Bulvár

Můj dům - mí rodiče i prarodiče


Narodila jsem se ve městě, které má asi 10 tisíc obyvatel. To není zrovna málo, ale svým rázem je to menší město. Je tu nádherně, klid a příroda, která dodá své. Naše město leží na soutoku tří řek, v okolí je spousta možností vyrazit na výlet či procházku, takže romantice se meze nekladou.

Nákupní možnosti jsou tu relativně dobré, nakoupit se tu dá dobře. Jistě, chceme-li větší výběr, musíme si zajet do Brna. A protože nemáme auto, bývá to někdy trochu obtížné. Občas mi tady chybí víc kultury. Je tu jedno kino, které většinou zeje prázdnotou. Ráda bych chodila do divadla, na koncerty a různé výstavy, ale tu možnost zde nemáme a to je škoda.

Moje rodina po několik generací žije v rodinném domě. Byl postavený v roce 1939, takže již má své mouchy a vyžaduje časté opravy. Ale je to náš dům, který nám patří, můžeme si jej upravovat podle vlastních představ a vlastních možností. Za domem máme velkou zahradu, v posledních letech jsme ji předělali na okrasnou zahradu, trávník, okrasné keře a spousty kvetoucích rostlin. Není to žádný přepychový ani moderní dům, ale má své kouzlo a hlavně tradici. Jsou s ním spjaty nádherné vzpomínky na mé prarodiče a na mé dětství.

A vím, že i kdybych se třeba někdy odstěhovala, do svého rodného města a rodného domu se pořád budu vracet jako domů.
Jana


Milá Jano,
zní to krásně, mít možnost žít v domě po prarodičích. V Praze má většinou člověk rodinu rozstrkanou, je problém ji dát dohromady, příležitosti ubývají. Vznikají tak generační přehrady ve vlastní rodině a děti nejsou schopné vyjít se svou babičkou a dědečkem. 

Tak mě napadá, jaké to je, žít v domku s celou rodinou, s několika generacemi? Mít dům plný tradic a vzpomínek? To přeci musí být velká a pevná půda pod nohama!
Pište nám:

redakce@zena-in.cz   

   
24.10.2005 - Společnost - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [10] sdrawa [*]

  Nejlepší je mít velký dům a v něm garážová vrata brno

  superkarma: 0 17.01.2013, 16:41:30
 2. avatar
  [9] jana81.v [*]

  superkarma: 0 16.12.2006, 18:29:01
 3. avatar
  [7] Suzanne [*]

  No, myslím, že generační rozdíly nejsou znakem dnešní doby - přečtěte si Raise Ale před tím, kdo to vydrží, klobouk dolů

  superkarma: 0 24.10.2005, 16:07:30
 4. avatar
  [5] Stes [*]

  to Markéta: nevím, ale přála bych Ti moje dvě "babičky" pak bys byla za tu rozstrkanost ráda. Navíc, jedna s náma žije v baráku celý můj život a rozhodně se nemůžu pochlubit, že bychom spolu v něčem souhlasili, spíš naopak ... dělá nám naschvály atd.

  superkarma: 0 24.10.2005, 14:53:51
 5. avatar
  [4] Gabi [*]

  Léňa: s přibuznými pohromadě nikdy, to radši temný pronajatý kamrlík.

  superkarma: 0 24.10.2005, 14:36:23
 6. avatar
  [1] Léňa [*]

  Mít vlastní barák je hezký, ale nikdy bych nechtěla bydlet s rodičema a případně ještě prarodičema.

  superkarma: 0 24.10.2005, 13:23:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme