píše naše čtenářka s nickem Datura. Je převážně kytičková, ale občas ji prý popadne chuť vypěstovat něco k jídlu. Začala broskvoní v květináči a po dvou letech se konečně dočkala úrody. Co to bude dál, to už se dočtete v jejím příspěvku.

Dobrý den, i když jsem vyloženě kytkový Mičurin, občas mě popadne touha vypěstovat si něco k jídlu. Ale musí to být něco zvláštního. Mrkev nebo brambory u mě nenajdete.

Moc jsem si přála mít na zahradě brosvoň. Jenže zahrada je otevřená na sever, tak klasický strom nepřipadal v úvahu. Pořídila jsem si tedy balkonovou, ale vypěstovat první plody mi trvalo dost dlouho. První rok jsem si broskvoň vzala na zimu domů, do zimní zahrady. Přesně na Štědrý den mi celá nádherně rozkvetla a i když jsem se štětečkem suplovala za včely, plody se neudržely. Další rok byla přes zimu ve skleníku, rozkvetla až v květnu a aby na ni mohly včely, vynesla jsem ji ven, bohužel tu noc byl jediný opožděný mrazík a ten květy spálil a zase bylo po plodech. Teprve letos se zadařilo. Uzrálo 15 broskviček a byly dobré.

broskev

Dalším snem bylo vypěstovat si vlastní melouny. Dva roky se nedařilo. Měla jsem je ve skleníku, plno šlahounů, narostly malinkaté melounky a pak jednoho dne naráz všechny opadaly. Až letos, pětovala jsem jedinou sazenici ve velkém květináči venku. Díky letošnímu nádherně teplému létu jsem vypěstovala tři středně velké, sladké melouny. Kdo to jednou nezkusil, neví, jaká je to radost.

melouny

meloun

Taky jsem už měla pár vlastnoručně vypěstovaných buráků a ananas z obýváku se nedá vůbec k tomu kupovanému přirovnat, něco jako nebe a dudy.

Ale stejně mám nejradši květiny.

Zdraví Datura

Milá Daturo, pěstujete opravdu zajímavé plodiny. Buráky by mě opravdu nenapadly.

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s úrodou vy, milé ženy-in?

  • Co pěstujete? Zeleninu, ovoce, květiny?
  • Jak se vám letos vydařila úroda? Je to na chlubení? Tak se pochlubte?
  • Budeme rádi, když se nám svěříte, na co jste hrdá. Podařilo se vám vypěstovat něco, co ostatní nemají?
  • Máte nějakou pěstitelskou raritu?
  • Čeho se vám nejvíc urodilo a co naopak vůbec nešlo?
  • Pěstujete raději květiny, nebo zeleninu a ovoce?
  • Pošlete nám fotku svého nejkrásnějšího výpěstku.

Z časových důvodů vás prosím, neposílejte více než tři fotografie, aby se dostalo na všechny. Děkuji za pochopení a moc se těším na vaše pěstitelské chlouby. Slovem i obrazem

redakce@zena-in.cz

Reklama