Zdraví

Mrkev mému zraku nepomohla. Musím si pořídit brýle!

„Když budeš jíst hodně mrkvičky, budeš mít zdravá očička,“ říkala mi milovaná máma. Jenže někde se stala chyba. Ač jsem jedla hodně této oranžové zeleniny, oči dobré nemám. Jenže, co s tím, když jsem navíc aktivní řidička?

To, že mám problém, jsem si začala uvědomovat někdy před deseti lety. Tehdy jsem to moc neřešila. Později jsem si začala být vědoma toho, že je to celkem nepříjemné – nevidět. Zvláště v autě. Došla jsem si do optiky, nechala si během pár minut přeměřit oči a pořídila si brýle. Ty jsem nosila jen do auta. To, že bych svůj zhoršující zrak měla řešit s opravdovými odborníky, mi došlo, když mi přátelé nadávali, že je nezdravím. Vysvětlujte jim, že to není účel, že je prostě jen nevidíte…

Byla jsem tedy velmi ráda, když přišla nabídka od společnosti Carl Zeiss. Carl Zeiss nabízejí unikátní brýlové čočky jak pro běžné nošení, tak pro řidiče. Prvně jsem absolvovala přeměření očí u pana Blahoslava Žilky. Ten je odborníkem, který v oboru oční optiky působí více jak 40 let. V jedné z jeho optik se mě ujala velmi milá slečna. Ta mi během hodiny velmi důkladně přeměřila oči. Byla jsem překvapená, co vše se měří, aby se zjistily všechny neduhy očí. Hlavně jak různé přístroje fungují, úžasné. Tak perfektní vyšetření bych doporučila všem, kteří mají se zrakem problém. Po hodině jsme se vrhly na výběr obrouček pro mé brýle. Jsem hodně náročná a vybíravá, takže to se mnou slečna neměla opravdu lehké. Nakonec jsme vybraly a myslím si, že velmi dobře. Přesně takovou jsem měla představu.

sd

sd

Za týden jsem si šla pro své „nové“ oči. První dojmy byly smíšené. Dostala jsem totiž „multifokály“, takže prvně jsem měla celkem parádní motání hlavy. Bylo mi ale vysvětleno, že si musím zvyknout. Takže uvidíme. Jsem velmi zvědavá, co mě v nových brýlích čeká. Hlavně, jestli opravdu pocítím změny. Brýlové čočky DriveSafe od předního výrobce Carl Zeiss totiž slibují hned několik zajímavých věcí. V čem jsou unikátní? Nabízejí lepší vidění během zhoršených světelných podmínek. Snižují riziko nežádoucího oslnění až o 64 procent. Optimalizování zóny pro vidění na dálku a střední vzdálenost tak, aby řidič s brýlemi Carl Zeiss nemusel sám hlavou regulovat optimální úhel pohledu. Což znamená, že mají širší zónu pro snadnější přeostření mezi palubní deskou a zrcátky. Současně mají i širší zónu na vidění do dálky pro rozšířený pohled na vozovku.

Jak jsem si zvykla na brýle? Jsou pro řidiče v něčem jiné? To se dozvíte příště...

   
11.05.2016 - Oči - autor: Markéta Škaldová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme