Slova čtenářky s nickem Ms.Luccy jsou mi velmi blízká. Ráda si ráno přispí o hodinu déle a celý den je pak pro ni krásnější a pozitivnější. Více již v jejím příspěvku.

Hezký pátek,
změna času má pro mě své pro a proti, proto nemůžu říct, jestli mi vadí nebo ne. 

Vadí mi to, že se brzy stmívá a ráno zase trvá dlouho, než se rozední. Jako pro sovu (miluju spánek a ranní vstávání je pro mě nejhorší trest) je pro mě ještě těžší vylézt z postele, když je tma a zima. V květnu nebo červnu, když vstávám ráno do školy a už začíná vycházet slunce, tak mi to vstávání vážně ani moc nevadí. A večer? Mám ráda. když je dlouho světlo, protože přijít ze školy po odpoledce a už muset zatáhnout žaluzie a rozsvítit světlo, není nic moc. Další věc, co mi vadí je to, že musím po celém bytě přeřídit plno hodin. Zní to jako prkotina, ale mě to fakt nebaví vzhledem k počtu hodin, které se nacházejí v našem bytě. Už jen já mám dvoje hodinky, v pokoji jedny hodiny a digitální budík. Ještě, že počítače a mobily se o hodinu posunou automaticky. Děkuju, techniko!

Aby tu nebyly jen samé negativní věci, tak je tu i jedno velké plus. Protože jsem psala, že miluju spánek, tak samozřejmě přivítám spaní o hodinu déle. Pro někoho je hodina zanedbatelná, ale pro můj spánek znamená hodně. Den je pak pro mě hezčí, když se pořádně vyspím a můžu se líp soustředit. Občas, když se hezky vyspím, tak jsem i po ránu milá:) Sice je to jen jedno pozitivum, ale myslím, že s přehledem strčí do kapsy všechna negativa. 

Kdybych si ale měla vybrat, jestli je lepší zimní nebo letní čas, tak bych si nezvolila ani jeden. Myslím si, že nejlepší by byl jen jeden čas po celý rok. Nejenže by to byl kompromis mezi těmito dvěma, ale také by to lidé určitě přivítali. Nebyly by tu žádné problémy s tím, že by někdo zapomněl, že se čas přesouvá nebo bychom si nemuseli týden zvykat na nový čas. Pro naše tělo to určitě není věc, po které by toužilo. Přesun času je pro mě zbytečná věc, akorát si vždycky ze začátku počítám, kolik hodin je ve „skutečnosti“ a jsem z toho akorát zmatená. 

Takže kdo se mnou podepíše petici pro zrušení změny času? :-D

Hezký mrazivý víkend přeje
Ms.Luccy

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Tak já tu petici rozhodně podepisuji, akorát, že pro jeden z těch dvou časů se stejně rozhodnout musíme :) Volím tedy ten původní, zimní. Obě si krásně pospíme a budeme pak celý život usměvavé ))
Děkuji, že jste napsala, přeji pěkný víkend a usměvavé pondělní ráno ))
Saša

Téma dnešního dne: Změna letního času na zimní

  • Máte radost, že si ráno přispíte?
  • Nebo vám naopak vadí, že večer bude brzy tma?
  • Který čas máte raději, tento původní anebo ten letní?
  • Zapomněly jste si někdy přetočit hodinky (ať už v zimě nebo v létě) a zaspaly jste třeba do práce? (nebo naopak přišly dřív?)
  • Myslíte, že je správné takto hýbat s časem?
  • Nemělo by se to nechat, jak to bylo od nepaměti?
  • Mají podle vás tyto změny vliv na lidské zdraví?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek, ať už sova nebo skřivan, dostane za svůj příspěvek pěkný dárek.

ziletka

Reklama