Čtenářka eli.emanuela má doma chlapa, se kterým se střídá ve vaření, a když jeden uvaří druhému oblíbené jídlo, berou to jako důkaz lásky.

Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Střídáme se

Často jsem slýchala o tom, jak je ve vztahu jídlo důležité. Takové ty klasické větičky jako Hladovej chlap, protivnej chlap nebo Láska prochází žaludkem. V našem životě jídlo naštěstí nehraje až tak důležitou roli.

Nejsem kdovíjak zdatná kuchařka, a je-li to trochu možné, zjednodušuji, co jde. Takže se doma nepatlám s houskovým knedlíkem či domácími nudličkami do polévky, když se to dá koupit. Mám štěstí, že muž zrovna toto nevyžaduje. (Když už „patlat“, tak těsto na nějakou sladkou dobrotu, pečení mi jde mnohem lépe než vaření a po mých buchtách a bábovkách se jen zapráší.)

A štěstí mám i ve svém muži, kterému vaření jde. Je báječné mít doma chlapa, který se vařečky nebojí. Nejvíc jsem to ocenila před státnicemi a po porodech, kdy jsem měla klid na učení / nabírání sil a nemusela se zatěžovat tím, co bude dnes na oběd.

S mužem se ve vaření střídáme. Každý umíme nějaké jídlo, které druhý zbožňuje. Manžel mi s láskou vaří kuře na paprice, já jemu zase brokolicovou polévku. Tohle je snad jediné, co náš vztah ovlivňuje - pozitivně. :)

Jak se v ledničce objeví brokolice či kuře a smetany, hned máme na tváři úsměv. Jsme tomu druhému vděční, že na nás myslí a chce nám udělat radost. Den je skrze tuto pozornost hezčí. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela
Tento text nebyl redakčně upraven


Děkuji eli.emanuelo za váš příspěvek. My to máme s tou láskou a jídlama podobně, jen moje žena již delší dobou její výborné plněné žampióny nedělala.

Tak si to snad přečte a brzy se dočkám…

Dnes končí vztahové téma o jídle a našich vztazích

Za půl hodiny vyhlásím dnešní výherkyni knih Bio Abecedář a Chléb v hlavní roli.

Reklama