Bulvár

Můj mindrák: Jsem negramotný idiot

Milá redakce i ženy-in,

když už to tedy chcete mermomocí vědět, jeden mindrák bych fakt měla. Není to ale nic se zadkem, se zuby ani s pihami. Ne že bych byla dokonalá, ale tyhle věci mám už sama se sebou dávno vyřešené, kromě toho, umím se obléknout tak, že ty méně povedené partie prostě zamaskuju. A hlavně - na pánský nezájem jsem si nikdy stěžovat nemusela.
Kdepak, je to úplně o něčem jiném. Je to o tom, že když na mě na ulici promluví nějaký cizinec a chce poradit cestu, tak začnu blekotat, celá ztuhnu hrůzou a nejsem schopná si vzpomenout ani na časování slovesa to be. V zahraničí nechodím do muzeí, protože nerozumím popiskám u exponátů, a proto pro to mne jaksi ztrácí půvab. Prostě jsem střevo blbé (omlouvám se za drsnější slůvko, ale přesněji to vyjádřit nedokážu), které se nedokáže pořádně naučit žádný cizí jazyk. Jo, na cestu se zeptám a východ z nádraží taky najdu. Ale pokecat si s místními? Poslechnout si průvodce v angličtině nebo v němčině? V tu chvíli se měním v negramotného idiota, který se vyjadřuje stylem „massa Bob“.

Pokud bych tedy potkala kouzelného stařečka a mohla si vybrat – nechtěla bych od něj lesklý vlas ani štíhlý pas, ale trychtýř, kterým bych si nalila do hlavy perfektní znalost aspoň jednoho světového jazyka. Jo, to bych si fakt přála. Jak mám jinak sebevědomí na rozdávání, jak dojde na cizí jazyky, je ze mě jeden velký nacucaný mindrák.
Možná mi řeknete, že to přece není nic tak nesplnitelného, že se přece můžu naučit. Ale to je jen teorie. Když jsem to nezmákla zamlada, teď už na to sílu nenajdu. Znáte to - práce, rodina, večer mám dost.

Tak teď jen doufám, že moje děti dopadnou líp. Synek dělá němčinu... Já už s tímhle mindrákem asi dožiju.
Všechny vás zdraví
Velbloudice


Milá Velbloudice, moc děkujeme za příspěvek k tématu! Takový trychtýř bych taky brala - ale pozor, abyste nedopadla jako ta holččika v pohádce, ta si do hlavy lila celé jízdní řády a důležité věci se jí tam pak už nevešly! A když ji chtěla vyměnit za novou, spletla si s paní v tramvaji síťovky a měla místo hlavy kapustu! Tak bacha...:-)

 

   
13.07.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [15] narciska [*]

  Tak u me to je jak u ktereho jazyka. Italstina mi sla sama a je mi naprosto prirozena, ale anglictina, byt se ji ucim uz x let, jde ztuha....

  superkarma: 0 15.07.2007, 13:50:04
 2. [14] Rikina [*]

  Tobbi: nečekám, že vůbec někdy budu konverzovat. Pro mě je angličtina plně srovnatelná s šuměním vodopádů. Prostě v tom smysluplné zvuky nerozeznám.

  superkarma: 0 15.07.2007, 00:59:39
 3. [13] Tobbi [*]

  Rikina: s tím textem je to něco jiného, slovíčka ti sama do hlavy neneskáčou, musíš se je nějak naučit, ale u "odposlouchávané" angličtiny ti tam fakt sama nějak "naskáčou". Nečekej, že budeš moct po půl roce konverzovat na jakékoliv téma, ale k "prostému" mluvení ( já chci, jděte tam a tam atd.) to stačí.

  Možná je vtip v tom, že se nemáš "snažit" rozumět. Kašli na to, čti si titulky a bav se filmy. Třeba to pak půjde líp...

  Já si vzpomínám, že když jsem byla na prvním Pánovi prstenů, nerozuměla jsem ani slovu a bez titulků bych vůbec netušila kdo, co, kde jak... no a toho posledního jsem viděla na kompu bez titulků a až na opravdu rychlou řeč jsem se chytala v pohodě.

  superkarma: 0 14.07.2007, 17:46:49
 4. [12] Rikina [*]

  Ovšem když troufale tvrdím, že pochopím text, znamená to, že přibližně vím, o čem to asi je. Přeložit nedokážu. Větu anglickou taky dohromady nedám, a když na mě promluví cizinec, zrudnu studem nad svou jazykovou neschopností a na fleku zapomenu i česky. Naprosto chápu Velbloudici - i já si v takových chvílích připadám jako negramotný idiot.

  superkarma: 0 14.07.2007, 11:27:03
 5. [11] Rikina [*]

  Tobbi: u mě to nefunguje. Filmy sleduji, i se snažím rozumět, ale kulové. Spíš pochopím anglický text, když se hodně snažím, mluvené slovo mi splývá do jakéhosi neidentifikovatelného šumu, za kterým si ta slova nepředstavím.

  superkarma: 0 14.07.2007, 11:21:03
 6. [10] Tobbi [*]

  talent na jazyky je to jediné, co mi příroda milostivě darovala jinak jsem levá na sporty a prakticky diskalkulička BTW: jestli se fakt chcete naučit anglicky (ale jen mluvit), sledujte na kompu filmy s titulkami

  já jsem se anglicky nikdy neučila a když jsem pak náhodou musela mluvit, tak jsem sama zírala: jé, já rozumím a odpovídám, hm, kde se to v té hlavě asi vzalo? no, z těch filmů...

  ale bacha, je to metoda na mluvenou angličtinu, nebudete ještě dlouho vůbec tušit, jak se ta slovíčka sakra píšou

  superkarma: 0 14.07.2007, 10:57:38
 7. avatar
  [9] idiska [*]

  je to tím, že se jazyk v běžném životě nepoužívá...

  jitusha: ha...to já měla na anglinu Itala ...jsem mu nerozuměla nic...

  superkarma: 0 13.07.2007, 22:10:43
 8. avatar
  [7] Marije [*]

  Já už jsem taky důchodová vykopávka, ale když jsme si před půl rokem objednali zájezd do Paříže, donutila jsem se každý den aspoň na chvilku oprašovat fráninu a jakžtakž jsem se domluvila, člověk se hlavně nesmí bát otevřít hubu

  superkarma: 0 13.07.2007, 15:29:29
 9. avatar
  [4] Jupíí [*]

  nevím- někdo je prostě jazykové kopyto a nepomůže mu ani 10 let v cizině. Třeba Chantal Poulain mi přijde jako dobrý příklad. S tím se asi nic nenadělá- i když tu holky uvádějí svoje akční matky.

  superkarma: 0 13.07.2007, 10:21:47
 10. avatar
  [2] algidda [*]

  gentiana: Od sedmi do devítí? To dělá jenom dvě hodiny, tak má na kurz času dost.

  superkarma: 0 13.07.2007, 09:48:53
 11. [1] gentiana [*]

  Moje máma si koupila kurs angličtiny k padesátínám a rozhodla se, že to dokáže. Po třech letech to dost dobře jde. A to nedělá od sedmi do půl čtvrté, ale od sedmi do devíti.......

  superkarma: 0 13.07.2007, 09:41:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme