Vztahy

Můj bývalý mi dělá ze života peklo

„Radka jsem poznala v mém nejdivočejším životním období. Byla jsem v Praze na vysoké škole, vymetala jsem jeden mejdan za druhým a užívala jsem si, s kým se dalo. Moje pověst asi nebyla zrovna nejlepší… Pak se objevil Radek, já jsem se konečně zamilovala a taky uklidnila,“ popisuje devětadvacetiletá Lucie seznámení se svou velkou láskou.

Nejbližší kamarádi jejich vztahu prorokovali krátkou budoucnost, Lucie s Radkem ale svoje okolí překvapili. „Najednou mě přestaly bavit mejdany a neměla jsem potřebu být na každé party. Ne že by se ze mě stala domácí puťka, ale když už, tak jsme většinou vyráželi společně s Radkem. Je o pár let starší, takže kolikrát taky už dával spíš přednost klidu domova než divokému večírku,“ říká Lucie, které nový životní režim vyhovoval. Netrvalo dlouho a čekalo ji překvapení.

Po narození Honzíka nastala idyla, která ale neměla dlouhého trvání

„S Radkem jsme spolu byli necelý rok, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Byl to pro mě docela šok, bylo mi čerstvých pětadvacet a rodinu jsem rozhodně ještě neplánovala. Chtěla jsem dostudovat, cestovat a užívat si život, ne být matkou v domácnosti. Radek byl ale nadšený a naši společnou budoucnost mi nastínil tak, že jsem neměla pochyb, že to bude fungovat. A tak jsme se za pár měsíců vzali,“ vypráví Lucie. „O čtyři měsíce později se nám narodil Honzík a mně nastaly úplně nové starosti. Radek mi ale se vším pomáhal a babičky se také činily, takže jsem měla pocit, že jsem nejšťastnější ve svém životě. Když byl Honzík větší, podnikali jsme i krátké cesty do zahraničí a babičky hlídaly, takže mi nechybělo ani to cestování, po kterém jsem tak moc toužila. Takhle idylka ale fungovala jen něco málo přes dva roky,“ přiznává Lucie.

ysfsg

Po čase začal být Radek čím dál víc odtažitý. S Lucií téměř nemluvil, nikam spolu nechodili, ale on byl téměř každý večer někde venku. Když se ho ptala, co se děje, podrážděně odsekával a neměl žádnou snahu situaci zlepšit. Jediné, co v něm dokázalo vzbudit zájem, byl jeho syn. „Vůbec jsem nechápala, co se děje. Myslela jsem si, že má Radek nějaké problémy v práci, v té době se hodně propouštělo… Nechtěl se mnou o tom ale vůbec mluvit. Doufala jsem, že je to jen nějaká krize, která časem pomine, a nechávala jsem mu klid a prostor,“ tvrdí Lucie.

Vztah už není funkční, ale manžel se rozvádět nechce

Čas ale situaci nezlepšoval a krize se stále víc prohlubovala. Lucie začala mít podezření, že je v tom jiná žena, a bohužel se nepletla. „Jednoho krásného dne prostě přišel domů a oznámil mi, že má milenku. Dále řekl, že to ale na situaci nic nemění, že rodinné uspořádání zůstane, jak je, a on si prostě jen sem tam odskočí za tou svojí. Koukala jsem na něj jak na UFO, neschopná slova,“ vzpomíná Lucie. „Na jeho ujeté návrhy jsem samozřejmě nepřistoupila a vyhodila jsem ho z bytu. Pak jsem se zhroutila. Malý Honzík ve svém věku nemohl pochopit, co se děje, a tak jsem se hlavně kvůli němu snažila dát co nejrychleji do pořádku. Radek se odstěhoval ke své nové přítelkyni, mimochodem servírce se základním vzděláním, přitom takovými lidmi vždycky opovrhoval… Honzíka chtěl vídat a já mu nebránila, nechtěla jsem, aby kluk přišel o tátu a hezké dětství,“ říká Lucie.

ysfsdg

„Byla jsem úplně na dně. Přátelé mi naštěstí velmi pomohli, a také malý Honzík. A po čase jsem se rozhodla zažádat o rozvod. Radek o ničem takovém nechtěl ani slyšet. A co hůř, začal přemlouvat Honzíka, aby bydlel u něj. Podplácel ho hračkami, pomlouval mě před ním, naschvály mi dělala i jeho přítelkyně. Nejhorší peklo nastalo, když jsem konečně po dlouhé době zase začala randit. Ať jsem šla na večeři s kýmkoliv, Radek ho vypátral a postaral se, aby žádné další rande nebylo. Momentálně se situace trošičku uklidnila, ale jakmile to s někým začne vypadat na vztah, Radek to prostě zničí. A sám si zatím vesele žije s tou svojí servírkou, bere ji mezi naše přátele, Honzíka si půjčuje, jak se to hodí jemu, a mně kazí všechno hezké. Vůbec nevím, co mám dělat. Štěstí našeho syna je pro mě na prvním místě, ale netuším, jak dlouho se tohle dá snést…“

Čtěte také:

   
26.03.2015 - Láska a vztahy - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. avatar
  [16] aviaki [*]

  Hodně podobný příběh jsem měla kdysi dávno s mým bývalým manželem. Večery venku, podráždění, když se provalila milenka, tak se rozvádět nechtěl, že takto mu to vyhovuje -(to jsou jeho slova), když jsem prosadila rozvod, tak jsem nechtěla být za mrchu a nechala styk s dětmi na dohodě. Tudíž to dopadlo tak, že děti si bral, kdy chtěl, a např. bylo naplánováno, že si je vezme (a já jsem si tedy také něco naplánovala), na poslední chvíli to odvolal, nejen, že jsem musela neustále měnit svůj program a neměla jsem žádný soukromý život, horší bylo, že jsem musela vysvětlovat dětem, proč si je tatínek nevezme dnes, ale až za týden apod. (vždycky jim nasliboval atraktivní program, a pak to změnil, ale problémy jsem z toho měla já, pokud jsem nechtěla na otce před dětmi nasazovat). Vyřešilo se to až poté, kdy jsem zažádala soud o určení styku s dětmi - přesně každý druhý víkend od - do, konkrétní část všech prázdnin. A můžu říci, že se mi strašlivě ulevilo, protože odpadlo mnoho problémů a nervů. S otcem se děti stýkají dodnes, už k němu mám také neutrální vztah. Ale rada zní - rychle vyřešit, mít všechno na papíře a striktně to dodržovat z obou stran (příp. trvat na striktním dodržování).

  superkarma: 0 27.03.2015, 13:04:00
 2. avatar
  [15] Dudlajlama [*]

  spavec — #10 Taky jsem si toho vsimlaSml57.

  Zaujala me i veta..."bylo mi 25 let a chtela jsem dostudovat."

  superkarma: 0 26.03.2015, 18:13:47
 3. avatar
  [14] Pentlička [*]

  Rikina — #12 Pokud není rozvedená, tak i chápu případné nápadníky, že couvnou, když na ně nastoupí její manžel. Ale pokud je rozvedená, tak do jejího nového vztahu nemá exmanžel co kecat a tudíž nechápu, že všichni její nápadníci se nechají odradit. Asi o ni nijak zvlášť nestojí.

  superkarma: 0 26.03.2015, 12:20:33
 4. avatar
  [13] morgan [*]

  k podání žádosti o rozvod přece nepotřebuje manželův souhlas, tak nevím, nad čím pořád přemýšlí

  superkarma: 0 26.03.2015, 11:23:21
 5. [12] Rikina [*]

  risina — #8 Sml22 taky si myslím, že ten rozvod vůbec nenastal, že se o něm jen mluvilo a vyřešeno není nic. Sml80

  To by si měla paní Lucie bystře uvědomit, že takhle se to pytlíkovat nedá, jinak se budou dohadovat donekonečna a to dítě to vnímá, ne že ne, i když je ještě malé. Měla by se rozhodnout, jestli to skutečně chce ukončit, hodit na papír nějaký návrh na vypořádání všeho, včetně toho, kdo si kdy bere dítko, a trvat na jasných pravidlech do budoucna.

  1. na komentář reaguje Pentlička — #14
  superkarma: 4 26.03.2015, 11:16:40
 6. [11] Hanca.Koca [*]

  Něco podobného jsem zažila... Jakmile došlo na soud, vše se vyřešilo a máme s malou klid. Bere si jí pravidelně jak má, platí jak má, a jinak nám nezasahuje do života. Jen v tom nehrála milenka ale alkohol. Malá bude mít tři roky, tak si to moc nepamatuje a za to jsem ráda...

  superkarma: 0 26.03.2015, 10:02:30
 7. [10] spavec [*]

  Me by zajímalo, proč takovými lidmi, jako je nyní jeho přítelkyně, opovrhoval. Lide se zakladnim vzdelanim, servirka... Sml80uz jen tohle o něm vypovídá...

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #15
  superkarma: 3 26.03.2015, 09:36:19
 8. avatar
  [9] margot [*]

  risina — #8 no mně by vadila hlavně ta cochcárna "bere si dítě jak chce". to by mělo mít nějaká pravidla a řád - hlavně kvůli tomu dítěti.

  superkarma: 3 26.03.2015, 09:22:37
 9. avatar
  [8] risina [*]

  margot — #5 Taky mi chybí informace, jak to mají vyřešeno po právní stránce. Že Radek přemlouvá Honzíka, ať bydlí u něj, není myslím pro svěření do péče podstatné - Honzíkovi jsou úodl ečlánku asi 3 roky, takže do rozhodování asi nebd moci zasáhnout.

  A když Lucka dotáhne do konce rozvod, rozdělení majetku a svěření dítěte do péče, bude snad i Radkovi jasné, že kromě dítěte spolu nemají nic společného.

  1. na komentář reaguje margot — #9
  2. na komentář reaguje Rikina — #12
  superkarma: 3 26.03.2015, 09:09:02
 10. avatar
  [7] hyenka [*]

  Asi to chápu. bývalý měl přece tak skvělý plán, jak mít takový pěkný harémek, a ta Lucie mu to úplně zkazila! Vždyť co by jí chybělo, on by si přeci jen občas odskočil, všichni by byli spokojení, zkrátka velká a šťastná rodina! A toto je přeci zasloužený trest, s tím měla počítat Sml22

  P.S: aby nedošlo k nedorozumění- myslím to ironicky.

  superkarma: 2 26.03.2015, 09:01:44
 11. [6] AndelkaC [*]

  Najmi si nějaké ranaře a nech mu srovnat fasádu. Takovej zmetek si nic jinýho nezasluží. Pěkně v šeru, bez lámání kostí, ale nezapomenutelně.

  superkarma: 0 26.03.2015, 08:57:11
 12. avatar
  [5] margot [*]

  Nějak postrádám zásadní informaci - proběhlo rozhodnutí o svěření dítěte do péče, rozvod, vypořádání majetku? To by se ti mohlo vymstít víc, než že už si nevrzneš s novým objevem...

  1. na komentář reaguje risina — #8
  superkarma: 6 26.03.2015, 08:14:56
 13. avatar
  [4] Altamora [*]

  Bývalý dělá dobrou službu - co s muži, které odradí bývalý? Poděkovala bych mu, že ty možné partnery takto hezky filtruje. Kdybych u toho byla věrohodná, tak by ho to brzy přestalo bavit. Snad. Hodnotit toho člověka slušnými slovy nejde.

  superkarma: 5 26.03.2015, 08:03:35
 14. [3] ZdenaZ [*]

  holčičko zlatá z tohoto vztahu rychle pryč a to hodně daleko souhlasím s salenabl

  superkarma: 0 26.03.2015, 07:25:32
 15. [2] assaly [*]

  peklo Sml68

  superkarma: 0 26.03.2015, 07:23:02
 16. [1] alenabl [*]

  tak to je hrozné, když spolu dva lidi nedokáží žít, mají se rozejít "jako lidé"Sml22

  superkarma: 0 26.03.2015, 06:07:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme