.

Motoristky, nekvalitního paliva se bát nemusíte!

Cestování

Motoristky, nekvalitního paliva se bát nemusíte!

Každý kdo jednou sedl za volant auta, někdy řešil, zda jeho vůz dostává to nejlepší palivo, které může, jenže... okolo velkých silničních tepen vám naskočí cena za litr i o sedm korun větší. Přečtěte si, jak je to s tankováním u levných čerpacích stanic.

bikeŘídíte? A sledujete ceny pohonných hmot? Bojíte se, že do svého vozu načerpáte nekvalitní palivo? Dobrá zpráva - už se bát nemusíte!

Ještě v loňském roce bylo obtížné, neřkuli nemožné zjistit, na kterých čerpacích stanicích se motoristům dostává nekvalitního paliva. Česká obchodní inspekce (ČOI) se bránila zveřejňování seznamu, který by řidičům ukázal, kde brát raději nemají, aby vůz nepoškodili. Tomu je naštěstí konec!

Když dnes projíždíte kolem levné benzínové pumpy, nemusíte mít strach a s klidnou duší načepujte. Tedy, jste-li vybavena seznamem, který uveřejnila ČOI letos v lednu a uvedla k tomu: „Zveřejnění konkrétních čerpacích stanic předcházela celá řada jednání, jejichž výsledkem je přístup k seznamu čerpacích stanic, kde byly v roce 2010 odebrány nevyhovující vzorky pohonných hmot, a také seznam subjektů, jimž byly za porušení jakosti pravomocně uloženy pokuty. Tento seznam bude pravidelně doplňován. Po právní stránce orgánu dozoru nic nebrání ve zveřejnění konkrétní kontrolované osoby, jíž byla pravomocně uložena sankce.“

SEZNAMY ČERPACÍCH STANIC, KTERÝM SE RADĚJI VYHNOUT

 • Seznamy pokutovaných stanic najdete zde: www.coi.cz

Jisté riziko stále hrozí

„K uvedeným informacím je třeba doplnit, že uložením pokuty monitorování konkrétní čerpací stanice nekončí,“ dodává ČOI: „Následně odebírají inspektoři ČOI vzorky, které mají ve většině případů vyhovující jakost. Jsou však firmy, na jejichž čerpacích stanicích se nevyhovující parametry jakosti u odebraných vzorků opakují - právě v těch případech dosahují uložené pokuty statisícových a milionových částek.“ Ačkoli metr na zloděje a lajdáky, kteří okrádali své zákazníky ředěním paliva, anebo je špatným hospodařením s nádržemi vystavovali nebezpečí načerpání nekvalitních pohonných hmot, tedy už máme, nic není všespásné. Zloději a lajdáci budou běhat po světě až do skonání času. Ale díky veřejným seznamům se jim jejich přečiny budou páchat hůře.

Čtěte také...

   
11.07.2011 - Doma - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [5] Františka Švecová [*]

  Já bych se bála špatně dofouknutých gum, raději bych po zimě sjela k čerpací stanici. Kompresory jsou dobrá věc.

  superkarma: 0 25.04.2014, 10:40:56
 2. avatar
  [4] Suzanne [*]

  átéčko — #1 no to mi povídej, jednou se mi to opravdu povedloSml30 Naštěstí to stačilo vyčerpat a vyčistit, měla jsem kliku.Sml22

  superkarma: 0 02.08.2011, 15:09:42
 3. [3] macamala [*]

  Asi před rokem jsme pocítili problémy s palivem. Při nižších rychlostech auto škubalo, pořád se muselo podřazovat. Pak jsme natankovali v Německu a jezdilo úplně v pohodě. Po vyjetí nádrže jsme doplnili zase v ČR a problémy se vrátily. Pak vyšel seznam "hříšníků" a od té doby už je auto pohodové.

  superkarma: 0 11.07.2011, 14:28:00
 4. [2] zázvor [*]

  Sice postrádám výběr špatných ČS v západních Čechách,ale mám "svou" pumpu a jsem na ní spokojený.Dokonce kdysi,když jsem tankoval u obchodních řetězců,ani tam jsem se nesetkal s nějakými problémy.Ale je pravda,že můj starší vůz dokáže "skousnout" to,co nové vozy by asi nepobraly.Čím novější vůz,tím vyšší nároky na kvalitu paliva má.

  superkarma: 0 11.07.2011, 09:54:51
 5. avatar
  [1] átéčko [*]

  Jen pozor při tankování. Kdo má diesel, aby nenabral natural95Sml22Sml30

  1. na komentář reaguje Suzanne — #4
  superkarma: 0 11.07.2011, 08:30:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme