O své tetě z Moravy píše ve svém příspěvku k dnešnímu obětovávacímu tématu čtenářka Iva K. Vzala si totiž alkoholika a nehorázného lenocha.

Těžký život nastoupila teta čtenářky Ivy K...

Nejobětavější člověk co znám je moje teta z Moravy. Přijde mi, že hlavně Moraváci mají jak se říká srdce na dlani. Teta se vdala v osmnácti. Byla moc mladá a nezkušená. Tak se nechala ošálit sladkými řečmi. Dnes má na krku už padesát let alkoholika a nehorázného lenocha.

Brali se v kostele a za přítomnosti její maminky, které slíbil, že se o svou ženu postará. Po pár letech jí maminka zemřela a jí se narodila jediná dcera. Měla ale celý život se svým mužem jen a jen trápení. Co vydělal, to propil a ona táhla veškeré výdaje ze svého. Když bylo třeba vyměnit okna, dělala přesčasy a postupně všech 6 oken na domečku vyměnila. Když bylo třeba, vymalovat, chytla se sama štětky a malovala. A to jak fasádu, tak interiér. Není práce kterou by teta nezastala. A co strýc??

Pokaždé, když dojedeme leží u televize. Ráno si počká, až mu teta připraví snídani a pak si jde opět lehnout. Vzbudí se na oběd a opět se přesune na své místo u televize a pojí. Pak si jde na jedno s kumpánama a vrátí se navečer. Nikdy jí s ničím nepomohl. Ani na zahradě ani doma. Nikdy neposekal trávník, doma něco neopravil. Jen pije a polehává u televize.

Jak mi jednou teta řekla, nerozvede se. Když byla mladá a ještě měla život před sebou, nebylo kam odejít. Dnes má každý půlku domu a žijou spíš vedle sebe než spolu. Stará se o něj jen proto, že se o ní její manžel postaral, když byla maminka nemocná a vzal si ji. Myslím, že to je od ní obrovská obětavost. Ví, že od něj nikdy nic dobrého nemůže čekat, přesto s ním zůstává.

Já si ovšem říkám, že i v sedmdesáti může člověk udělat radikální řez a odejít. Žijeme jen jednou, tak proč nemít klid aspoň na stará kolena.

Krupová

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

  • Jak vnímáte obětavost?
  • Je to, podle vás, kladná vlastnost?
  • Stal se ve vašem okolí nějaký případ extrémní obětavosti?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 1.10.2012 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete, aby váš příspěvek měl větší šanci na uveřejnění a tím i na možné získání sladkého dárku, ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Tím sladkým dárkem bude tentokrát velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama