Čtenářka Věra ze severu má lovecký lístek a za manžela nimroda. A poslala námi svůj recept na zvěřinu. Díky Věro, jsem rád, že sevám náš magazín líbí a děkuji za příspěvek!

Jaký je váš vztah ke zvěřině a myslivectví…

·         Jaké zvěřinové jídlo máte nejraději?

·         Nebo byste něco takového do pusy nikdy nevzala?

·         Máte nějaký skvělý recept?

·         Kdo vám zvěřinu dodává?

·         Ulovila jste vy někdy něco sama?

·         Umíte vyvrhnout a stáhnout z kůže nějaké zvíře?

·         Vběhla vám pod auto srna, nebo divoké prase?

·         Neb na vás nějaké roztomilé zvířátko zaútočilo?

Dobrý den, náhodně jsem narazila na vaše stránky, zaujala mě vaše tajenka – myslivecká mluva. Hned jsem si ji vytiskla a zítra pro pobavení dám kolegům na poslední leči při naháňce, tak jsem zvědavá, jak nimrodové = myslivci jsou zdatní v teorii, když jim to jde tak dobře v praxi.

No a jaký mám vztah ke zvěřině a myslivosti? Jsem z myslivecké rodiny, táta myslivec, za manžela jsem si vzala náruživého myslivce, takže zvěřina pro nás není tak vzácná, což mě i někdy mrzí.

A jak říkal mladší čtyřletý syn, když jel manžel do lesa:“ Tati, střel dvě prasata, nebo osm a potom přijeď, jo?“  - to neměl pojem o počtech.

Nejlepší zvěřinové jídlo – nejsem vybíravá, cokoliv, kromě „kulek“, to nedám J.

Skvělý recept? Zkouším různé, ale jak říkám – vždy mi z toho vyjde guláš, nebo příroďáky, ale obojí je skvělé. Prostě rychlovky, musím, jinak to nejde.  A když peču maso – koření divočina (jako když se dělá svíčková – nové koření, jalovec, bobkový list, kuličky pepře – 4 kuličky od každého, trošku tymián), zasypu to „zeleninou pod svíčkovou“, osolím, dám máslo navrch, podliji vodou a peču 2 hoďky. Zeleninu dávám navrch masa – maso vám neoschne, nemusíte stále polévat a kontrolovat.

Skvělý recept, klidně pošlu, to je na delší dobu, ale jde to z kteréhokoli masa – s kostí, bez kosti, malé, velké, staré, mladé…ale vždy dobré!

Zvěřinu mi dodává manžel, mám dokonce lovecký lístek, ulovila jsem kdysi kachnu, ale na velkou zvěř střílet – to bych nedala, i když mám tu možnost. Vyvrhnout, stáhnout, rozporcovat, co z kterého masa udělat – to svedu. Jen si pamatuji, jak mi moje maminka, když mi bylo asi 12 let říkala při porcování králíka – neuč se to, pak to budeš muset dělat! (tato věta sedí na vše) No, ze zvědavosti jsem to zkusila a jak se to dnes  hodí J, prostě se toho nebojím.

A zaútočení zvířátkem – jo, divočák mi hnal našeho jezevčíka, přímo na mě.No  od té doby, co se kolem mě prohnal veliký kňour, tak stačí, když v lese ucítím prasata a je mi ouzko J, hlavně, když jsem v lese sama a musím se v rámci práce prodírat houštím (což není až tak často, ale stačí to).

S pozdravem náhodná čtenářka Věra ze severu
Text nebyl redakčně upraven


Dnes končí téma: Jaký je váš vztah ke zvěřině a myslivectví…

Z amalou chvíli v 16 hodin jednu z vás za příspěvek, který mi poslala do mailu odměním. A čím? To bude překvapení!

Reklama