11.2005, 07:54:49
 16. avatar
  [20] Boruv.ka [*]

  Jednou se tu dočteme - ZAVRAŽDĚNA MANŽELEM - ažtak daleko to musí dojít, abyste všechny nabraly dost sil a odešly od takových chlapů ?????

  superkarma: 0 22.11.2005, 07:54:13
 17. [19] Pe-ťule [*]

  Já to zežila jako děcko,když otec bil mamku a nás taky moc nešetřil.Okamžitě pryč od něj.Víc nic neumím poradit,protože mě chytají strašný nervy.Držím pěsti.

  superkarma: 0 22.11.2005, 07:28:29
 18. [18] apina [*]

  Tamaro, co si myslíš, že ti zde poradíme? Jedině t aby jsi sbalila dítě a co nejdřív byla od něj co nejdál. Bohužel jsem nedávno byla svědkem stejného domácího násilí u mých přátel, které znám dlouho, ale netušila jsem co se u nich děje!! Jak může chlap na ženskou vztáhnout ruku? Kopat do ní?? atd? A co vaše dítě? je nebo bylo toho někdy svědkem?? To musí pro něj být obrovský šok!! Nevim co v takovém vztahu hledáš a zachranuješ?! Muži co mají jen tu hezkou tvář a budou si tě vážit ještě pár po tomhle světě chodí.

  superkarma: 0 22.11.2005, 06:59:07
 19. avatar
  [16] svetluszka [*]

  .... ....kopnout do mě můj mažel, i kdybych ho naštvala sebevíc..... nepřežila bych to. A kdybych to přežila, už by mě víckrát neviděl.....

  Vykašli se na tu "první tvář" a zmiz. ... ...a k tomu dítěti...nepíšeš tu jestli máte dceru nebo syna...? ....jestli se na to bude dívat....tak z kluka vyroste nejspíš stejnej násilník , a z holky zase "ideální" oběť domácího násilí...... .....

  superkarma: 0 22.11.2005, 06:20:37
 20. avatar
  [15] Kačena1 [*]

  Když už si nevážíš sebe, v tomhle necháš vyrůstat svoje dítě? . Aby si myslelo, že tohle je normální chování v rodině a bralo si z Vás příklad? Čekáš, až dítě doroste a bude mlátit i je?

  superkarma: 0 22.11.2005, 05:25:09
 21. avatar
  [14] Dudlajlama [*]

  Eva_Fl: Dovedes si predstavit, jak ti nekdo rozlejva kecup po kvartyru a vyhazuje prislusenstvi z okna ?

  superkarma: 0 22.11.2005, 03:00:53
 22. avatar
  [13] Dudlajlama [*]

  modroocka: Muze, ktery ma rudo pred ocima a chce si bouchnout, nezastavis tim, ze si jako jdes zatelefonovat, mluvim z vlastni zkusenosti s exem, i kdyz do me nekopal, protoze jsem to nenechala dojit tak daleko. Zastavilo ho az to, kdyz jsem si rekla a co, horsi uz to byt nemuze a profackovava me stejne a zacala ho mydlit nazpatek. Dostal necekane takovou do nosu, ve kterem kruplo a zacala strikat krev, ze nestacil valit bulvy. Jasne, ze by me prepral, jenze vedel, ze uz se bez boje nedam a musel by me jedine zabit a to snad az tak nechtel

  superkarma: 0 22.11.2005, 02:58:47
 23. avatar
  [11] Eva_CZ [*]

  To je sileny. Mate zatmeni mozku, nebo co? Proc jsou zensky s takovymi smejdy?

  superkarma: 0 22.11.2005, 02:03:34
 24. avatar
  [10] Dudlajlama [*]

  Ach jo, tohle je porad dokolecka . Kdyz zijes temer v celibatu, tak proc radsi nejsi sama, to je prast jako uhod a navic si nemusis prestat vazit sama sebe. P.S. Lezici poloha na zemi, dava vyhodnou vychozi pozici k poradnemu nakopnuti do kulecniku a garantuju ti, ze vickrat bys tam nelezela.
  Jednou ti to tva dcera da vychutnat, cemu vsemu musela byt vystavovana a kdo jiny by mel deti chranit vsemi dostupnymi prostredky nez matka?

  superkarma: 0 22.11.2005, 02:03:17
 25. avatar
  [7] *Kotě* [*]

  Ženy, které zůstávají s násilníkem se slovy "vždyť on, když se nenapije, je i hodný", nad těmi mi teda fakt zůstává rozum stát.

  superkarma: 0 22.11.2005, 00:37:06
 26. avatar
  [6] Mici [*]

  Sama jsi napsala, co bys udělat měla. Teď jen sebrat odvahu a jít do toho. Přesně jak píšeš - jsi příliš mladá na takový život...

  superkarma: 0 22.11.2005, 00:34:25
 27. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Co vsechno si zeny nechaji libit . Myslim, ze se na to divas ze spatneho pohledu. Milujes jeho prvni tvar - ja bych spis nenavidela jeho druhou tvar.

  superkarma: 0 22.11.2005, 00:31:25
 28. avatar
  [4] *Kotě* [*]

  A jaké od nás čekáš, Tamaro, reakce?

  Muž, který by mne uhodil a ještě do mne na zemi kopal? Byl by minulost už v tu vteřinu.

  superkarma: 0 22.11.2005, 00:08:43
 29. avatar
  [3] benynka [*]

  jednou by mě praštil a šel by

  superkarma: 0 21.11.2005, 15:02:42
 30. avatar
  [1] olafka [*]

  Jsem si jistá, že víš, jaké budou reakce, milá Tamaro

  superkarma: 0 21.11.2005, 14:58:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme