Domácnost

Mráz a posypová sůl mohou poškodit psí tlapky. Jak je chránit?

Psy a potažmo i jejich majitele v zimě trápí sůl a mráz, který poškozuje citlivou kůži na tlapkách. Tomu můžete předejít dvojí způsobem. Pořídit mu speciální botky, nebo alespoň ochrannou mast.

pes

Přes den jsou teploty nad nulou, prší a sníh taje. V noci zase klesnou a ledovka je na světě. Silnice a chodníky se logicky hodně solí a my nadáváme na zničené boty. Často si to ani neuvědomíme, ale je tu někdo, kdo trpí víc než naše boty. Naši psi. Chodí naboso a sůl i mráz může citlivé kůži na jejich packách nepěkně ublížit.

Pokud se drobné oděrky nezachytí včas, může dojít k poměrně bolestivému poranění. Dá se tomu ale předejít. Psí packy můžete chránit dvěma základními způsoby.

Tím prvním jsou speciální masti, které nejen chrání před účinky mrazu a soli, ale zároveň pečují a regenerují pokožku polštářků. „I psi potřebují pečlivou hygienu. To znamená, zvlášť teď v zimě, po každé vycházce packy umýt vlažnou vodou, nebo alespoň otřít mokrou žínkou a vysušit. Mast na packy, tu lze koupit v kterémkoliv zverimexu, by se měla aplikovat denně. Tohle je ta nejzákladnější péče, kterou by měl svému psovi dopřát každý majitel. Já k tomu doporučuju ještě i krátkou masáž pacek, protože psům dělá stejně dobře jako nám lidem,“ říká veterinář Milan Procházka.

Pokud už jsou packy poraněné, používejte desinfekční mast a olizování masti braňte nasazením malé dětské ponožky. Můžete použít i obvazy, ale ponožky, které packu neškrtí, jsou lepší.

Ještě lepší ochranou před mrazem i solí jsou speciální psí boty. Vyrábí se v různých velikostech z různých materiálů. Cena je proto různá, ale začíná už u dvou stovek korun. Někteří pejsci ale boty na packách nesnesou, a tak se musíte spolehnout alespoň na mast. Mast pořídíte už za stovku.

   
12.01.2011 - Zvířátka - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] rak177 [*]

  Modrá nebo měsíčková Indulona se vždy osvědčila a ani snad neškodí,když to trochu psíci oblíznou,aspoň ten můj žádný problém neměl.

  superkarma: 0 12.01.2011, 18:24:16
 2. avatar
  [1] Florencie [*]

  U nás naštěstí nesolí, takže psíci jsou v pohodě Sml59

  superkarma: 0 12.01.2011, 08:11:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme