Rodina

Mrkací panna

Čtenářka Jindriska8 má na půdě spoustu památek na dětství. A ta nejkrásnější je mrkací panna, kterou pro vás, milé čtenářky, vyfotila…

Ještě stále můžete posílat své příspěvky k tématu: Co jsme si schovaly z dětství. Mám jich tu ještě hezkou řádku k uveřejnění, každopádně zasílání končí dnes 26. září 2011 v 15.00 hodin.

Následující mrkací pannu zaslala čtenářka Jindriska8…


mrkaci

Krásný den,
určitě každý si nějakou vzpomínku, památku, knížku nebo paneku nechá na památku a opatruje ji celý život. Včera jsem navštívila půdní prostory, kde mám starou skříň od kuchyňské linky a prohlédla jsem si pár vzpomínek. Našla jsem tam spoustu pohádek od Boženy Němcové, pak tam je moje oblíbená Honzíkova cesta a nebo poviná četba Lovci mamutů. Mezi sešity ležela smutně i žákovská knížka, ve které mám poznámku od paní učitelky Hrdinové, která učila matematiku a fyziku a tenkrát jsem ji dostala za vyrušování při hodině a opisování od spolužáka. Ještě tam mám uložené pohledy, které jsem rodičům posílala z výletu a tábora.
Památníček, ten mám uložený v knihovně v obyváku a leží vedle památníčku mojí dcery. Jako desetiletá jsem sbírala známky, mám několi albumů a už několikrát jsem si říkala, že to musím přebrat a ukázat nějakému znalci, zatím známky leží ve velké tašce v ložnici za závěsem.
Nejkrásnější vzpomínka o kterou stále pečuji, je moje panenka Jája, mám ji vystavenou v obyváku a nikdy jsem ji nikomu na hraní nepůjčila, ta je jenom moje.
Je krásné mít vzpomínky na dětství, ale najdou se i mezi nimi smutné chvilky, když mně v osmé třídě paní učitelka oznámila, že mám jít domů, že mně umřel tatínek.
Přejí pěkný pondělní den!

Zdraví,
Jindriska8

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. září 2011: Co si schováváte z dětství?

AkvariumZavzpomínejte v dnešním tématu na své dětství, milé čtenářky a odpovězte mi na otázku...

 • Co si schováváte z dětství?

Jsem hodně zvědavý, protože sám jsem zjistil, že těch věcí moc není. Máte nějakou hračku? Sbírku známek? Časopisů? První kolo? Deníček? Obrázek? O tom všem mi napište na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec. Za svůj příspěvek můžete získat hezký dárek, totiž: hru Pravěké akvárium od firmy Albi a krásný „kočičí“ deníček.

Příspěvky zasílejte do 15.00 hodin 26. září 2011.

   
26.09.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [2] monkee [*]

  Tahle z celuloidu byla moje první velká panna, urazila jsem, chudince, při nastupování do autobusu nohu, byla jsem prďolka malá a schod do autobusu vysokoSml31. Pak jsem dostala mrkačku, byla ještě z polovičky sádrová, ale už měla vlásky a jako příslušenství malý dudlíček. Té jsem pro změnu ulomila část prstíků na ruceSml15 Nedávno jsem se s ní potkala na výstavě panenek, moje oko zaslzelo při vzpomínce...

  superkarma: 0 26.09.2011, 20:37:03
 2. avatar
  [1] denkas [*]

  Tak já měla dvě mrkačky a obě jsem dala holkám-takže už nejsou!Jedna byla s vlasama a jedna mimino.Sml80

  superkarma: 0 26.09.2011, 15:22:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme