Bulvár

Můj miláček má bebí!

            „Páni, to je smrad! Tady snad musí bejt prasečák.“ řekla si zpruzeně pro sebe a posunula třemi prsty s gelovou manikúrou kotouček rozprašovače s vůní. Moc to nepomohlo. Nechala zapnutou jen vnitřní cirkulaci klimatizace a ještě přidala plyn, aby se dostala domů co nejdřív. Před domem auto pro jistotu nechala chvíli otevřené a znova přeleštila okna i zevnitř sprejem, který vozila rovnou ve dveřích auta.

 

            Za týden se to stalo zase. Pak každý den, ale jen v některých okamžicích při řízení. Prohlédla všechny přihrádky, několikrát auto vyluxovala, vyprala rohože, převlékla potahy a s baterkou prozkoumala klimatizaci. Nic. Pomyslela si něco o tom, že děti už do auta nepustí. Druhý den nebylo po zápachu ani stopy. Ani za týden. Ani za měsíc. Ale mnohem později na jaře….

 

            O mnoho kilometrů jinde a jindy…

 

            Pásy vždycky dopínal, až když nastartoval. Určitě mohl uvést mnoho „praktických důvodů“, ale pravda je, že se prostě cítil tak nějak hladší. Má to prostě v ruce. Motor skoro není slyšet, když pokládá ruce na kůži volantu. Trochu si vzdychnul a sám pro sebe si zatáhl bříško. Přezka zapadla do klipsu. Mrknul na přístrojovou desku. Všechny kontrolky blikaly. Blikaly?! Co to má být??!! Zkusil znova nastartovat, kontrolky se rozblikaly jako při havárii letadla. V jeho autě. Autě na míru. Není to ani rok, co mu ho přivezli z Německa. Dal ho před dovolenou do servisu! Vystoupil, podrbal se na hlavě, nastoupil a nastartoval. Všechno šlo jako normálně. Vytáhl mobil, řekl někomu, že se zdrží, a stočil cestu do servisu. Tohle se musí stát zrovna jemu!

 

            a zpátky..

 

            Zaváhala nad stříbrnou kapotou, pak zasunula lahev s vodou do ostřikovačů zpátky do přihrádky a rozhodně zabouchla dveře. Pepan to udělá rád a možná přitom i koukne na motor. Potkala ho kousek před vchodem do recepce, a tak ho stihla o tu maličkost poprosit ještě před poradou.

 

            „Milenooooó!“ překvapil ji pak výkřik pod okny kanceláře. „Milénoooó, to musíš vidět!“ obrátila oči v sloup, tihle chlápci v montérkách maj každou chvíli problém. Hlavně aby ji nenutil do toho sahat.

            Stál u jejího auta. Nic neříkal. Tak co je, proboha? Obřadně zvedl kapotu. Stáli tam a dívali se. „Pane bože! Jak… jak se tam mohl dostat?“ obrátila proti němu oči. „Asi náběhem? V zimě to muselo strašně smrdět ne?“ zeptal se ještě a slíbil jí, že to vyřídí sám. Musel tam prostě vlétnout. V zimě. Teď ovšem vypadal úplně jinak. Placatý. Jen kůže. Už ani nesmrděl. Holub. 

 

            A zatím v servisu…

 

            V servisu se mu na to nechtěl nikdo kouknout. Tohle auto není jejich. Do toho sahat nebudou. To si nikdo nevezme na triko. Telefonoval. Pak telefonovali oni. Zatím doma jeho žena vybalovala kufry. Asi mu budou muset půjčit nějaké jiné auto. Nějaké ne tak dobré asi. Všechno se zdrží. Zítra večer chtěl sedět na terase u moře. Trochu brunátněl. Technik v Praze mu přísahal, že do elektriky vůbec nepoleze. Debil.

 

            Jel domů. Volali večer. Tak to teda celý zkoukli…

 

            …nebudu to protahovat…

 

 

           …byl to hadr. Hadr pod kapotou.

           

 

   
31.08.2007 - Společnost - autor: Lenka Matušková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] SStream [*]

  Co provést skutečnému nepříteli: Příprava: česká kyška, balená po 0,5l v kelímku. Co možná největší injekční stříkačka (s kovovým hrotem) Akce: Nepříteli se tajně vleze do vozidla a obsah kelímku se po dávkách 1dcl aplikuje do sedaček. Doporučené období: Parné léto. Úspěch zaručen!

  superkarma: 0 03.09.2007, 08:15:40
 2. avatar
  [6] Tebi [*]

  Chlapi v práci se jednou domluvili a nenápadně kamarádovi nastrkali a připevnili do auta pod sedadlo - zespodu - papíry od tvarůžek...

  superkarma: 0 01.09.2007, 18:57:51
 3. avatar
  [5] Deta [*]

  Naši měli v kapotě krysu , mého milýho málem trefilo, když s tím přijeli k nám, on totiž krysečky nesnáší, bál se i malýho křečka naší dcery

  superkarma: 0 31.08.2007, 19:34:54
 4. avatar
  [4] vininka [*]

  Známá měla v autě několik týdnů chcíplou myš ...než zjistila zdroj toho příšerného zápachu, tak málem umřela smrady....

  superkarma: 0 31.08.2007, 18:34:57
 5. avatar
  [3] Bonsai [*]

  Jednou pro nás můj otec nepřijel na nádraží, protože mu prý u křižovatky shořelo auto.

  superkarma: 0 31.08.2007, 12:11:18
 6. avatar
  [2] Meander [*]

  Jinak volám třikrát hurá, je to pěkné Mně chcípalo auto bez příčiny, pčelu, podmínky i přípustky. Dlouho trvalo, než se přišlo na to, proč se tak dělo. Nevětrala nádrž, byl tam podtlak a do motoru netekl benzín.

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:56:58
 7. avatar
  [1] Meander [*]

  Prostě se cítil tak nějak hladší?

  superkarma: 0 31.08.2007, 11:54:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme