Jaký je život s šovinistou a návdavkem inženýrem, to popisuje ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Mikejla...

Chtěla byste mít za muže šovinistu? Čtenářka Mikejla ho má. A k tomu je to ještě inženýr - prostě dvojí postižení, jak píše...


Dobré odpoledne všem,
takové téma dle příspěvků, které čtu mám asi trochu doma. A pozor manžel je i Ing. takže možná trošku větší handicap. Řadu věcí jsem se už naučila přehlížet a už na ně ani nereaguji. Spíše mě v tomto zarazilo, že žena má manžela poslouchat.
U nás je to tak, že manžel něco povídá, a já to musím za každých okolností zachytit a odpovědět, a je jedno jestli u toho sleduju co mě zajímá, nebo dělám jinou činnost. Když toto udělám já, dostanu vynadáno, že teď kouká na něco co ho zajímá a ať si to pamatuju, že to řeknu později. Když povídám: „Je potřeba zkontrolovat baterku, olej či něco jiného v autě, jsou tyto pokusy minimálně na týden, než se tak stane, nebo si raději jako technický typ udělám kontrolu auta sama. Pokud je to v mém případě, tak většinou už včera bylo pozdě. Když se někde nechá válet moje věc, kterou třeba 3 dny neuklidím tak to je oheň na střeše, ale v opačném případě je to vlastně jedno. Kolikrát manžel leží na gauči a zírá do PC a jen mi říká co dělat, že je potřeba to či ono. Na tohle jsem si zvykla, ale řadu věcí si líbit nedám. A to co mě na tom všem baví nejvíce? Když mám v práci směnu do večera, tak přijdu a manžel spustí, že vyklidil myčku, uklidil kocourovi bedýnku, oškrábal brambory. Tak mu už na toto neúnavně povídám co vše musím udělat já když přijdu domů a taky mu neustále nechodím povídat, co vše jsem musela udělat. Hlavně některým mužům přijdou veškeré činnosti naprosto samozřejmé. Ale co oni jsou přece živitelé rodiny, jen oni jsou unavení, jen oni se mohou jít pobavit, kdykoliv se jim zachce.
Jak říkám, zvykla jsem si, ale někdy mi to přijde, že je ten chlap jen jako ozdoba, aby v rodině nic nechybělo.
Na druhou stranu uznávám, že je můj manžel velice chytrý, šikovný a já si ho za to vážím. Mohlo by být i hůř.

Pěkný den,
Mikejla

Pozn. ret: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 13. prosince 2011: Já a chlapi šovinisti

vichyMinulý týden jsme zde v magazínu probírali feministky a feminismus, bylo by škoda, opomenout i mužský šovinismus, co říkáte, milé čtenářky? Myslím, že na šovinisty má každá žena svůj názor, asi bude nejspíš dost negativní, přesto si myslím, že může být podložený zajímavými argumenty. A právě ty argumenty mě zajímají!

  • Jaký je váš názor na chlapy šovinisty a proč?

Posílejte mi své příspěvky na e-mail uvedený níže a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku (tentokrát pro toho vašeho chlapa, když už si bereme chlapy na paškál), musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec. Jaký je to dárek? Kvalitní balzám po holení VICHY HOMME a 500 bodů do naší letošní Vánoční soutěže! Uzávěrka zasílání příspěvků je 13. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

A kdybyste náhodou neměly vyhraněný názor a chtěly se přesto dnešního tématu zúčastnit, můžete si jen tak z legrace vyzkoušet napsat šovinistický příspěvek do našeho recesistického šovi-koutku.

Stále hrajeme Šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun! Více zde...

Reklama