Čtenářka s nickem moniiczka se rozhodla pro koupi umělého vánočního stromku, ale má to svoje pro i proti. Více již v dalším stromečkovém příspěvku.

Milá redakce,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu. Velmi mě pobavil název „krasavec ve skříni“. Bohužel právě takového máme doma a rozhodně to krasavec není. S rostoucí cenou živých stromečků jsme se doma rozhodli pořídit si ten umělý, ale od té doby už nejsou Vánoce, to co bývaly. Je pravda, že je mnohem jednodušší  zbavit se po svátcích toho umělého než živého. Nemusíte zametat jehličí a hledat vhodné místo kam stromeček vyhodit. Pokud tedy nebydlíte na sídlišti a nechytnete se davu ostatních obyvatel, kteří ho prostě vyhodí na ulici, v lepším případě, alespoň k popelnicím. Ani zasazování do stojanu nás nestojí žádné úsilí. Ale kam zmizela ta krásná vůně? Ty nepravidelné křivky? Ta přírodně krásná zelená barva jehličí?

Umělý stromeček vypadá jak z nějaké americké reklamy...příliš dokonalý. A jak vypadá ten náš krasavec po roce ve skříni? Práce s otíráním zaprášených větví se nakonec vyrovná práci se stromečkem živým, který ve finále vypadá lépe.
Má nejlepší vzpomínka na stromeček z dětství se váže právě k tomu živému. Milý Ježíšek byl tak hodný a zdobil nám ho rok co rok až do té doby, co se malá zvědavá Monička koukala celá večer klíčovou dírkou a vylekala Ježíška, který shodil stromeček a zlomil si u toho nohu. Jestli tam ten Ježíek byl a opravdu si zlomil nohu, to vám nepovím, to jsem se zrovna nedívala. Každopádně stromeček opravdu spadl, rozbila se na něm většina ozdob a chudák Ježíšek má nohu zlomenou do dnes, a už nikdy více nám stromeček neozdobí. 
moniiczka

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

_______________

Děkuji za milý vánoční příběh, opravdu mě pobavil. :)
... A tak se na ten umělý stromeček vyprdněte a zajděte si zase pro pravý. :)
Přeji vám klidný, předvánoční čas - už velká Moničko :)
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

 

Reklama