Chystáte se opět na vánoční nákupy do Drážďan k našim německým sousedům? Když už sem budete mít cestu, popojeďte ještě o pár kilometrů dál a navštivte i zámek Moritzburg. Opět se tu koná výstava na počest Třech oříšků pro Popelku.

Lovecký zámeček Moritzburg se nachází jen patnáct kilometrů od Drážďan. Obklopuje ho rozsáhlý park a také jezero, jehož hladina bývá přes zimu zamrzlá. Odvážlivci na ní bruslí. Do parku se určitě vydejte. Až se v něm budete procházet a z dálky obdivovat i krásu zámku, zřejmě si vybavíte pár pohádkových scén z oblíbené česko-německé pohádky o Popelce, která se natáčela mimo jiné právě tady. Vzpomínáte? Po hladině zamrzlého moritzburského jezera přece utíkal královský učitel, aby dohnal prince Pavla Trávníčka. A do zámeckého sálu zase od okna nakukovala Popelka, Libuška Šafránková.

ffffff

Na počest Popelky, která je v Německu stejně populární jako u nás, se na zámku každoročně koná i výstava. Prohlédnout si na ní můžete především filmové kostýmy – většinu šatů a šperků, které měla ve filmu na sobě Popelka i další postavy. Také tu najdete bezpočet fotek z natáčení a řadu dalších rekvizit, které se v pohádce objevily. Děti bude prohlídka bavit a nudit by se tu neměli ani dospěláci. Popelku přece milujeme všichni, no ne? Žádné zázraky od výstavy sice nečekejte a také se připravte na pořádnou frontu u vstupu (před Vánocemi sem vyráží na výlet spoustu rodin s dětmi), ale stejně si „Popelčinu“ výstavu ujít nenechejte. Dýchne z ní na vás příjemná adventní atmosféra, naladíte se na Vánoce. Pro letošní zimu je výstava otevřená od 16. listopadu do 2. března 2014. Klasická prohlídka zámeckých komnat se však přes zimu nekoná.

Otvírací doba výstavy Tři oříšky pro Popelku:

• úterý až neděle od 10:00 do 18.00 hodin (poslední vstup v 17.00 hodin)

Vstupné:

• plné vstupné 7 eur

• snížené vstupné 3,50 eur

• rodinné vstupné: 1 dospělý a 2 děti 7 eur, 2 dospělí a max. 4 děti 14 eur

Veškeré další informace o dění na zámku najdete ZDE.

Reklama