Jen pro představu: velký, nevzhledný plastový čip zabezpečení proti krádeži umístěný na botě, považuje za ozdobu. Nesmějte se i takhle roztomile nepraktický může být jinak vzdělaný a sečtělý člověk, kterého má doma čtenářka s nickem Lissey.

Můj manžel je totální, absolutní nakupovací analfabet. On se nezlobí, nevzteká, když ho několikrát do roka přinutím jít do obchodu, ale jeho zoufalý, nešťastný pohled vydá i za ty nejsilnější nadávky.  

Určitě jste někdy viděli jak táhnou na vodítku pejska, který nechce jít, který se vzpouzí, zapírá tlapkami a zabírá na opačnou stranu. Tak takhle je to u nás. Snažím se nakupovací proces zkrátit na minimální dobu, ale přece jen to chviličku trvá.

Naposledy stál partner před zkušební kabinkou, já uvnitř něco oblékala. Najednou se ozvaly hlasy a nějaké dohady... Kabinek tam bylo několik vedle sebe a i v ostatních byli zkoušející, i na ostatní venku někdo čekal a můj ubohý manžel se zrakem zamlženým zoufalstvím začal z dlouhé chvíle za rukáv halenky popotahovat jednu z paní, které tam čekaly.

Spletl si ji s figurínou, kterých tam - nutno říci jako polehčující okolnost - taky několik postávalo. Paní se lekla, manžel ještě o moc víc... no, nějak se to s křečovitým smíchem urovnalo.

A když jsme byli kupovat boty... Nějaké jsem si zkoušela, doufala, že mi manžel poradí... zeptala jsem se, jak se mu líbí ty, co mám na nohou, ty co se moc líbily mně a on mi řekl, že jsou moc výstřední, že ta ozdoba na špičce je veliká a nevzhledná...

Chvíli jsem na něj koukala, než mi došlo, že si skutečně myslí, že velký, nevzhledný plastový čip zabezpečení proti krádeži, je opravdu součástí překrásných střevíčků.

A takhle nějak podobně je to pokaždé. Podotýkám, že manžel je vysokoškolsky vzdělaný, sečtělý inteligentní zcestovalý člověk, ale nakupovat je ochoten pouze v knihkupectví a to jen v tom, kam už chodí pravidelně dvacet let, protože ví, kde co mají a zná obsluhující personál.

Že bych si koupila nějakého jiného? Lissey.

Tak už ho nemučte a nenuťte ho chodit na nákupy s vámi. On to přetrpí, protože vás má rád, ale jeho svět je úplně někde jinde.

Reklama