Čtenářka Jindriska8 má na půdě spoustu památek na dětství. A ta nejkrásnější je mrkací panna, kterou pro vás, milé čtenářky, vyfotila…

Ještě stále můžete posílat své příspěvky k tématu: Co jsme si schovaly z dětství. Mám jich tu ještě hezkou řádku k uveřejnění, každopádně zasílání končí dnes 26. září 2011 v 15.00 hodin.

Následující mrkací pannu zaslala čtenářka Jindriska8…


mrkaci

Krásný den,
určitě každý si nějakou vzpomínku, památku, knížku nebo paneku nechá na památku a opatruje ji celý život. Včera jsem navštívila půdní prostory, kde mám starou skříň od kuchyňské linky a prohlédla jsem si pár vzpomínek. Našla jsem tam spoustu pohádek od Boženy Němcové, pak tam je moje oblíbená Honzíkova cesta a nebo poviná četba Lovci mamutů. Mezi sešity ležela smutně i žákovská knížka, ve které mám poznámku od paní učitelky Hrdinové, která učila matematiku a fyziku a tenkrát jsem ji dostala za vyrušování při hodině a opisování od spolužáka. Ještě tam mám uložené pohledy, které jsem rodičům posílala z výletu a tábora.
Památníček, ten mám uložený v knihovně v obyváku a leží vedle památníčku mojí dcery. Jako desetiletá jsem sbírala známky, mám několi albumů a už několikrát jsem si říkala, že to musím přebrat a ukázat nějakému znalci, zatím známky leží ve velké tašce v ložnici za závěsem.
Nejkrásnější vzpomínka o kterou stále pečuji, je moje panenka Jája, mám ji vystavenou v obyváku a nikdy jsem ji nikomu na hraní nepůjčila, ta je jenom moje.
Je krásné mít vzpomínky na dětství, ale najdou se i mezi nimi smutné chvilky, když mně v osmé třídě paní učitelka oznámila, že mám jít domů, že mně umřel tatínek.
Přejí pěkný pondělní den!

Zdraví,
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

  • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

Reklama