Třikrát hup a hromobití v břiše zažila při své cestě do porodnice čtenářka monkee. A kdo, nebo co za to může, to už se dozvíte, když kliknete na její příspěvek.  

Pěknou středu všem.

Když my jeli do porodnice...
...stalo se něco, co mi v současnosti navozuje lehký úsměv na tváři. Ale v daný moment mi do smíchu úplně nebylo.

Začalo to nenápadně v odpoledních hodinách, navečer už jsem si byla jista, že ONEN okamžik přichází. Začal souboj s ciferníkem hodin - vydržím do rána? Nevyhrála jsem, kolem třetí jsem probudila svoji polovičku, aby zavolala sanitku. Já si připravila nabalenou tašku a nemotorně se oblékla, už to šlo opravdu obtížně. Sjeli jsme výtahem a za chvilku se objevila světla sanitního vozu. Opatrně jsem se nasoukala dozadu, manžel přisedl na vedlejší sedačku. Řidiče jsme, bohužel, nechali v kabině samotného.

„Směr porodnice“ jsme velet nemuseli, cíl cesty byl jasný. Horší už to bylo s trasou. Na našem novém sídlišťátku jsme tou dobou bydleli asi tak rok. Okolo nás přibývaly další novostavby, měnily se silnice i křižovatky. Čerstvě byla otevřená krásná velká mimoúrovňová křižovatka. Já ji tou dobou měla projetou asi dvakrát. Řidič sanitky na ní měl premiéru. Netuše, že nájezd na hlavní je doprava, odbočil na „téčku“ instinktivně doleva. Projel parkoviště a určitě polkl nasucho. Konečná. Náš statečný řidič se rozhodl ve vteřině, vracet na křižovatku se nebude.

Co následovalo? Hup přes první rantl a byli jsme na chodníku, hup přes druhý rantl a byli jsme na travnatém pásu, hup přes obrubník a byli jsme na silnici a v požadovaném směru. Já se v ten moment už jen modlila, ať podnájemník v břiše neprotestuje proti nešetrnému zacházení přímo na místě, rodit v sanitce se mi nechtělo. Vydržela jsem já, vydržel i syn. Ale to hromobití v břiše cítím dodnes, kdykoliv si na to vzpomenu.

monkee

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Pohotový řidič a anděl strážný nad vámi si v tu chvíli podali ruce.
Ještě, že to tak dopadlo, jinak byste rodila v sanitce jako ve filmu Sestřičky. Tam byl vlastně také pohotový saniťák.))
Děkuji, že jste napsala
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama