výborný mořský vlk v solné krustě

Koupila jsem krásného čerstvého mořského vlka. Sen! Takovou dobrotu nemůžu přece pokazit jen tak nějakou obyčejnou úpravou. Zároveň ale nejsem blázen a vím, že dobré rybě nejvíce sluší sůl a špetka pepře, případně nějaká dobrá bylinka. Takže co s ním? Zalistovala jsem si kuchařkou Zdeňka Pohlreicha a bylo jasno. Ryba v solné krustě.

suroviny

V receptu byl jako bylinka použit rozmarýn. Ten se mi však zdá příliš výrazný, takže jsem si utrhla na zahrádce pár snítek tymiánu. A bylo to výborná volba.

Suroviny

1 mořský vlk (cca 400 g)
sníh ze 2 - 3 bílků
500 g mořské soli
pár snítek tymiánu
citron

Postup

Vykuchanou rybu zbavíme šupin, důkladně omyjeme a osušíme. Do břišní dutiny dáme tymiánové snítky.
Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého opatrně vmícháme sůl.

balení ryby do slaného sněhu

Připravíme si nádobu, ve které budeme rybu péct. Na dno ze sněhu vytvarujeme malou vrstvu, velkou jako připravenou rybu, kterou na ni položíme. Celý povrch ryby pořádně zatřeme slaným sněhem, aby ani kousek nečouhal ven. Tymiánové snítky na povrchu jsou pro parádu. :-)

ryba ve slaném sněhu

Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C, asi 20 minut. Pokud máte větší rybu, raději pečení prodlužte o pár minut. Já jsem měla rybu o váze 400 g a rovných dvacet minut bylo naprosto přesných.

upečená krusta

Hotová krustička je pěkně zlatová. Na fotografii v kuchařské knize byla světlejší, já ji mám tmavší, ale výsledek byl výborný. Určitě by se vám povrch neměl spálit.

mořský vlk v solné krustě

A teď nás čeká závěrečné odhalení. Z ryby sloupneme krustu. Úplně bez potíží stáhneme kůži, jde to samo. A stejně tak zbavíme rybu kostí, vyloupla se nám krásná filetka. Tu pokapeme trochou citronové šťávy a podáváme.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama