Jak vysvětlit dítěti, jak přichází na svět? Měla jsem velké štěstí, že v době, kdy toto téma začalo zaměstnávat synovu hlavičku, začal být náš trh zaplavován spoustou knížek a mimo jiné i dětskými obrázkovými encyklopediemi.

Vrány a ostatní ptáci se nám vyhnuli obloukem, protože synek ve dvou letech viděl zakulacující se bříško své tety a my mu nechtěli lhát. Takže etapa devíti měsíců v bříšku byla vyřešena tou nejpřirozenější cestou. Jak se dostane miminko do bříška, jsme vymysleli přímo „kolumbovsky“. Tak jako má v břiše vajíčka slepička nebo ostatní ptačí maminky, tak i všechny lidské maminky (ale mnohem, mnohem menší). Toto téma bývalo oblíbené ponejvíce v narvaném(!) autobuse cestou ze školky nebo o víkendu cestou na návštěvu k některé z babiček. 

Největší oříšek se měl objevit teprve se zmiňovanou dětskou encyklopedií, kterou si vezl jako dárek od tety. Jednou z kapitol v ní bylo i narození dítěte. A byl tam i obrázek maminky na lůžku v porodnici.  A to byl ten problém: „jak se to mimčo dostane z bříška ven“. Já vysvětlovala, že v nemocnici je pan doktor, který miminku pomůže, ale tato odpověď synka evidentně neuspokojovala. A pak na to náš myslitel přišel. Ona tlačí!!! To bylo to, co mu přišlo podivné (po podrobnějším prostudování obrázku jsem zjistila, že se na něm nastávající maminka opravdu neusmívá) a to bylo to, co potřeboval vyjasnit. Přišel na to sám, uffff. Celé téma bylo tímto konstatováním jednou provždy vyřešeno :-)  

A kdo a jak mluvil o sexu se mnou? První byla školní návštěva filmu Helga, další potom povinné besedy na střední škole - za trest. A pak už jen tlustá kniha Domácí lékař a kamarádky. Kdepak nějaká Bravíčka...
monkee

Text nebyl redakcí upraven.

Vyměním cukrovku z domácího lékaře, kterou mám dvakrát, za sex, ten nemám ani jednou :)

Mluvíte s dětmi o sexu? Pište nám své názory na adresu

 redakce@zena-in.cz

Reklama