Čtenářka Kytinkak s vyznává z obdivu k herci Harrisonu Fordovi a jeho rolím. Milá Kytinkok, velmi jste mne hned prvním příspěvkem potěšila. Nadšení pro role tohoto herce sdílíme. Děkuji Vám za příspěvek.

Přeji krásné čtvrteční ráno všem žen-inkám i tobě Radku.

Tak můj nejoblíbenější filmový hrdina je určitě americký herec Harrison Ford. Harrison žije na farmě ve Wyomingu, daleko od lidí, kde svůj čas věnuje rodině, dětem, rybaření a hlavně jeho velké zálibě létání. Pilotuje letadlo i helikopteréru. Prý vlastní několik letadel a nikdy neváhá nabídnout pomoc. Jednou dokonce havaroval, ale naštěstí se mu nic nestalo. Je po třetí ženatý a z manželství má celkem 4 děti.

Jeho herecké začátky nebyly nic moc. Kvůli nedostatečným hereckým nabídkám byl dokonce profesionální tesař. Díky tesařině se stal nezávislým a role si vybíral. Možná nevíte, že byl pódiovým technikem velmi populární rockové kapely The Doors. Patří k hercům, kteří si dobře střeží své soukromí.

Za nejsilnějšího protivníka, který narušuje jeho soukromí je prý internet. Jeho první hlavní role, byla role meziplanetárního pilota Hana Sola ve scifi Hvězdné války. Mezi natáčením Hvězdných válek získal další nezapomenutelné role v dobrodružných snímkách Indiana Jones, kde si v jednom díle zahrál s úžasným hercem Seanem Connerym.

Dále zazářil v dramatu o tvrdém poldovi, který chrání život malého chlapce, který je jediný svědek vraždy. Tento film se jmenuje Svědek, za který dostal jediného Oscara.

Z dalších jeho filmů, které miluji, patří bezesporu romantická komedie  Podnikavá dívka, kde si zahrál s Melanii Griffithovou, Sigourney Weaverovou a Alecem Baldwinem. Je to příběh, kde dvě mladé ženy bojují o něj a kariéru. Během dalších let hrál třeba v detektivce  Podezření, v romantickém filmů Sabrina o snu chudé dívky, v akčních filmech Vysoká hra patriotů, film Uprchlík kde si zahrál s Tommy Lee Jonesem, tam byl obviněn z vraždy své manželky, snaží se na útěku o svou nevinu a ve filmu Jasné nebezpečí bojuje proti kolumbijské narkomafii. Zahrál si i s herečkou Michelle Pfeifferovou v thrilleru Pod povrchem. Tam hrál dokonalého manžela do doby, než jedna jeho osudová chyba zasáhla jeho domov.

Takže toto je můj nejoblíbenější herec.

Kytinkak
Text nebyl redakčně upraven


Jaká je vaše oblíbená filmová postava?

  • Milujete filmové kulturisty?
  • Nebo raději drsné romantiky?
  • Něžné ztřeštěnce?
  • Chlípné ďáblíky?
  • Máte jednoho filmového herce, či postavu, kterou milujete?
  • Z koho hereckého umění, ve které roli, jste paf?

Své úvahy, příběhy, vyznání, ukázky z filmů, prostě cokoliv vás k tématu dne napadne, posílejte na známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která přispěje k dennímu tématu, dnes kolem 16. hodiny odměním. Zábavnou společenskou hru: Světový film vám jako dárek pošle firma Albi. Věřte, že se u ní skvěle s přáteli pobavíte. Mám s ní osobní zkušenost...

Společenská hra: Světový film

Reklama