Děkujeme za další příspěvek z oblasti zdravotnictví. Tentokrát nám napsala čtenářka s nickem TanaM. Trochu jí mrzí, že její pracovní oděv se za celých 22let vůbec nezměnil. Ale možná nebude dlouho trvat a budeme potkávat lékaře ve světle modrých nebo dokonce růžových pláštích.

Dobrý den, milé ženy in. Musela, nebo musíte nosit předepsaný oděv? Dokážete nám ho popsat? Můj předepsaný oděv je již 22 let stejný . Bílý plášť, bílé kalhoty, bílé tričko. Za dobu 22 let , neprodělal tento „ cvičební úbor“ žádné změny. Nic se nezměnilo, ani fazónka límečků, ani kapsy. Pořád stejná je i délka pláště. Nic. Žádné změny.

Akorát nedávno při vybírání služebního oděvů jsem si všimla, že v nabídkovém katalogu nemocničních oděvů se objevují bílé pláště s nádechem bledě modré, nebo světlé růžové. To budou tak lékaři muset přejmenovat diagnózu.... „syndrom bílého pláště“, na syndrom modrého pláště, nebo nedej bůh na „syndrom růžového pláště.“

U tohoto syndromů , je typická nejenom hypertenze ,tedy zvýšení krevního tlaku , ale i strach, nervozita, emoční stres.....

Dokonce jsou i lidé , kteří uvádějí , že když procházejí kolem ordinace lékaře, tak jim stoupá automaticky krevní tlak.

Na další z otázek k dnešnímu tématu, odpovím. Líbí se vám uniformy? Uniformy se mi líbí. Zvláště se mi líbí uniformy pilotů a letušek. Nevím proč, asi proto, že jejich uniformy vzbuzují respekt.

Docela se mi líbí i uniformy u dětí v provinčních školách. Když můj syn chodil v první a druhé třídě v Anglii do školy, byla ve státní škole předepsaná uniforma. Modré kalhoty, světě hnědá košile, vestička a sako. Děti si nic nezáviděly, žádné drahé značkové jeans, žádné drahé značkové svetříky, žádná drahá značková trička DKNY, nebo Lacoste.

Podotýkám jen, že uniformička pro mého synka před 16 lety stála 150 liber.

Hezký den , s uniformou ale i bez ní¨

Tana M

No vidíte a to je, myslím, jeden z hlavních důvodů, proč se školní uniformy nezavedou u nás. Docela by mě zajímalo, co se pak děje s uniformou, ze které dítě vyroste? Existují nějaké burzy?Jak často se musí uniforma měnit? Když jsou dítěti krátké nohavice a rukávy?Asi to není jednoduché

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Zavedly byste školní uniformy, nebo si myslíte, že je to příliš nákladné a organizačně náročné? A co uniformy profesní? Kde byste je zavedly a kde naopak zrušily? Napište nám, v jakém oblečení pracujete vy? Určuje vám někdo dress code, nebo máte volnou ruku?

redakce@zena-in.cz

Reklama