Domácnost

Můj budík je můj pes

Moje Ičinka je kříženec yorksheera a jezevčíka. Musím říct, že z obou ras dostala do vínku snad ty nejlepší vlastnosti. Nic nezničila ani jako štěňátko, vzorně poslouchá, když je sama doma, neštěká a nezlobí. Samozřejmě sem tam nějaká loužička nebo hromádka byla, ale naučila se a dneska má neuvěřitelnou výdrž. Teda má ji, jen pokud nejsem doma. Když jsem doma, zneužívá toho a chodíme ven třeba co dvě hodiny :-)

Jejím "zlozvykem" je buzení. Musím říct, že je to dobrý zlozvyk. Díky němu nezaspávám do práce tak často, jako dřív.

Mrška se naučila, že když zvoní budík, tak vstáváme, jdeme ven a pak dostane baštu. Já potřebuji mít nařízených pět budíků, abych se vůbec začala probírat. Ovšem poslední cca tři roky se mě Ičinka naučila budit. Jak zazvoní budík, skočí na mě a začne rituál ranního buzení. Olizuje mě, přebíhá po mě, nosí si do postele hračky a doráží jak malá - to je jí prosím 11 let a měla by být důstojná - dokud jí neslíbím, že už tedy vstáváme a jdeme... a když mi to vstávání a vylézání z postele trvá příliš dlouho nebo se nedej bože ještě zakryji, že bych pokračovala v dřímání, nastane další kolo dorážení a vyhrabávání z pod deky :-)  To se fakt nedá a já musím vstát.

Podobná situace nastává, když mi zvoní telefon... To pak začne vyvádět jak blázen - myslí si, že k nám jde nějaká návštěva, štěká, přinese si pískací prasátko a vytrvale píská vedle mě. Musím říct, že je to výhoda, když mám dovolenou a někdo volá s pracovními věcmi :-)

Dala jsem si na telefon novou melodii - znělku jednoho seriálu - sranda byla, že takhle vyváděla, když jsem si seriál pustila.

Jinak je hrozná závislačka... Kam se hnu, mám ji za zády. Jeden pelíšek má strategicky na chodbě - vidí odtud do kuchyně, do koupelny a do ložnice, druhý má v obýváku. A pak samozřejmě je její i moje postel... jak jdu z obýváku pryč, už peláší za mnou... jak jdu z kuchyně do obýváku - šup a už je za mnou. Když jdu s košem nebo zalít na chodbu kytky, nastane po mém návratu vítání, jako bych byla pryč měsíc...

Lyoness

pes

pes

pes

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Má i váš mazlíček nějaký zlozvyk? Napište nám o něm!

redakce@zena-in.cz

   
12.05.2010 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  enka1 — #1 Dokud ještě někdo leží v posteli, ložnici opustit nechce.Sml30

  superkarma: 0 25.05.2010, 11:00:48
 2. avatar
  [2] Alka1 [*]

  Tohle všechno znám...zrovna dnes jsem si odpoledne na chvilku lehla a zřejmě usnula. Neslyšela jsem zvonek a Kačenka mě svým štěkáním vzbudila. Sml9

  superkarma: 0 12.05.2010, 18:22:16
 3. avatar
  [1] enka1 [*]

  A ten náš vejr zas  útrpně čeká, dokud nevstanemSml16

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #3
  superkarma: 0 12.05.2010, 14:47:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme