Nějak takhle by podle čtenářky Simič asi reagovali chlapi u ní v rodině. Tipuje, že nevědí o co jde, protože své zdraví neřeší. Takový přístup jim sice neschvaluje, ale mít doma hypochondra by také zrovna nechtěla... Zlatá střední cesta!

Hezké ráno. Chlapi a doktoři, to je vděčné téma. Nevím, čím to je, ale připadá mi, že chlapi mají nějaký vrozený pud se lékařům a prohlídkám vyhýbat. Takže oni za to vlastně ani nemůžou. Ženy jsou v tomto ohledu zodpovědnější, pečlivější a zběhlejší. Ženy se mají více rády, a tak o sebe pečují s větší pílí a ochotou. Chlapům, zdá se mi, je to celkem jedno. Teprve až jde do tuhého a je jim ouvej, teprve tehdy se odhodlají k nějakému takovému činu. Pak to velice silně a intenzivně prožívají, všude líčí, jak utekli hrobníkovi z lopaty a jak si „vytrpěli“.Po čase je to přejde a taková preventivní prohlídka je pro ně ztráta času a třiceti korun, za které je půllitr piva. Můj muž, otec, tchán, děda i strýcové jsou podobného ražení. Kdybych se jich zeptala,co je MOVEMBER, určitě by si mysleli, že je to nová značka piva, kolik stojí a kde ji čepují .A tak nevím. Snad je to právě i tím, že si třeba mužská část mé rodiny žádné nemoci nepřipouští, nenechají se skolit prvním bacilem ,jsou otužilí, zocelení chlapi,nemoci si nepouští k tělu ani na mysl- snad proto jsou zdraví a mají chuť do života. Na druhou stranu si zase neumím představit, že bych měla doma hypochondra,který by neustále na něco „umíral“ a celá rodina by z něho byla na infarkt. Takže to nechám na chlapech. Jsou to dospělí tvorové, tak ať se sami rozhodnou,no ne?

Simič

Pozn. redakce: Článek neprošel redakční korekturou.

Děkuju čtenářce za moc hezký a upřímný příspěvěk!

Movember se stal našim dnešním tématem. V redakci nás zajímá následující:

  • Víte, co je Movember? Slyšely jste už o této charitativní akci?
  • Drží váš partner Movember? Nechává si narůst knír?
  • Myslíte si, že muži, kteří si v rámci akce nechávají narůst knír, skutečně půjdou i na preventivní vyšetření kvůli rakovině prostaty?
  • Měli by podle vás muži více dbát o své zdraví?
  • Líbí se vám akce Movember? Přijde vám to jako dobrý nápad?
  • Napadá vás nějaký jiný způsob, jak by se dalo na hrozbu rakoviny prostaty upozornit?
  • Máte s tímto onemocněním zkušenost z vlastní rodiny?
  • A co váš partner – dbá o své zdraví? Bojí se rakoviny prostaty? Nevadí mu jít na preventivní prohlídku?

Těším se na vaše příspěvky k tématu, tak mi, prosím, pište. Jednu odvážnou „pisatelku“ za její příspěvek (ideálně o rozsahu cca deseti řádků) odměním pěkným balíčkem. Vyhrajte pro svou drahou polovičku šampon proti lupům a mastným vlasům Schauma a bělicí zubní pastu Vademecum! Na vaše dopisy budu čekat do dnešních 15.00 hodin. Tradičně je posílejte na e-mail redakce@zena-in.cz, předmět e-mailu MOVEMBER.

tab

 

Reklama