Zdraví

Můj manžel si začal s kosmetičkou!


Vůbec nikoho nepřekvapí, když my – ženy mluvíme o „mé kosmetičce“, „mé kadeřnici“, „mé manikérce“ atd. Dnes už tato slova neříkají jen ženy, ale i muži. A přitom tomu není ještě tak dávno, co se péče pánů o pleť považovala za něco divného. A potkat příslušníka opačného pohlaví v kosmetickém salonu, to už bylo zjevení! Ale muž přece nemusí být zženštilý a marnivý jen proto, že se stará o svůj zevnějšek.

 

Pečuje váš partner o svou pleť? Nemusí být nutně zženštilý a marnivý, jak by si ostatní mysleli ještě před pár lety. Dnes jde zřejmě o nezbytnou součást image moderního muže. Přes poměrně konzervativní přístup k zevnějšku její výhody prý oceňují i čeští muži. Někteří si dávají pravidelně čistit pleť, dopřávají si masáže a nepohrdnou ani pleťovou maskou.

 

A přitom jsme známí jako národ svým konzervatismem. Většina mužů má velmi rezervovaný přístup k péči o pleť a najdou se i tací, pro které je mužská kosmetika strašákem. Přesto už nejsou muži v kosmetických salonech vlaštovkami. Berou to jako samozřejmost. K nejčastějším zákazníkům kosmetických salonů patří prý úspěšní manažeři, nebo to jsou muži, které jejich tvář „živí". Chtějí vypadat zdravě a dobře a zajímají se o regeneraci a osvěžení pleti. K běžnému servisu pro pány v kosmetických salonech patří kromě ošetření pleti, tradičního holení nebo manikúry třeba peeling, úprava a barvení obočí nebo balzámové zábaly na ruce. Někteří se nechávají i líčit. Ale jedná se o lidi z modelingu, pro které je kosmetika nezbytnou součástí jejich profese a líčení je určeno kameře nebo fotoaparátu.

 

Věkový průměr? Samozřejmě mladí muži, kterým tento styl života připadá normální. Proto vidíme gel na vlasech jen u mladších ročníků, většinou to platí i o perfektně upravených nehtech. Kosmetické ošetření už jsem zmínila. Nicméně pánskou kosmetiku u nás používá většina mužů. Přestože hodně z nich i nadále a často poněkud pokrytecky prohlašuje, že si vystačí v koupelně jen s mýdlem a vodou po holení. Vždyť proč by se měli trápit při každodenním holení, snášet mastnou či podrážděnou pleť nebo neupravené, mastné vlasy, když mohou sáhnout po přípravcích, které jim s mnohými problémy pomohou a očistný proces ulehčí?

 

Není žádnou novinkou, že mužská pokožka se od ženské liší. Je silnější, má větší póry a více mazových žláz, které jsou aktivnější. Navíc drsnější chloupky na tváři, tedy vousy, vlastně „vytahují“ maz z pórů, což způsobuje, že se pánům často pleť nadměrně leskne. Mužská pokožka také hůře snáší větší stresovou zátěž a podle posledních výzkumů není tolik odolná vůči slunečnímu záření. Typickými důsledky podráždění způsobenými například častým holením či okolními vlivy prostředí bývají šupinky, vysušená a zarudlá pokožka, skvrny a zarostlé vousy. To jsou problémy, které by měla pánská kosmetika nejenom vyřešit, ale v první řadě jim umět předcházet. A upřímně řečeno, kostka vysušujícího, silně parfémovaného, a tudíž dráždivého mýdla to prostě nezvládne. Proto mnohé kosmetické salony nabízejí speciální ošetření určené jen pro muže.

 

Jen s přípravky na a po holení, antiperspiranty a vůněmi se už moderní muž spokojit nemusí. Kosmetické firmy během posledních let rozšířily repertoár pánských přípravků o hydratační krémy, peelingy či krémy pod oči. I když v našich zemích se tyto přípravky zatím příliš neujaly, neexistuje u nás ještě kult mládí a muži se nebojí stárnutí pleti tolik jako ženy. Ti, kteří navštěvují salony, žádný ostych z návštěvy kosmetiček prý nemají. Touha po kráse ovšem žene muže nejen do kosmetických salonů, ale i do ordinací plastických a estetických chirurgů. Požadují odsávání tuku, úpravu nosu, vyhlazení vrásek nebo transplantaci vlasů. Dokonalý vzhled je totiž stále více vizitkou úspěšného muže.

 

Touží-li váš protějšek po pokožce bez vrásek, akné a zarůstajících vousů, nemusí si od vás tajně půjčovat kosmetiku. Spousta značek má svoji řadu pro pány.

Doba, kdy kosmetika a péče o pleť byly především ženskou doménou, je nenávratně pryč. I muži mají „své“ kosmetičky...

Líbí se vám upravení muži?
Pečuje váš partner o svou pleť?
Znáte nějakého muže, který navštěvuje kosmetický salon?
Nebo dokonce podstoupil estetickou operaci?
Má podle vás chlap smrdět potem, cigaretami a mít olámané nehty?

Napište mi, co si myslíte o pánské kosmetice a o pěstění mužů!

Děkuji za informace kosmetičce a vizážistce Lucii Cahlíkové.

víkendová soutěž

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
01.08.2007 - Zdraví - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [83] Solei [*]

  Taky už jsem viděla manekýna co navlík flanelovou košili a šel si lehnout pod auto. Rázem se změnil ve venkovského chasníka. Docela tím stoupl v mých očích - to že byl schopen ačkoli riskoval, že se ušmudlá taky nějaké praktické činnosti mne udivilo.

  superkarma: 0 02.08.2007, 13:28:16
 2. avatar
  [82] SENSITIVESKIN [*]

  Suzanne 65: jmenuje se POUVA a NENÍ NOVEJ a m.j. je opravdu děsnej....
  A VŮBEC: MĚ SE LÍBÍ BOB

  superkarma: 0 02.08.2007, 11:43:31
 3. avatar
  [81] wich [*]

  superkarma: 0 02.08.2007, 02:00:04
 4. avatar
  [80] *Kotě* [*]

  Ťapina: (24) Já bych řekla, že ženy mívají větší problémy s pletí, protože mají větší problémy se změnou hormonálních hladin, mimo jiné.

  Jinak mně se líbí pouze čistí, upravení muži. Ze zarostlých, nemytých, zmačkaných individuí se otřásám odporem . A nevidím nic špatného na používání krémů, vyholování podpaží nebo péči o nehty něčím jiným než tupýma nůžkama.

  superkarma: 0 01.08.2007, 23:56:07
 5. avatar
  [79] phoebe24 [*]

  teď jste mi připomněli Bobříka odvahy, kterého jsme si určily se spolužačkama, co by patnáctileté pubošky - studentky prvního ročníku průmyslovky - Bobříka získala ta, která přešla centrální teplické náměstí v montérkách (průmka je na tomto náměstí a montérky byly povinně do dílen)

  superkarma: 0 01.08.2007, 22:18:36
 6. avatar
  [78] Meander [*]

  Suzanne: Uááááá, ten můj by v pracovním oděvu vypadal jako z pracovního tábora. A kdyby zkusil svářet železo, lehnul by popelem.

  superkarma: 0 01.08.2007, 19:59:29
 7. avatar
  [77] Suzanne [*]

  vininka: jo! jo!
  Meander: ale když můj kravaťák v krizi musí navlíknout pracovní oděv a jde svářet železo, tak ho

  superkarma: 0 01.08.2007, 19:55:22
 8. avatar
  [76] vininka [*]

  Suzanne: Takovej ten moderuje závody F1? Tak ten je hroznej....

  superkarma: 0 01.08.2007, 19:44:07
 9. avatar
  [75] Meander [*]

  Ťapina: Já bývám od toneru, od barev nebo od prachu Ale ten intelekt plus zjev má pro mě, řekněme, jistou erotickou přitažlivost. Není nad to, když vím, jaké je ten můj strohý, distingovaný kravaťák ve skutečnosti zvíře.

  superkarma: 0 01.08.2007, 18:06:19
 10. avatar
  [74] Ťapina [*]

  Meander: Mě dělný lid přitahuje vzhledem, takový chlap v montérkách, to bych si dala říct, jenže bohužel zjistím, že obsah hlavy už mým požadavkům nevyhovuje

  superkarma: 0 01.08.2007, 18:03:57
 11. avatar
  [73] Ťapina [*]

  Jelikož já jsem v práci nezřídka od krve, tak těžko můžu po jiných požadovat, aby byli jako ze škatulky, když dělají na stavbě

  superkarma: 0 01.08.2007, 18:02:59
 12. avatar
  [72] Meander [*]

  Radka27: Mně je to jedno. Dělný lid mě nepřitahuje. Jsem na kravaťáky.
  Markýza: No právě... To jsem měla na mysli.

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:34:45
 13. avatar
  [71] Markýza [*]

  omlouvám překlepy a hrubice - jsem prostě nemožná

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:33:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [70] Markýza [*]

  Meander: vždycky mi bylo jedno, co kdo dělá, jenže poslední dobou zjišťuji, že to co se apriory od dělnické třídy očekává - totiž jistý promitivismus, nevzdělanost, hulvátství, sklon k alkoholu a pod, je bohužel pravda. Tím nechci říct, že všichni jsou takový, stejně jako nemůžu říct, že všechni "bílí límečci" jsou vzor dokonalosti, vzdělanosti a perfektního životního stylu. Fakt je že vyšší vzdělání, lepší společenské postavení a větší příjem je poznat i na vzhledu a chování. Nehledě na to, že se vzdělaným člověkem si mám co povídat, s lopaťákem, byť sečtělým, nemám za hodinu o čem konverzovat.

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:32:42
 2. avatar
  [69] Radka27 [*]

  Suzanne: Meander: Jestli je ale chlap špinavý, zaprášený a upocený kvůli tomu že je zrovna v práci, tak to je úplně jiná situace. Hodnotím to, jak o sebe dbá mimo práci

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:30:55
 3. avatar
  [68] Radka27 [*]

  Ještě bych se vyjádřila k názoru na "gelové frajery". Můj manžel je nemožně kudrnatý a bez gelu nebo vosku na vlasy vypadá holt neupraveně. Musí ty vlasy krotit. Do práce bez gelu prostě nejde. Kvůli tomu ale ještě není gelový frajer.
  A uvědomila jsem si ještě jednu věc - při jeho nástupu do práce jsem se setkala přímo s firemním kodexem, který specifikoval vhodný a nevhodný zevnějšek, kolik šperků a jaké, nesmí být vidět tetování, žádné pirsingy, žádné extravagantní kreace na hlavě, čisté oblečení, vůně Mnohde už se na tyhle věci hledí.

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:29:20
 4. avatar
  [67] Meander [*]

  medvedice55: Mně se už z principu nelíbí ti, co dělají ty "obyčejné" práce.

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:23:58
 5. avatar
  [66] Radka27 [*]

  kareta: Brono Ferrari - Zvíře je můj nejzamilovanější film Jsem ho viděla asi 150x a umím nazpaměť i pozpátku

  Sprcha, holení + after shave (nebo upravené vousy), antiperspirant, upravené a čisté nehty i na nohou, upravené vlasy, čisté oblečení, jsou položky bez kterých chlap u mně nemá šanci získat sympatie. Zkoušela jsem na manžela párkrát akci s pleťovou maskou a krémem, tak se sice nechal, ale tím akce skončila. Kdyby byl top manažerem, asi bych se nedivila, kdyby zvýšeně dbal o vzhled. Přece jen je vzhled obchodní artikl, nedá se svítit Znám top manažera s kosmetickou vadou - červený nos. (Léčitelné za 20 tisíc Kč.) Skvělý a hezký člověk. Neustále mám nutkání doporučit mu laserový chirurgicý zákrok, už jsem i zjistila kde se to dělá a ve vhodné situaci mu to naznačím . Prostě mi vadí, když se lidé někomu dívají na vadu v obličeji, místo aby jej respektovali, nesedí mi to k jeho postavení

  Chlap v růžové mi nevadí. Nepřipadá mi to zženštilé Tmavovlasým snědým typům ala Banderas dokonce sluší k nakousnutí Momentálně je dokonce na mužích růžová tzv. IN. Manžel by se mi v růžovo modrém triku líbil, ovšem nikam bych ho v něm nevyslala, aby se mi po něm moc nekoukaly baby

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:20:51
 6. avatar
  [65] Suzanne [*]

  Holky, chtěla bych se zeptat, pokud jste si ho některá všimla, jak se vám líbí ten "sporťák" na konci zpráv na Nově? Nemyslím Poulíčka, tenhle je nějaký novější a vypadá jako Ken s melírem, popř. DJ z roku 80. nebo transka... nebo já nevím

  superkarma: 0 01.08.2007, 17:13:41
 7. avatar
  [62] Markýza [*]

  Kelly 1.8.2007 13:30:52: taky jsem takového znala -- byl to koncentrovaný parchant, sice čistý, umytý, vyholený, s čistýma nehtamahezkým úsměvem a jiskrou v oku, nicméně parchant

  superkarma: 0 01.08.2007, 15:06:25
 8. avatar
  [61] wich [*]

  SENSITIVESKIN:

  superkarma: 0 01.08.2007, 14:34:13
 9. avatar
  [60] Lilinka [*]

  Hm, abych se přiznala, tak já teda chlapům nehty moc nestuduju, ani nepoznám, zda mají zdravý chrup nebo ne
  "Šampóni" mě nepřitahovali ani jako pubošku, natož teď
  A nesnesla bych chlapa s melírem, to fakt ne...

  superkarma: 0 01.08.2007, 14:27:58
 10. avatar
  [59] SENSITIVESKIN [*]

  wich: poslední věta

  superkarma: 0 01.08.2007, 14:26:53
 11. avatar
  [58] wich [*]

  Po vztahu s diagnostikovaným narcisem jsem si našla drahého, který je asi jako ten Gerdin. Osprchovaný, namazaný antiperspirantem, v čistém oblečení, ostříhané čisté vlasy a nehty, hezky oholený a navrch svěží vůně parfému. Gelové hlavy už mě nebaví, základem je pro mě čistý, umytý a upravený chlap, se zvláštním důrazem na mytí přední a zadní časti těla .

  superkarma: 0 01.08.2007, 14:14:44
 12. avatar
  [57] floo [*]

  Kelly: Jj, přesně tak

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:59:33
 13. avatar
  [56] Kelly [*]

  Bébina: nebo na šušně z nosa. Proto ten dávicí reflex
  Ale na to, aby mne muž zaujal, nemusí být hladce oholen a ani perfektně oblečen, jak jsem si dnes všimla. No, všimla jsem si spíš týpka, který měl sexy strniště, jiskrné oko a pěkný úsměv, kterým odhalil zdravý chrup, šlachovité ruce (na nehty vidět nebylo), pořádný hrudník (ne žádný prokopnutý nebo kachní) a zdravé držení těla.
  A to byl v montérkách ...
  Byl to fešák ...

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:30:52
 14. avatar
  [55] SENSITIVESKIN [*]

  Manx: jo,to se nedá nic dělat

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:25:29
 15. [53] Bébina [*]

  Manx: No jo, ale co delat, kdyz hold tema rukama pracuje. Dulezity je, aby si je po praci umyl.

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:21:49
 16. [51] Bébina [*]

  Kelly: To maji na dloubani bordelu z ucha. Dlouhe nehty na chlapech nesnesu, to radsi kratke a spinave, aspon je videt, ze neco dela.

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:18:53
 17. avatar
  [50] Kelly [*]

  ... vzpomněla jsem si, že jsem u některých uviděla pěstěný dlouhý nehet na malíčku. Chvála Bohu, že jen výjimečně, protože u toho mívám dávicí reflex ...

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:13:51
 18. avatar
  [48] SENSITIVESKIN [*]

  Yvaine: tak to jste si v tý koupelně fakt užili pekelnou srandu

  superkarma: 0 01.08.2007, 13:01:30
 19. [47] Yvaine [*]

  Vzhedem k tomu, že chci mít vedle sebe Chlapa (tzn. že dělá chlapskou práci, tedy nikoliv bankovního úředníčka) stačí, když má nehty čisté a ostříhané. Osobní hygiena mi připadne důležitější než značka parfému, ale líbí se mi, když hezky voní. Prostě všeho s mírou. Ke kosmětičce mechodím, naštěstí mám pleť relativně bezproblémovou a kdyby začal chodit přítel, asi bych byla hodně překvapená...ta zmínka o Chendlerovi mi připomněla, jak jsme jednou seděli oba dva v koupelně na vaně a na nosech měli ty čistící proužky na vyčištění pórů

  superkarma: 0 01.08.2007, 12:40:51
 20. avatar
  [46] SENSITIVESKIN [*]

  Ťapina: manik. není jen ustřihnout nehet a chlapi,kteří pracují s klienty (banky,pojišťovny apod.) by měli mít pracky upravený, což neznamená nalakovaný nehty!!!!
  Mě se zase nelíbí hnusný dámský umělý tlustý nehty s různejma buranskejma ozdobama jako od kolotoče nebo u 60ti letý "dámy" znetvořený nalakovaný dlouhý špinavý nehty - fuj hnus

  superkarma: 0 01.08.2007, 12:06:21
 21. avatar
  [45] OlgaMarie [*]

  kajhan: Dej si pozor,abys to,co nyní ušetříš za pravidelnou kosmetickou péči na sobě,ti manžel později nerozfrncal za kosmetiku jiné ženy.Důležitá je PREVENCE!

  superkarma: 0 01.08.2007, 11:43:43
 22. avatar
  [43] fructia [*]

  Ťapina: Já si nehty krátím kleštičkami, protože si neumím ostříhat pravou ruku

  superkarma: 0 01.08.2007, 11:04:05
 23. avatar
  [42] Ťapina [*]

  Fructia: Můj používá i pilník, to je o stupeň výš, než já, já jen stříhám

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:53:23
 24. avatar
  [41] fructia [*]

  kareta: Jasně, a jak myslíte, že to dělá většina chlapů?

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:51:46
 25. avatar
  [40] kareta [*]

  Ťapina: nehty se dají i OKOUSAT

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:51:15
 26. avatar
  [39] fructia [*]

  SENSITIVESKIN: Jak ty to děláš, že všechno uhodneš?

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:47:55
 27. avatar
  [38] Ťapina [*]

  SENSITIVESKIN: No, u mě by taky nestoupl v ceně chlap, který si neumí sám ani ostříhat nehty

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:47:39
 28. avatar
  [37] SENSITIVESKIN [*]

  Fructia: U TEBE ASI NE, máš ráda zřejmě nehty jako rýče i s tou hlínou

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:43:59
 29. avatar
  [36] kareta [*]

  Fructia: Belmondo a film Zvíře Byl SLADKÝ .."fuj! Sundejte ze mě tu žžženskou!!"

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:38:50
 30. [35] kajhan [*]

  Manx: Ono je to hlavně o té kosmetičce. Já jsem před mateřskou (dokud jsem vydělávala) chodila 2 roky na kosmetiku poněkud luxusní a poprvé mě překvapilo, že po ošetření vypadám skvěle. Chodila jsem tam každý měsíc a lepší pleť jsem nikdy neměla. Teď je to trochu horší, ale je mi líto těch peněz, takže až zase nastoupím do pracovního procesu tak budu opět chodit. Kdyby chodil manžel tak by mi to ani nevadilo, občas mu říkám aby si tam zašel nechat vyčistit pleť, ale on nechce, tak aspoň ušetříme.

  superkarma: 0 01.08.2007, 10:36:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme